Rojer dankt nieuwe grandslamfinale aan hard werken en investeren
PARIJS (ANP) - Jean-Julien Rojer staat dit weekend op 40-jarige leeftijd in zijn derde grandslamfinale. De dubbelspecialist dankt dat naar eigen zeggen aan hard werken én investeren in de samenwerking met zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador.
"Het is misschien niet leuk om over jezelf te zeggen, maar veel respect voor het werk dat we hebben verricht om dingen te verbeteren. We hebben hard gewerkt om als team beter te worden en kleine verbeteringen door te voeren, omdat we de samenwerking pas dit jaar zijn gestart", aldus Rojer.
De tennisser van Curaçao beleefde een teleurstellend 2021, waarin hij op geen van de grand slams voorbij de derde ronde kwam. Op de Olympische Spelen moest hij zich terugtrekken wegens een positieve coronatest. Daar kwam bij dat Paul Haarhuis, de captain van het Daviscup-team, besloot de specialist niet meer op te roepen.
Passie
"Afgelopen jaar speelde ik met twee verschillende partners en dat was, laten we zeggen, minder succesvol. Dus we hebben wat aanpassingen gedaan en het ritme weer gevonden", aldus de veteraan, die erg emotioneel was na het bereiken van de eindstrijd.
"Tot nu toe spelen we behoorlijk intens en we leveren veel energie op de baan. Dat heeft te maken met de regio waar we vandaan komen. We zijn behoorlijk gepassioneerde mensen en hebben passie voor wat we doen", aldus Rojer. "We vieren de overwinning, omdat we weten hoe hard we werken voor deze momenten. Het is een gevoel van trots dat het is gelukt."
Veel veranderd
Vijf jaar geleden stond Rojer voor het laatst in de finale van een grand slam. Hij won toen samen met de Roemeen Horia Tecau de US Open. Twee jaar eerder schreven ze Wimbledon al op hun naam. "Het dubbelspel is de afgelopen jaren veel veranderd", aldus de nummer 29 van de wereld.
"Bijvoorbeeld, Marcelo serveert en blijft achter. Vroeger - ik wil niet zeggen in mijn generatie - speelde ik met de Bryans en Daniel Nestor en Mark Knowles en dat waren hele goede spelers aan het net. Nu zijn de spelers beter vanuit het achterveld. Het heeft me gedwongen andere aspecten van mijn spel te verbeteren. Maar ik twijfel er niet over om geen service-volley meer te spelen."
Rojer en Arévalo nemen het in de finale op tegen de Kroaat Ivan Dodig en Austin Krajicek uit de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
10 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
15 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
17 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden