Roland Garros gaat een week later dan gepland van start
PARIJS (ANP) - Roland Garros, het tweede grandslamtoernooi van het jaar, gaat zondag van start. Op de eerste dag komt alleen qualifier Botic van de Zandschulp namens Nederland in actie.
Roland Garros vindt een week later plaats dan gebruikelijk. Door de verschuiving hoopte het toernooi te kunnen profiteren van aangekondigde versoepelingen van de coronamaatregelen. Per baan zijn in de beginfase maximaal 1000 fans welkom. Later in het toernooi wordt de capaciteit opgeschroefd.
In totaal doen er drie Nederlanders mee aan het enkelspel. Kiki Bertens en Arantxa Rus maken hun opwachting in het vrouwentoernooi. Bertens, de nummer 17 van de wereld, speelde op 1 mei haar laatste wedstrijd. Ze stond de afgelopen weken aan de kant met een achillespeesblessure.
De Poolse Iga Swiatek en Rafael Nadal verdedigen hun titels, die ze in oktober van vorig jaar in Parijs veroverden. Nadal kan het toernooi al voor de veertiende keer winnen. De Spanjaard kan Novak Djokovic al in de halve finales ontmoeten.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden