Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roland Garros-debutant De Jong hoopte op Alcaraz in 'primeurjaar'

Roland Garros-debutant De Jong hoopte op Alcaraz in 'primeurjaar'

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong had graag wereldtopper Carlos Alcaraz geloot in de eerste ronde van Roland Garros. De Nederlander, die via de kwalificaties voor het eerst het hoofdschema bereikte in Parijs, treft de Brit Jack Draper.

"Je hebt goede lotingen, mooie lotingen en zware lotingen. Draper is een zware. Hij is een klasse apart, al kan iedereen hier natuurlijk heel goed tennissen. Maar toppers als Alcaraz en Casper Ruud waren natuurlijk prachtig geweest. Of gasten als Max Purcell en Kei Nishikori. Die zijn niet echt in vorm en zijn geen fan van gravel. Dat biedt dan weer kansen, maar zo werkt het niet. Draper had in ieder geval niet mijn voorkeur", aldus De Jong over zijn eerstvolgende opponent.

Zondag speelt hij zijn eerste ronde tegen de nummer 35 van de wereld. "Hij is een heel goede speler. Ik moet alles op alles zetten." Mocht De Jong de openingsronde overleven, dan wacht tweevoudig grandslamwinnaar Alcaraz mogelijk alsnog in de tweede ronde.

Hoofdtoernooi

De 23-jarige Haarlemmer sloeg zich vrijdag via de Amerikaan Jeffrey John Wolf voor het eerst naar het hoofdtoernooi op Roland Garros. In Melbourne bij de Australian Open kwalificeerde hij zich in januari voor het eerst voor het hoofdtoernooi van een grand slam. Die prestatie heeft de huidige nummer 177 van de wereld erg geholpen. "Tja, het is voor mij het jaar van de primeurs. Ik merkte tegen Wolf dat ik minder last had van spanning in vergelijking met mijn wedstrijden in Australië. De kwalificatie in Melbourne begin dit jaar zorgt toch voor wat meer ervaring. Ik speelde nu ook een stuk beter."

De Jong is sinds donderdag aan het trainen op het gravel in de Franse hoofdstad. Hij heeft zaterdag nog om zich voor te bereiden en dan begint zondag het echte werk. "Ik ga zaterdag een uurtje trainen, wat fysieke dingen doen. En dan goed herstellen voor mijn wedstrijd tegen Draper."

Dat doet de Nederlander wel zonder oud-coach Jeroen Benard. De twee braken recent met elkaar. "Als het niet meer matcht, ga je uit elkaar. Je moet dan niet blijven doorsukkelen", stelt De Jong, die uit een mentale dip komt. Hij heeft in Parijs Bas van Bentum bij zich, die eerder de fysieke coach was van Tallon Griekspoor. "En hij weet ook veel van tennis. Er komt uiteindelijk zeker weer iemand bij, maar dat komt later. Eerst wil ik me focussen op het toernooi hier."

Meer uit Voetbal

Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

10 minuten geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

27 minuten geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

54 minuten geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

1 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

2 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

2 uur geleden
Slot en Wiegman op shortlist NOC*NSF voor coach van het jaar

ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.

7 uur geleden