Rojer dankt nieuwe grandslamfinale aan hard werken en investeren
PARIJS (ANP) - Jean-Julien Rojer staat dit weekend op 40-jarige leeftijd in zijn derde grandslamfinale. De dubbelspecialist dankt dat naar eigen zeggen aan hard werken én investeren in de samenwerking met zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador.
"Het is misschien niet leuk om over jezelf te zeggen, maar veel respect voor het werk dat we hebben verricht om dingen te verbeteren. We hebben hard gewerkt om als team beter te worden en kleine verbeteringen door te voeren, omdat we de samenwerking pas dit jaar zijn gestart", aldus Rojer.
De tennisser van Curaçao beleefde een teleurstellend 2021, waarin hij op geen van de grand slams voorbij de derde ronde kwam. Op de Olympische Spelen moest hij zich terugtrekken wegens een positieve coronatest. Daar kwam bij dat Paul Haarhuis, de captain van het Daviscup-team, besloot de specialist niet meer op te roepen.
Passie
"Afgelopen jaar speelde ik met twee verschillende partners en dat was, laten we zeggen, minder succesvol. Dus we hebben wat aanpassingen gedaan en het ritme weer gevonden", aldus de veteraan, die erg emotioneel was na het bereiken van de eindstrijd.
"Tot nu toe spelen we behoorlijk intens en we leveren veel energie op de baan. Dat heeft te maken met de regio waar we vandaan komen. We zijn behoorlijk gepassioneerde mensen en hebben passie voor wat we doen", aldus Rojer. "We vieren de overwinning, omdat we weten hoe hard we werken voor deze momenten. Het is een gevoel van trots dat het is gelukt."
Veel veranderd
Vijf jaar geleden stond Rojer voor het laatst in de finale van een grand slam. Hij won toen samen met de Roemeen Horia Tecau de US Open. Twee jaar eerder schreven ze Wimbledon al op hun naam. "Het dubbelspel is de afgelopen jaren veel veranderd", aldus de nummer 29 van de wereld.
"Bijvoorbeeld, Marcelo serveert en blijft achter. Vroeger - ik wil niet zeggen in mijn generatie - speelde ik met de Bryans en Daniel Nestor en Mark Knowles en dat waren hele goede spelers aan het net. Nu zijn de spelers beter vanuit het achterveld. Het heeft me gedwongen andere aspecten van mijn spel te verbeteren. Maar ik twijfel er niet over om geen service-volley meer te spelen."
Rojer en Arévalo nemen het in de finale op tegen de Kroaat Ivan Dodig en Austin Krajicek uit de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
5 uur geleden