Rolls-Royce in trek na lancering terreinwagen
WESTHAMPNETT (ANP/RTR) - De luxe auto's van het Britse merk Rolls-Royce waren afgelopen jaar in trek na lancering van zijn eerste terreinwagen ooit. De autoproducent bracht een kwart meer voertuigen aan de man in 2019 dan een jaar eerder. Het ging om een recordverkoop van 5152 limousines.
"De wereldwijde vraag naar onze terreinwagen Cullinan staat achter dit succes", lichtte topman Torsten Müller-Ötvös de prestaties van Rolls-Royce toe. Hij verwacht dat de vraag dit jaar stabiliseert. De autobouwer introduceerde de Cullinan, die zo'n half miljoen euro kost, in 2018.
Amerikanen bestelden het merendeel van de Rolls-Royces, ongeveer goed voor een derde van de totale omzet. Grote bestellingen werden ook gedaan in China en Europa.
Een sterke verkoop bij Rolls-Royce is goed nieuws voor het Duitse moederbedrijf BMW, dat worstelt met de overgang naar elektrische en zelfrijdende auto's en tanende vraag naar dieselauto's.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.
34 minuten geledenSOUTH BURLINGTON (ANP) - De Ben & Jerry's Foundation zegt aan het eind van 2026 te stoppen met zijn activiteiten. De financiering van de stichting is volgens het bedrijf stopgezet door The Magnum Ice Cream Company, het moederbedrijf van Ben & Jerry's. Het besluit tot stoppen van de financiering wordt nog wel aangevochten via een juridische procedure door de stichting.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veel bedrijven maken nog gebruik van PFAS-houdend blusschuim in hun brandblusinstallaties. Vanwege risico's voor milieu en gezondheid heeft de Europese Unie een stapsgewijs verbod hierop ingevoerd, maar inspecties laten nu zien dat veel bedrijven te laat starten met de overstap naar PFAS-vrij blusschuim.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Datacenters hebben geen last van de aanhoudende droogte in Nederland. Dat verzekert Stijn Grove, directeur van brancheorganisatie Dutch Datacenter Association. "Datacenters blijven altijd operationeel, ook zonder wateraansluiting, daar zijn de systemen op ingericht."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - PayPal behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Betaalverwerkingsbedrijf Stripe en investeerder Advent International zouden een bod van ruim 53 miljard dollar hebben uitgebracht op het betaalbedrijf, meldde persbureau Reuters op basis van bronnen. De twee partijen zouden gezamenlijk eigenaar worden van PayPal en het bedrijf niet opsplitsen, maar elk een gelijk aandeel krijgen.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De papierindustrie ondervindt op dit moment nog geen grote problemen als gevolg van de droogte. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse papier- en kartonfabrieken (VNP) desgevraagd aan ANP weten. Als de droogte aanhoudt, kan dit echter wel grote gevolgen hebben, aldus de belangenvereniging. "De papierindustrie heeft water nodig om te kunnen produceren en beschikt daarvoor niet over een reëel alternatief."
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering komt volgend jaar met een steunpakket van 13,3 miljard euro om de energierekening van bedrijven en huishoudens te verlagen. Het pakket wordt gefinancierd uit het Klimaat- en Transitiefonds (KTF), maakte het ministerie van Financiën woensdag bekend.
3 uur geleden