Roland Garros introduceert in 2021 avondsessies
PARIJS (ANP) - Roland Garros gaat volgend jaar avondsessies introduceren. In totaal worden er op Court Philippe Chatrier, het overdekte centercourt in Parijs, tien avondsessies gehouden; van de maandag in de eerste week tot en met de woensdag van de tweede week.
De avondsessies beginnen om 21.00 uur. Met de introductie van de avondpartijen wordt het toernooi aantrekkelijker voor zendgemachtigden aan de andere kant van de wereld. Op de Australian Open en de US Open wordt al jaren gewerkt met avondsessies. Op Roland Garros was dat tot voor kort onmogelijk, omdat kunstlicht ontbrak. Het centercourt is nu volledig verbouwd en biedt extra mogelijkheden.
Dit jaar uitte Rafael Nadal, die zondag zijn dertiende titel in Parijs veroverde, kritiek op het schema van het toernooi. In de vierde ronde was hij pas rond 01.30 uur klaar met zijn wedstrijd tegen de Italiaan Jannik Sinner. "Ik snap echt niet dat ze vijf wedstrijden op Court Philippe Chatrier hebben gezet. Dat was een risico", zei Nadal.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
1 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
1 dag geleden