Roland Garros dankt 'koning' Nadal voor 'miljoenen herinneringen'
PARIJS (ANP) - Roland Garros heeft Rafael Nadal bedankt voor de bijzondere prestaties die de 38-jarige Spanjaard in Parijs heeft geleverd. De 22-voudig grandslamkampioen was veertien keer de beste op Roland Garros.
"King Rafa", schrijft het toernooi bij een video waarin Nadal wordt geëerd. "Veertien keer bedankt voor de miljoenen herinneringen."
Nadal won Roland Garros in 2005 voor het eerst, bij zijn debuut. In 2022 was hij er voor het laatst de beste. In de finale liet hij toen de Noor Casper Ruud met 6-3 6-3 6-0 kansloos.
Dit jaar hoopte Nadal op het park van Roland Garros een medaille te pakken op de Olympische Spelen van Parijs. In de tweede ronde werd hij echter kansloos gelaten door Novak Djokovic, die uiteindelijk olympisch kampioen werd. Tijdens Roland Garros verloor Nadal in het voorjaar van Alexander Zverev. Dat was pas de vierde nederlaag ooit voor Nadal op het Parijse gravel, waar hij jarenlang onklopbaar was.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
40 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
16 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
18 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
19 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
20 uur geleden