Rolling Stones bevestigen nieuwe plaat: Hackney Diamonds
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben maandag bevestigd dat woensdag een nieuw album wordt gelanceerd. Na weken vol teasers en hints meldt de groep nu op zijn sociale media dat woensdag alle details over Hackney Diamonds naar buiten worden gebracht. Het is het eerste studio-album van de Stones sinds 2005.
De groep zal woensdagmiddag (Nederlandse tijd) vanuit Londen een live-interview doen met Tonight Show-presentator Jimmy Fallon. Het evenement wordt live uitgezonden via YouTube. Aan de sessie doen Mick Jagger, Ron Wood en Keith Richards mee.
De afgelopen weken werd al met regelmaat het beroemde logo van de groep geprojecteerd op gebouwen in wereldsteden als New York, Los Angeles, Londen en Parijs.
The Rolling Stones zinspeelden eerder al met een advertentie in een lokale Britse krant op de komst van een nieuwe plaat. Het is het eerste album sinds het overlijden van drummer Charlie Watts in augustus 2021.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
5 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.
10 uur geleden