Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rokers stoppen steeds vaker met behulp van medicijnen

Rokers stoppen steeds vaker met behulp van medicijnen

UTRECHT (ANP) - Het gebruik van medicijnen op recept bij het stoppen met roken is tussen 2012 en 2017 met ongeveer 35 procent toegenomen. In 2017 deed ruim een derde van alle rokers in Nederland een poging om te stoppen met roken. Dat constateert het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG), dat een onderzoek liet uitvoeren.

Behalve vervangende middelen (zoals nicotinekauwgum en -pleisters) worden vooral de medicijnen varenicline en bupropion voorgeschreven. Vooral varenicline wordt vaak gebruikt. Ook het middel nortriptyline wordt voorgeschreven, maar is niet voor alle patiënten geschikt. Het wordt cliënten afgeraden die bijvoorbeeld een hartinfarct hebben gehad, aldus de medicijnautoriteit CBG.

"De afgelopen jaren zie ik steeds meer patiënten die bij mij langskomen voor hulp bij het stoppen met roken. Als huisarts adviseer ik altijd als eerste gedragsmatige ondersteuning bij stoppen met roken, aangevuld met eventueel nicotinevervangende middelen. Als laatste kijk ik of het nodig is om andere medicijnen voor te schrijven. Deze medicijnen kunnen echter ook bijwerkingen hebben, waarvan sommige ernstig zijn," aldus Janneke Belo, huisarts en collegelid bij het CBG.

Aan het onderzoek deden van 2012 tot en met 2017 elk jaar gemiddeld 315 huisartsenpraktijken mee, met in totaal gemiddeld een miljoen patiënten.

Meer uit Binnenland

Oud-ministers en ex-diplomaten vragen om strenger beleid Israël

DEN HAAG (ANP) - Ruim tweehonderd voormalige bewindslieden, oud-ambassadeurs en ambtenaren vragen in een brief aan het kabinet om strengere maatregelen tegen Israël. Onder de ondertekenaars zijn Job Cohen, Ahmed Aboutaleb, Jozias van Aartsen, Wim Deetman en Joris Voorhoeve.

5 minuten geleden
Europese Literatuurprijs naar roman Nevermore van Cécile Wajsbrot

AMSTERDAM (ANP) - De roman Nevermore van de Franse auteur Cécile Wajsbrot heeft dit jaar de Europese Literatuurprijs gewonnen. Dat maakte het Nederlands Letterenfonds woensdag bekend. De Europese Literatuurprijs bekroont de beste hedendaagse Europese roman die in het voorgaande jaar in Nederlandse vertaling is verschenen. De onderscheiding wordt dit jaar voor de zestiende maal uitgereikt.

9 minuten geleden
Advocaten: Bolle Jos heeft niets met incident Overasselt te maken

AMSTERDAM (ANP) - Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, "distantieert zich met klem van de ongefundeerde aantijgingen, die stelselmatig op allerlei vlak worden geventileerd jegens hem, dat hij betrokkenheid zou hebben gehad bij het incident gisteren in Overasselt". Dat zeggen zijn advocaten Jan-Hein Kuijpers en Guy Weski woensdag tegen het ANP.

40 minuten geleden
Trekkers rijden in colonne naar Leeuwarden voor boerenprotest

OLDERTERP (ANP) - Een kleine veertig trekkers die zich woensdagochtend hadden verzameld bij het Friese dorp Olterterp zijn in colonne onderweg naar Leeuwarden, ziet een ANP-verslaggever. Ook op andere plekken in Friesland verzamelden boeren met trekkers zich om gezamenlijk naar de provinciehoofdstad te rijden.

1 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om drones in Leipzig

WICKLOW (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege de drones met explosieven die zijn gevonden op en rond het vliegveld van de Duitse stad Leipzig, laat minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen weten. Hij zei dat voorafgaand aan informeel overleg met ministers van Buitenlandse Zaken van de EU en andere Europese landen in het Ierse Wicklow.

1 uur geleden
Minister Berendsen: Contact met vermiste vrouw in Nepal

WICKLOW (ANP) - Er is contact geweest met een van de vermiste Nederlanders na de overstroming in Nepal, meldt minister Tom Berendsen. Het gaat om de vrouw die in Nepal woont, meldde hij voorafgaand aan overleg met EU-buitenlandministers in het Ierse Wicklow. Hij sprak van "goed nieuws", maar wilde geen verdere informatie geven.

2 uur geleden
Nog zwaarbewapende agenten bij huis na schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, wordt woensdagochtend nog steeds beveiligd door zwaarbewapende agenten. De weg is afgezet tussen de padel- en tennisvereniging en de kruising met de Schoonenburgseweg, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden