Roland Garros dankt 'koning' Nadal voor 'miljoenen herinneringen'
PARIJS (ANP) - Roland Garros heeft Rafael Nadal bedankt voor de bijzondere prestaties die de 38-jarige Spanjaard in Parijs heeft geleverd. De 22-voudig grandslamkampioen was veertien keer de beste op Roland Garros.
"King Rafa", schrijft het toernooi bij een video waarin Nadal wordt geëerd. "Veertien keer bedankt voor de miljoenen herinneringen."
Nadal won Roland Garros in 2005 voor het eerst, bij zijn debuut. In 2022 was hij er voor het laatst de beste. In de finale liet hij toen de Noor Casper Ruud met 6-3 6-3 6-0 kansloos.
Dit jaar hoopte Nadal op het park van Roland Garros een medaille te pakken op de Olympische Spelen van Parijs. In de tweede ronde werd hij echter kansloos gelaten door Novak Djokovic, die uiteindelijk olympisch kampioen werd. Tijdens Roland Garros verloor Nadal in het voorjaar van Alexander Zverev. Dat was pas de vierde nederlaag ooit voor Nadal op het Parijse gravel, waar hij jarenlang onklopbaar was.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
21 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
1 dag geleden