Rolls-Royce in trek na lancering terreinwagen
WESTHAMPNETT (ANP/RTR) - De luxe auto's van het Britse merk Rolls-Royce waren afgelopen jaar in trek na lancering van zijn eerste terreinwagen ooit. De autoproducent bracht een kwart meer voertuigen aan de man in 2019 dan een jaar eerder. Het ging om een recordverkoop van 5152 limousines.
"De wereldwijde vraag naar onze terreinwagen Cullinan staat achter dit succes", lichtte topman Torsten Müller-Ötvös de prestaties van Rolls-Royce toe. Hij verwacht dat de vraag dit jaar stabiliseert. De autobouwer introduceerde de Cullinan, die zo'n half miljoen euro kost, in 2018.
Amerikanen bestelden het merendeel van de Rolls-Royces, ongeveer goed voor een derde van de totale omzet. Grote bestellingen werden ook gedaan in China en Europa.
Een sterke verkoop bij Rolls-Royce is goed nieuws voor het Duitse moederbedrijf BMW, dat worstelt met de overgang naar elektrische en zelfrijdende auto's en tanende vraag naar dieselauto's.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
7 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
17 uur geleden