Roglic wint tijdrit in Vuelta en herovert rode leiderstrui
MIRADOR DE ÉZARO (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met een overwinning in de individuele tijdrit van de Ronde van Spanje de rode leiderstrui heroverd. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma was in de dertiende etappe met 46.39 minuten het snelste over de 33,7 overwegend vlakke kilometers richting Mirador de Ézaro, waar nog een kort en steil klimmetje met een gemiddeld stijgingspercentage van 14 procent wachtte. Het was de vierde zege van Roglic in deze Vuelta.
Will Barta, de 24-jarige Amerikaanse renner van CCC Team, was 1 seconde langzamer dan Roglic en werd tweede. De Portugees Nélson Oliveira eindigde met een tijd van 46.49 minuten als derde. Beste Nederlander was Wout Poels op plaats elf, op ruim een minuut van de winnaar.
Door de zege van Roglic wisselen de Sloveen en de Ecuadoraan Richard Carapaz, die als zevende eindigde, weer van plaats in het algemeen klassement. Kopman Carapaz van Ineos stond 49 seconden toe op Roglic in de tijdrit, en zakt weer naar de tweede plaats op 39 seconden achterstand van de klassementsleider.
'Had verwacht meer af te zien'
"Het is alweer lang geleden dat ik een tijdrit heb gevonden", zei Roglic. In de Ronde van Spanje van 2019 won hij voor het laatst een race tegen de klok. "Ik voelde mij verrassend genoeg sterk, ik had verwacht dat ik meer zou afzien." De Sloveen houdt goede hoop dat hij de rode trui in de laatste vijf etappes van de Vuelta kan verdedigen. "Het is beter om 39 seconden voor te staan, dan 39 seconden achter. We moeten de focus houden en we gaan er voor vechten."
Maandag werden tijdens de tweede rustdag in de Vuelta 681 coronatests afgenomen. Alle uitslagen waren negatief waardoor geen enkele renner voortijdig naar huis hoefde. Lange tijd zag het er naar uit dat Barta de dertiende etappe zou winnen. De jonge Amerikaan zette verrassend een zeer snelle tijd neer, die alleen Roglic zeer nipt wist te verslaan. Hugh Carty, de nummer drie van het algemeen klassement, werd vierde bovenop de Mirador de Ézaro. De Brit van EF Pro Cycling staat 47 tellen achter op Roglic, en blijft daardoor een geduchte concurrent voor de eindzege.
De vijftiende etappe gaat van Lugo naar Ourense in ruim 204 heuvelachtige kilometers.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
10 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
2 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
17 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden