Roglic wint sprint van Evenepoel in eerste rit Catalonië
SANT FELIU DE GUÍXOLS (ANP) - De eerste etappe in de Ronde van Catalonië is meteen uitgemond in een sprintduel tussen de twee favorieten voor de eindzege. De Sloveense wielrenner Primoz Roglic was na een rit over 165 kilometer net iets sneller dan de Belgische wereldkampioen Remco Evenepoel. De Nederlander Ide Schelling spurtte naar de derde plaats.
De aankomst in Sant Feliu de Guíxols liep iets omhoog, waardoor de klassementsrenners met een goede sprint in de benen zich vooraan mengden tussen de sprintspecialisten. Roglic ging tientallen meters voor de finishlijn al aan kop rijden en leek onbedreigd naar de zege te fietsen, maar de hard aankomende Evenepoel kwam nog bijna langszij.
"Je hoopt altijd op het beste en dan moet je het maar gewoon doen", zei Roglic, die eerder deze maand al de Tirreno-Adriatico op zijn naam schreef. "Ik had op het einde nog precies genoeg in de benen", aldus de kopman van Jumbo-Visma.
Licht ontgoocheld
Evenepoel was na afloop licht ontgoocheld. "Primoz en ik hadden zo'n beetje dezelfde snelheid, maar ik moest van te ver komen", analyseerde de Belg van Soudal - Quick-Step. "Misschien had ik kunnen winnen als ik in het wiel van Primoz had gezeten, maar na de rit is het altijd gemakkelijk excuses vinden. Het is jammer om tweede te worden."
De Nederlander Jetse Bol zat in de vluchtgroep die kort voor de finish werd ingerekend door het peloton. Hij veroverde de bolletjestrui door onderweg de meeste bergpunten te verdienen. Robert Gesink maakte zijn rentree in het peloton. De renner van Jumbo-Visma is hersteld van de bekkenbreuk die hij in januari in de Tour Down Under opliep door een zware val.
De Ronde van Catalonië duurt tot en met zondag. Dinsdag is er een bergetappe naar Vallter.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
53 minuten geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
13 uur geleden