Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rokers stoppen steeds vaker met behulp van medicijnen

Rokers stoppen steeds vaker met behulp van medicijnen

UTRECHT (ANP) - Het gebruik van medicijnen op recept bij het stoppen met roken is tussen 2012 en 2017 met ongeveer 35 procent toegenomen. In 2017 deed ruim een derde van alle rokers in Nederland een poging om te stoppen met roken. Dat constateert het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG), dat een onderzoek liet uitvoeren.

Behalve vervangende middelen (zoals nicotinekauwgum en -pleisters) worden vooral de medicijnen varenicline en bupropion voorgeschreven. Vooral varenicline wordt vaak gebruikt. Ook het middel nortriptyline wordt voorgeschreven, maar is niet voor alle patiënten geschikt. Het wordt cliënten afgeraden die bijvoorbeeld een hartinfarct hebben gehad, aldus de medicijnautoriteit CBG.

"De afgelopen jaren zie ik steeds meer patiënten die bij mij langskomen voor hulp bij het stoppen met roken. Als huisarts adviseer ik altijd als eerste gedragsmatige ondersteuning bij stoppen met roken, aangevuld met eventueel nicotinevervangende middelen. Als laatste kijk ik of het nodig is om andere medicijnen voor te schrijven. Deze medicijnen kunnen echter ook bijwerkingen hebben, waarvan sommige ernstig zijn," aldus Janneke Belo, huisarts en collegelid bij het CBG.

Aan het onderzoek deden van 2012 tot en met 2017 elk jaar gemiddeld 315 huisartsenpraktijken mee, met in totaal gemiddeld een miljoen patiënten.

Meer uit Binnenland

Greenpeace: ov-kosten Amsterdam een na hoogste in Europa

DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.

1 uur geleden
Kloof tussen mannen en vrouwen wordt steeds groter

AMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.

1 uur geleden
Dode en gewonden bij verkeersongeval N307 bij Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.

6 uur geleden
Voortvluchtige veroordeelde in zaak moord Wiersum aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.

6 uur geleden
Zuid-Holland over nieuw brugprobleem: wanneer is gifbeker leeg?

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.

8 uur geleden
Scheuren ontdekt in brug richting Maasvlakte, rijstroken dicht

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.

11 uur geleden
Stefan de Walle stopt als Sinterklaas bij Het Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.

11 uur geleden