Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Roland Garros mag niet botsen met US Open'

'Roland Garros mag niet botsen met US Open'

PARIJS (ANP/RTR) - De speeldata van Roland Garros mogen niet botsen met die van de US Open in het najaar. Dat zegt directeur Guy Forget van het Franse grandslamtoernooi, dat vanwege het coronavirus is uitgesteld van mei naar september.

"We werken met de internationale tennisautoriteiten samen aan een kalender tot aan het einde van dit jaar", zegt Forget. "Roland Garros zal waarschijnlijk worden gespeeld tussen eind september en begin oktober. De US Open zal later naar buiten komen met een mededeling. New York is zwaarder getroffen door het virus dan Frankrijk, dus op Flushing Meadows hebben ze grote problemen."

De start van het uitgestelde Roland Garros is op 20 september gepland. Dat is een week na de finale van de US Open. Er is al veel kritiek gekomen op dat besluit van het graveltoernooi in Parijs, vandaar dat er wordt gesproken over een verschuiving naar later in het najaar. "Ik heb er vertrouwen in dat we in Parijs een mooi toernooi kunnen neerzetten, maar we zijn afhankelijk van het regeringsbeleid."

Meer uit Sport

Zverev en Lehečka dinsdag verder door avondklok Wimbledon

LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.

2 uur geleden
Spanje verslaat Portugal met 1-0 na late goal Merino

ARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.

4 uur geleden
Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

9 uur geleden
Pogačar wint derde etappe Tour de France en neemt gele trui over

LES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.

10 uur geleden
Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

14 uur geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

1 dag geleden
Tennisser Djokovic eerste kwartfinalist op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.

1 dag geleden