Roglic wint tiende etappe in Vuelta en neemt leiderstrui over
SUANCES (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met de ritzege in de tiende etappe de leiding in de Ronde van Spanje gegrepen. De kopman van Jumbo-Visma was na 185 kilometer tussen Castro Urdiales en Suances de snelste in de lastige laatste kilometer. De Sloveen bleef de Oostenrijker Felix Grossschartner en de Italiaan Andrea Bagioli voor en boekte zijn derde ritzege.
Roglic kwam 3 seconden eerder binnen dan rodetruidrager Richard Carapaz uit Ecuador. De kopman van Ineos-Grenadiers had 13 seconden voorsprong op de Sloveen, die 10 seconden bonificatie pakte en daardoor in tijd gelijk is gekomen met de Ecuadoraan. De leiderstrui is voor Roglic.
Een kopgroep van vier ging er al vroeg vandoor in de etappe. Pim Ligthart (Total Direct Energie) en Alex Molenaar (Burgos) sprongen een paar kilometer na de start weg met de Belg Brent van Moer (Lotto Soudal) en de Pool Michal Paluta. Het viertal kreeg een maximale voorsprong van bijna twaalf minuten, maar werd op 17 kilometer van de streep bijgehaald.
In de lastige slotkilometer probeerde eerst Guillaume Martin te ontsnappen, maar de Fransman werd bijgehaald en op de versnelling van Roglic had niemand een antwoord. De eerste acht renners kwamen in dezelfde tijd binnen. Carapaz, die als veertiende finishte, had net als nummer 12 Wout Poels 3 seconden achterstand.
Roglic won twee dagen eerder de achtste rit met aankomst op Alto de Moncalvillo en was ook al de beste in de openingsrit met aankomst in Arrate.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
4 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
6 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden