Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roland Garros-debutant De Jong hoopte op Alcaraz in 'primeurjaar'

Roland Garros-debutant De Jong hoopte op Alcaraz in 'primeurjaar'

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong had graag wereldtopper Carlos Alcaraz geloot in de eerste ronde van Roland Garros. De Nederlander, die via de kwalificaties voor het eerst het hoofdschema bereikte in Parijs, treft de Brit Jack Draper.

"Je hebt goede lotingen, mooie lotingen en zware lotingen. Draper is een zware. Hij is een klasse apart, al kan iedereen hier natuurlijk heel goed tennissen. Maar toppers als Alcaraz en Casper Ruud waren natuurlijk prachtig geweest. Of gasten als Max Purcell en Kei Nishikori. Die zijn niet echt in vorm en zijn geen fan van gravel. Dat biedt dan weer kansen, maar zo werkt het niet. Draper had in ieder geval niet mijn voorkeur", aldus De Jong over zijn eerstvolgende opponent.

Zondag speelt hij zijn eerste ronde tegen de nummer 35 van de wereld. "Hij is een heel goede speler. Ik moet alles op alles zetten." Mocht De Jong de openingsronde overleven, dan wacht tweevoudig grandslamwinnaar Alcaraz mogelijk alsnog in de tweede ronde.

Hoofdtoernooi

De 23-jarige Haarlemmer sloeg zich vrijdag via de Amerikaan Jeffrey John Wolf voor het eerst naar het hoofdtoernooi op Roland Garros. In Melbourne bij de Australian Open kwalificeerde hij zich in januari voor het eerst voor het hoofdtoernooi van een grand slam. Die prestatie heeft de huidige nummer 177 van de wereld erg geholpen. "Tja, het is voor mij het jaar van de primeurs. Ik merkte tegen Wolf dat ik minder last had van spanning in vergelijking met mijn wedstrijden in Australië. De kwalificatie in Melbourne begin dit jaar zorgt toch voor wat meer ervaring. Ik speelde nu ook een stuk beter."

De Jong is sinds donderdag aan het trainen op het gravel in de Franse hoofdstad. Hij heeft zaterdag nog om zich voor te bereiden en dan begint zondag het echte werk. "Ik ga zaterdag een uurtje trainen, wat fysieke dingen doen. En dan goed herstellen voor mijn wedstrijd tegen Draper."

Dat doet de Nederlander wel zonder oud-coach Jeroen Benard. De twee braken recent met elkaar. "Als het niet meer matcht, ga je uit elkaar. Je moet dan niet blijven doorsukkelen", stelt De Jong, die uit een mentale dip komt. Hij heeft in Parijs Bas van Bentum bij zich, die eerder de fysieke coach was van Tallon Griekspoor. "En hij weet ook veel van tennis. Er komt uiteindelijk zeker weer iemand bij, maar dat komt later. Eerst wil ik me focussen op het toernooi hier."

Meer uit Voetbal

Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

1 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

4 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

18 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

19 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

19 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

22 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

1 dag geleden