Roglic wint tiende etappe in Vuelta en neemt leiderstrui over
SUANCES (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met de ritzege in de tiende etappe de leiding in de Ronde van Spanje gegrepen. De kopman van Jumbo-Visma was na 185 kilometer tussen Castro Urdiales en Suances de snelste in de lastige laatste kilometer. De Sloveen bleef de Oostenrijker Felix Grossschartner en de Italiaan Andrea Bagioli voor en boekte zijn derde ritzege.
Roglic kwam 3 seconden eerder binnen dan rodetruidrager Richard Carapaz uit Ecuador. De kopman van Ineos-Grenadiers had 13 seconden voorsprong op de Sloveen, die 10 seconden bonificatie pakte en daardoor in tijd gelijk is gekomen met de Ecuadoraan. De leiderstrui is voor Roglic.
Een kopgroep van vier ging er al vroeg vandoor in de etappe. Pim Ligthart (Total Direct Energie) en Alex Molenaar (Burgos) sprongen een paar kilometer na de start weg met de Belg Brent van Moer (Lotto Soudal) en de Pool Michal Paluta. Het viertal kreeg een maximale voorsprong van bijna twaalf minuten, maar werd op 17 kilometer van de streep bijgehaald.
In de lastige slotkilometer probeerde eerst Guillaume Martin te ontsnappen, maar de Fransman werd bijgehaald en op de versnelling van Roglic had niemand een antwoord. De eerste acht renners kwamen in dezelfde tijd binnen. Carapaz, die als veertiende finishte, had net als nummer 12 Wout Poels 3 seconden achterstand.
Roglic won twee dagen eerder de achtste rit met aankomst op Alto de Moncalvillo en was ook al de beste in de openingsrit met aankomst in Arrate.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
4 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
9 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
10 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
12 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
14 uur geleden