Roland Garros dankt 'koning' Nadal voor 'miljoenen herinneringen'
PARIJS (ANP) - Roland Garros heeft Rafael Nadal bedankt voor de bijzondere prestaties die de 38-jarige Spanjaard in Parijs heeft geleverd. De 22-voudig grandslamkampioen was veertien keer de beste op Roland Garros.
"King Rafa", schrijft het toernooi bij een video waarin Nadal wordt geëerd. "Veertien keer bedankt voor de miljoenen herinneringen."
Nadal won Roland Garros in 2005 voor het eerst, bij zijn debuut. In 2022 was hij er voor het laatst de beste. In de finale liet hij toen de Noor Casper Ruud met 6-3 6-3 6-0 kansloos.
Dit jaar hoopte Nadal op het park van Roland Garros een medaille te pakken op de Olympische Spelen van Parijs. In de tweede ronde werd hij echter kansloos gelaten door Novak Djokovic, die uiteindelijk olympisch kampioen werd. Tijdens Roland Garros verloor Nadal in het voorjaar van Alexander Zverev. Dat was pas de vierde nederlaag ooit voor Nadal op het Parijse gravel, waar hij jarenlang onklopbaar was.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
19 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
23 uur geleden