Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint voor de vierde keer Vuelta na inhaalrace op O'Connor

Roglic wint voor de vierde keer Vuelta na inhaalrace op O'Connor

MADRID (ANP) - Primoz Roglic heeft voor de vierde keer de Ronde van Spanje gewonnen. De Sloveen van Red Bull - Bora-hansgrohe nam vrijdag de leiderstrui over van de Australiër Ben O'Connor en stond de leiding niet meer af. De afsluitende tijdrit in Madrid over ruim 24 kilometer werd gewonnen door de Zwitser Stefan Küng van Groupama-FDJ. Roglic eindigde als tweede en bleef in het klassement O'Connor en De Spanjaard Enric Mas voor.

De Sloveen eindigt in het algemeen klassement met 2.36 minuten voorsprong op O'Connor. De Australiër bleef Mas in de tijdrit voor, waardoor de Spanjaard als derde eindigde in het klassement op 3.13 van de rodetruidrager.

Küng was duidelijk de snelste op het glooiende terrein van de tijdrit. Met een tijd van 26.28 minuten was hij 31 seconden sneller dan Roglic en 41 seconden dan de Italiaan Mattia Cattaneo. Het is de eerste etappezege in Spanje van de Zwitser, die ook zijn eerste Vuelta reed.

Fout

Roglic maakte een fout in de zesde etappe door O'Connor liefst vijf minuten weg te laten lopen. De Vuelta werd voor de 34-jarige Sloveen daarna een inhaalrace waarin hij telkens wat tijd terugwon. Vrijdag, na de voorlaatste bergrit, nam hij dan toch de rode leiderstrui over.

Het was zaterdag een kwestie van consolideren, maar het werd alsnog 'tricky' omdat de ploeg te maken kreeg met vermoedelijk een voedselvergiftiging. Twee renners vielen uit en de Duitser Nico Denz kwam buiten de tijdslimiet binnen. Roglic hield stand en hoefde zich - buiten mogelijk opkomende ziekteverschijnselen - geen zorgen meer te maken.

Overstap

Roglic stapte afgelopen winter over van Jumbo-Visma naar Bora-hansgrohe, dat met de komst van Red Bull aanzienlijk meer budget ter beschikking kreeg. De Sloveen was bij het Nederlandse team na de opkomst van de Deen Jonas Vingegaard niet meer de kopman en wilde bij de Duitse ploeg proberen de op zijn erelijst ontbrekende eindzege in de Tour de France te bewerkstelligen. Na drie eindoverwinningen in de Vuelta (2019, 2020, 2021) had hij in 2023 ook de Giro op zijn naam geschreven.

Met landgenoot Tadej Pogacar in topvorm werd dat een lastige missie, maar Roglic verdween na een val in de twaalfde etappe uit de Tour. Hij hield er een breukje in de onderrug aan over. In de Vuelta toonde hij aan hersteld te zijn met winst in de eerste bergrit. Roglic pakte de leiderstrui, maar liet twee dagen later O'Connor veel tijd winnen. Met zijn vierde zege evenaart hij recordwinnaar Roberto Heras. De Spanjaard won de Vuelta tussen 2000 en 2005 ook vier keer.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

1 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

4 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

5 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

6 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

9 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

23 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden