Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolls-Royce betaalt voor het eerst sinds 1987 geen dividend uit

Rolls-Royce betaalt voor het eerst sinds 1987 geen dividend uit

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rolls-Royce gooit zijn financiële doelstellingen voor dit jaar overboord. Ook keert de Britse bouwer van onder meer vliegtuigmotoren voor het eerst sinds 1987 geen dividend uit aan aandeelhouders.

Rolls-Royce heeft het zwaar nu vliegtuigen van klanten Airbus en Boeing aan de grond staan. Volgens luchtvaartdata-analist Cirium geldt dat voor meer dan 60 procent van de vloot. Luchtvaartmaatschappijen betalen Rolls-Royce per gevlogen uur, waardoor de Britse motorfabrikant afgelopen zes weken 300 miljoen (341 miljoen euro) pond misliep. Het aantal vlieguren lag in maart 50 procent lager en verdere verslechtering wordt verwacht voor deze maand.

Omdat nog onduidelijk is hoelang de huidige coronacrisis aanhoudt, heeft het concern besloten de doelstellingen voor dit jaar te schrappen. Ook snijdt Rolls-Royce in de kosten om financieel weerbaar te blijven, deelde topman Warren East mee. Het bedrijf wil dit jaar de loonkosten met 10 procent terugbrengen. Daarnaast heeft Rolls-Royce een doorlopend krediet van 1,5 miljard pond bedongen, waarmee het de liquiditeit naar 6,7 miljard pond wist te verhogen.

Het industrieconcern bezuinigt nog eens 137 miljoen pond door geen slotdividend over het jaar 2019 uit te keren. Andere besparingsmaatregelen, zoals het schrappen van niet-essentiële projecten en salarisverlaging en -uitstel voor het bestuur moeten dit jaar nog eens 750 miljoen pond opleveren.

Meer uit Financieel

Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

9 minuten geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

25 minuten geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

36 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

1 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden