Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roland Garros-debutant De Jong hoopte op Alcaraz in 'primeurjaar'

Roland Garros-debutant De Jong hoopte op Alcaraz in 'primeurjaar'

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong had graag wereldtopper Carlos Alcaraz geloot in de eerste ronde van Roland Garros. De Nederlander, die via de kwalificaties voor het eerst het hoofdschema bereikte in Parijs, treft de Brit Jack Draper.

"Je hebt goede lotingen, mooie lotingen en zware lotingen. Draper is een zware. Hij is een klasse apart, al kan iedereen hier natuurlijk heel goed tennissen. Maar toppers als Alcaraz en Casper Ruud waren natuurlijk prachtig geweest. Of gasten als Max Purcell en Kei Nishikori. Die zijn niet echt in vorm en zijn geen fan van gravel. Dat biedt dan weer kansen, maar zo werkt het niet. Draper had in ieder geval niet mijn voorkeur", aldus De Jong over zijn eerstvolgende opponent.

Zondag speelt hij zijn eerste ronde tegen de nummer 35 van de wereld. "Hij is een heel goede speler. Ik moet alles op alles zetten." Mocht De Jong de openingsronde overleven, dan wacht tweevoudig grandslamwinnaar Alcaraz mogelijk alsnog in de tweede ronde.

Hoofdtoernooi

De 23-jarige Haarlemmer sloeg zich vrijdag via de Amerikaan Jeffrey John Wolf voor het eerst naar het hoofdtoernooi op Roland Garros. In Melbourne bij de Australian Open kwalificeerde hij zich in januari voor het eerst voor het hoofdtoernooi van een grand slam. Die prestatie heeft de huidige nummer 177 van de wereld erg geholpen. "Tja, het is voor mij het jaar van de primeurs. Ik merkte tegen Wolf dat ik minder last had van spanning in vergelijking met mijn wedstrijden in Australië. De kwalificatie in Melbourne begin dit jaar zorgt toch voor wat meer ervaring. Ik speelde nu ook een stuk beter."

De Jong is sinds donderdag aan het trainen op het gravel in de Franse hoofdstad. Hij heeft zaterdag nog om zich voor te bereiden en dan begint zondag het echte werk. "Ik ga zaterdag een uurtje trainen, wat fysieke dingen doen. En dan goed herstellen voor mijn wedstrijd tegen Draper."

Dat doet de Nederlander wel zonder oud-coach Jeroen Benard. De twee braken recent met elkaar. "Als het niet meer matcht, ga je uit elkaar. Je moet dan niet blijven doorsukkelen", stelt De Jong, die uit een mentale dip komt. Hij heeft in Parijs Bas van Bentum bij zich, die eerder de fysieke coach was van Tallon Griekspoor. "En hij weet ook veel van tennis. Er komt uiteindelijk zeker weer iemand bij, maar dat komt later. Eerst wil ik me focussen op het toernooi hier."

Meer uit Voetbal

Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

1 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

1 uur geleden
Naamgenoten Johan Cruijff krijgen gratis ArenA-tour

AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.

2 uur geleden
AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

13 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

13 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

15 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

15 uur geleden