'Roland Garros overweegt start in september week op te schuiven'
PARIJS (ANP) - De organisatie van Roland Garros overweegt om haar uitgestelde grandslamtoernooi een week op te schuiven naar 27 september. Het graveltoernooi van Parijs had de editie van 2020, die op 24 mei zou beginnen, verplaatst naar 20 september vanwege de maatregelen rondom het coronavirus.
"We hebben in maart de beslissing genomen om Roland Garros uit te stellen naar 20 september tot 4 oktober. Sindsdien zijn we in overleg gegaan met de besturen van de verschillende bonden (ATP, WTA en ITF) voor een optimale kalender voor de tweede helft van het seizoen. Die zal door de verschillende partijen snel definitief worden vastgesteld", liet een woordvoerder van de Franse tennisbond FFT weten.
Volgens de Franse krant Le Parisien en de website tennis.com zal het grandslamtoernooi van Parijs een week opschuiven en op 27 september met het hoofdtoernooi van start gaan. De beslissing van de Franse bond om Roland Garros te verschuiven naar september had forse kritiek gekregen omdat de nieuwe data overlapten met het hardcourt-seizoen.
Door het toernooi een week te verschuiven zouden er twee weken zitten tussen het einde van de US Open en het begin van Roland Garros. Van beide toernooien is nog allerminst zeker of ze wel door kunnen gaan. Titelverdediger Rafael Nadal zei dinsdag in El País er niet op te rekenen. "Ik hoop dat we voor het einde van het jaar nog de baan op kunnen, maar ik denk het niet."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
21 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
22 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden