Roglic wint voor de vierde keer Vuelta na inhaalrace op O'Connor
MADRID (ANP) - Primoz Roglic heeft voor de vierde keer de Ronde van Spanje gewonnen. De Sloveen van Red Bull - Bora-hansgrohe nam vrijdag de leiderstrui over van de Australiër Ben O'Connor en stond de leiding niet meer af. De afsluitende tijdrit in Madrid over ruim 24 kilometer werd gewonnen door de Zwitser Stefan Küng van Groupama-FDJ. Roglic eindigde als tweede en bleef in het klassement O'Connor en De Spanjaard Enric Mas voor.
De Sloveen eindigt in het algemeen klassement met 2.36 minuten voorsprong op O'Connor. De Australiër bleef Mas in de tijdrit voor, waardoor de Spanjaard als derde eindigde in het klassement op 3.13 van de rodetruidrager.
Küng was duidelijk de snelste op het glooiende terrein van de tijdrit. Met een tijd van 26.28 minuten was hij 31 seconden sneller dan Roglic en 41 seconden dan de Italiaan Mattia Cattaneo. Het is de eerste etappezege in Spanje van de Zwitser, die ook zijn eerste Vuelta reed.
Fout
Roglic maakte een fout in de zesde etappe door O'Connor liefst vijf minuten weg te laten lopen. De Vuelta werd voor de 34-jarige Sloveen daarna een inhaalrace waarin hij telkens wat tijd terugwon. Vrijdag, na de voorlaatste bergrit, nam hij dan toch de rode leiderstrui over.
Het was zaterdag een kwestie van consolideren, maar het werd alsnog 'tricky' omdat de ploeg te maken kreeg met vermoedelijk een voedselvergiftiging. Twee renners vielen uit en de Duitser Nico Denz kwam buiten de tijdslimiet binnen. Roglic hield stand en hoefde zich - buiten mogelijk opkomende ziekteverschijnselen - geen zorgen meer te maken.
Overstap
Roglic stapte afgelopen winter over van Jumbo-Visma naar Bora-hansgrohe, dat met de komst van Red Bull aanzienlijk meer budget ter beschikking kreeg. De Sloveen was bij het Nederlandse team na de opkomst van de Deen Jonas Vingegaard niet meer de kopman en wilde bij de Duitse ploeg proberen de op zijn erelijst ontbrekende eindzege in de Tour de France te bewerkstelligen. Na drie eindoverwinningen in de Vuelta (2019, 2020, 2021) had hij in 2023 ook de Giro op zijn naam geschreven.
Met landgenoot Tadej Pogacar in topvorm werd dat een lastige missie, maar Roglic verdween na een val in de twaalfde etappe uit de Tour. Hij hield er een breukje in de onderrug aan over. In de Vuelta toonde hij aan hersteld te zijn met winst in de eerste bergrit. Roglic pakte de leiderstrui, maar liet twee dagen later O'Connor veel tijd winnen. Met zijn vierde zege evenaart hij recordwinnaar Roberto Heras. De Spanjaard won de Vuelta tussen 2000 en 2005 ook vier keer.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
11 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
13 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
14 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
14 uur geleden