Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint voor de vierde keer Vuelta na inhaalrace op O'Connor

Roglic wint voor de vierde keer Vuelta na inhaalrace op O'Connor

MADRID (ANP) - Primoz Roglic heeft voor de vierde keer de Ronde van Spanje gewonnen. De Sloveen van Red Bull - Bora-hansgrohe nam vrijdag de leiderstrui over van de Australiër Ben O'Connor en stond de leiding niet meer af. De afsluitende tijdrit in Madrid over ruim 24 kilometer werd gewonnen door de Zwitser Stefan Küng van Groupama-FDJ. Roglic eindigde als tweede en bleef in het klassement O'Connor en De Spanjaard Enric Mas voor.

De Sloveen eindigt in het algemeen klassement met 2.36 minuten voorsprong op O'Connor. De Australiër bleef Mas in de tijdrit voor, waardoor de Spanjaard als derde eindigde in het klassement op 3.13 van de rodetruidrager.

Küng was duidelijk de snelste op het glooiende terrein van de tijdrit. Met een tijd van 26.28 minuten was hij 31 seconden sneller dan Roglic en 41 seconden dan de Italiaan Mattia Cattaneo. Het is de eerste etappezege in Spanje van de Zwitser, die ook zijn eerste Vuelta reed.

Fout

Roglic maakte een fout in de zesde etappe door O'Connor liefst vijf minuten weg te laten lopen. De Vuelta werd voor de 34-jarige Sloveen daarna een inhaalrace waarin hij telkens wat tijd terugwon. Vrijdag, na de voorlaatste bergrit, nam hij dan toch de rode leiderstrui over.

Het was zaterdag een kwestie van consolideren, maar het werd alsnog 'tricky' omdat de ploeg te maken kreeg met vermoedelijk een voedselvergiftiging. Twee renners vielen uit en de Duitser Nico Denz kwam buiten de tijdslimiet binnen. Roglic hield stand en hoefde zich - buiten mogelijk opkomende ziekteverschijnselen - geen zorgen meer te maken.

Overstap

Roglic stapte afgelopen winter over van Jumbo-Visma naar Bora-hansgrohe, dat met de komst van Red Bull aanzienlijk meer budget ter beschikking kreeg. De Sloveen was bij het Nederlandse team na de opkomst van de Deen Jonas Vingegaard niet meer de kopman en wilde bij de Duitse ploeg proberen de op zijn erelijst ontbrekende eindzege in de Tour de France te bewerkstelligen. Na drie eindoverwinningen in de Vuelta (2019, 2020, 2021) had hij in 2023 ook de Giro op zijn naam geschreven.

Met landgenoot Tadej Pogacar in topvorm werd dat een lastige missie, maar Roglic verdween na een val in de twaalfde etappe uit de Tour. Hij hield er een breukje in de onderrug aan over. In de Vuelta toonde hij aan hersteld te zijn met winst in de eerste bergrit. Roglic pakte de leiderstrui, maar liet twee dagen later O'Connor veel tijd winnen. Met zijn vierde zege evenaart hij recordwinnaar Roberto Heras. De Spanjaard won de Vuelta tussen 2000 en 2005 ook vier keer.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

1 minuut geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

1 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

3 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

4 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

19 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

21 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden