Rojer dankt nieuwe grandslamfinale aan hard werken en investeren
PARIJS (ANP) - Jean-Julien Rojer staat dit weekend op 40-jarige leeftijd in zijn derde grandslamfinale. De dubbelspecialist dankt dat naar eigen zeggen aan hard werken én investeren in de samenwerking met zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador.
"Het is misschien niet leuk om over jezelf te zeggen, maar veel respect voor het werk dat we hebben verricht om dingen te verbeteren. We hebben hard gewerkt om als team beter te worden en kleine verbeteringen door te voeren, omdat we de samenwerking pas dit jaar zijn gestart", aldus Rojer.
De tennisser van Curaçao beleefde een teleurstellend 2021, waarin hij op geen van de grand slams voorbij de derde ronde kwam. Op de Olympische Spelen moest hij zich terugtrekken wegens een positieve coronatest. Daar kwam bij dat Paul Haarhuis, de captain van het Daviscup-team, besloot de specialist niet meer op te roepen.
Passie
"Afgelopen jaar speelde ik met twee verschillende partners en dat was, laten we zeggen, minder succesvol. Dus we hebben wat aanpassingen gedaan en het ritme weer gevonden", aldus de veteraan, die erg emotioneel was na het bereiken van de eindstrijd.
"Tot nu toe spelen we behoorlijk intens en we leveren veel energie op de baan. Dat heeft te maken met de regio waar we vandaan komen. We zijn behoorlijk gepassioneerde mensen en hebben passie voor wat we doen", aldus Rojer. "We vieren de overwinning, omdat we weten hoe hard we werken voor deze momenten. Het is een gevoel van trots dat het is gelukt."
Veel veranderd
Vijf jaar geleden stond Rojer voor het laatst in de finale van een grand slam. Hij won toen samen met de Roemeen Horia Tecau de US Open. Twee jaar eerder schreven ze Wimbledon al op hun naam. "Het dubbelspel is de afgelopen jaren veel veranderd", aldus de nummer 29 van de wereld.
"Bijvoorbeeld, Marcelo serveert en blijft achter. Vroeger - ik wil niet zeggen in mijn generatie - speelde ik met de Bryans en Daniel Nestor en Mark Knowles en dat waren hele goede spelers aan het net. Nu zijn de spelers beter vanuit het achterveld. Het heeft me gedwongen andere aspecten van mijn spel te verbeteren. Maar ik twijfel er niet over om geen service-volley meer te spelen."
Rojer en Arévalo nemen het in de finale op tegen de Kroaat Ivan Dodig en Austin Krajicek uit de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
22 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
21 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geleden