Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint voor de vierde keer Vuelta na inhaalrace op O'Connor

Roglic wint voor de vierde keer Vuelta na inhaalrace op O'Connor

MADRID (ANP) - Primoz Roglic heeft voor de vierde keer de Ronde van Spanje gewonnen. De Sloveen van Red Bull - Bora-hansgrohe nam vrijdag de leiderstrui over van de Australiër Ben O'Connor en stond de leiding niet meer af. De afsluitende tijdrit in Madrid over ruim 24 kilometer werd gewonnen door de Zwitser Stefan Küng van Groupama-FDJ. Roglic eindigde als tweede en bleef in het klassement O'Connor en De Spanjaard Enric Mas voor.

De Sloveen eindigt in het algemeen klassement met 2.36 minuten voorsprong op O'Connor. De Australiër bleef Mas in de tijdrit voor, waardoor de Spanjaard als derde eindigde in het klassement op 3.13 van de rodetruidrager.

Küng was duidelijk de snelste op het glooiende terrein van de tijdrit. Met een tijd van 26.28 minuten was hij 31 seconden sneller dan Roglic en 41 seconden dan de Italiaan Mattia Cattaneo. Het is de eerste etappezege in Spanje van de Zwitser, die ook zijn eerste Vuelta reed.

Fout

Roglic maakte een fout in de zesde etappe door O'Connor liefst vijf minuten weg te laten lopen. De Vuelta werd voor de 34-jarige Sloveen daarna een inhaalrace waarin hij telkens wat tijd terugwon. Vrijdag, na de voorlaatste bergrit, nam hij dan toch de rode leiderstrui over.

Het was zaterdag een kwestie van consolideren, maar het werd alsnog 'tricky' omdat de ploeg te maken kreeg met vermoedelijk een voedselvergiftiging. Twee renners vielen uit en de Duitser Nico Denz kwam buiten de tijdslimiet binnen. Roglic hield stand en hoefde zich - buiten mogelijk opkomende ziekteverschijnselen - geen zorgen meer te maken.

Overstap

Roglic stapte afgelopen winter over van Jumbo-Visma naar Bora-hansgrohe, dat met de komst van Red Bull aanzienlijk meer budget ter beschikking kreeg. De Sloveen was bij het Nederlandse team na de opkomst van de Deen Jonas Vingegaard niet meer de kopman en wilde bij de Duitse ploeg proberen de op zijn erelijst ontbrekende eindzege in de Tour de France te bewerkstelligen. Na drie eindoverwinningen in de Vuelta (2019, 2020, 2021) had hij in 2023 ook de Giro op zijn naam geschreven.

Met landgenoot Tadej Pogacar in topvorm werd dat een lastige missie, maar Roglic verdween na een val in de twaalfde etappe uit de Tour. Hij hield er een breukje in de onderrug aan over. In de Vuelta toonde hij aan hersteld te zijn met winst in de eerste bergrit. Roglic pakte de leiderstrui, maar liet twee dagen later O'Connor veel tijd winnen. Met zijn vierde zege evenaart hij recordwinnaar Roberto Heras. De Spanjaard won de Vuelta tussen 2000 en 2005 ook vier keer.

Meer uit Sport

Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

13 minuten geleden
Tourpeloton onderweg naar Alpe d'Huez in voorlaatste bergetappe

GAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.

34 minuten geleden
Guardiola heeft geen zin om bondscoach van Italië te worden

ROME (ANP/DPA) - Pep Guardiola heeft geen zin om bondscoach van Italië te worden. De 55-jarige Spanjaard heeft volgens diverse media, waaronder La Gazzetta dello Sport en het Italiaanse persbureau ANSA, de Italiaanse voetbalbond laten weten dat hij niet beschikbaar is om de opgestapte Gennaro Gattuso op te volgen.

1 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime keert terug naar het ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime keert in februari terug naar het ABN AMRO Open in Ahoy. Dat meldt de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam. De 25-jarige Canadees, die het evenement in 2022 won, was acht keer eerder aanwezig. Vorig jaar verloor hij de finale van de Australiër Alex de Minaur, die eerder al zijn terugkeer in 2027 bevestigde.

3 uur geleden
Waterpolosters winnen ook in Sydney na strafworpen van Hongarije

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht bij de finaleronde van de World Cup in Sydney Hongarije verslagen. Na de reguliere vier periodes was de stand 11-11, maar het team van bondscoach Evangelos Doudesis nam de strafworpen beter. De eindstand in Sydney was 16-15.

6 uur geleden
Carapaz wint Touretappe met klim naar Orcières-Merlette

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.

21 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste van drie bergritten in Alpen

VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.

1 dag geleden