Roglic wint tijdrit in Vuelta en herovert rode leiderstrui
MIRADOR DE ÉZARO (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met een overwinning in de individuele tijdrit van de Ronde van Spanje de rode leiderstrui heroverd. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma was in de dertiende etappe met 46.39 minuten het snelste over de 33,7 overwegend vlakke kilometers richting Mirador de Ézaro, waar nog een kort en steil klimmetje met een gemiddeld stijgingspercentage van 14 procent wachtte. Het was de vierde zege van Roglic in deze Vuelta.
Will Barta, de 24-jarige Amerikaanse renner van CCC Team, was 1 seconde langzamer dan Roglic en werd tweede. De Portugees Nélson Oliveira eindigde met een tijd van 46.49 minuten als derde. Beste Nederlander was Wout Poels op plaats elf, op ruim een minuut van de winnaar.
Door de zege van Roglic wisselen de Sloveen en de Ecuadoraan Richard Carapaz, die als zevende eindigde, weer van plaats in het algemeen klassement. Kopman Carapaz van Ineos stond 49 seconden toe op Roglic in de tijdrit, en zakt weer naar de tweede plaats op 39 seconden achterstand van de klassementsleider.
'Had verwacht meer af te zien'
"Het is alweer lang geleden dat ik een tijdrit heb gevonden", zei Roglic. In de Ronde van Spanje van 2019 won hij voor het laatst een race tegen de klok. "Ik voelde mij verrassend genoeg sterk, ik had verwacht dat ik meer zou afzien." De Sloveen houdt goede hoop dat hij de rode trui in de laatste vijf etappes van de Vuelta kan verdedigen. "Het is beter om 39 seconden voor te staan, dan 39 seconden achter. We moeten de focus houden en we gaan er voor vechten."
Maandag werden tijdens de tweede rustdag in de Vuelta 681 coronatests afgenomen. Alle uitslagen waren negatief waardoor geen enkele renner voortijdig naar huis hoefde. Lange tijd zag het er naar uit dat Barta de dertiende etappe zou winnen. De jonge Amerikaan zette verrassend een zeer snelle tijd neer, die alleen Roglic zeer nipt wist te verslaan. Hugh Carty, de nummer drie van het algemeen klassement, werd vierde bovenop de Mirador de Ézaro. De Brit van EF Pro Cycling staat 47 tellen achter op Roglic, en blijft daardoor een geduchte concurrent voor de eindzege.
De vijftiende etappe gaat van Lugo naar Ourense in ruim 204 heuvelachtige kilometers.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
3 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
17 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden