Roland Garros introduceert in 2021 avondsessies
PARIJS (ANP) - Roland Garros gaat volgend jaar avondsessies introduceren. In totaal worden er op Court Philippe Chatrier, het overdekte centercourt in Parijs, tien avondsessies gehouden; van de maandag in de eerste week tot en met de woensdag van de tweede week.
De avondsessies beginnen om 21.00 uur. Met de introductie van de avondpartijen wordt het toernooi aantrekkelijker voor zendgemachtigden aan de andere kant van de wereld. Op de Australian Open en de US Open wordt al jaren gewerkt met avondsessies. Op Roland Garros was dat tot voor kort onmogelijk, omdat kunstlicht ontbrak. Het centercourt is nu volledig verbouwd en biedt extra mogelijkheden.
Dit jaar uitte Rafael Nadal, die zondag zijn dertiende titel in Parijs veroverde, kritiek op het schema van het toernooi. In de vierde ronde was hij pas rond 01.30 uur klaar met zijn wedstrijd tegen de Italiaan Jannik Sinner. "Ik snap echt niet dat ze vijf wedstrijden op Court Philippe Chatrier hebben gezet. Dat was een risico", zei Nadal.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
17 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
20 uur geleden