Roglic wint sprint van Evenepoel in eerste rit Catalonië
SANT FELIU DE GUÍXOLS (ANP) - De eerste etappe in de Ronde van Catalonië is meteen uitgemond in een sprintduel tussen de twee favorieten voor de eindzege. De Sloveense wielrenner Primoz Roglic was na een rit over 165 kilometer net iets sneller dan de Belgische wereldkampioen Remco Evenepoel. De Nederlander Ide Schelling spurtte naar de derde plaats.
De aankomst in Sant Feliu de Guíxols liep iets omhoog, waardoor de klassementsrenners met een goede sprint in de benen zich vooraan mengden tussen de sprintspecialisten. Roglic ging tientallen meters voor de finishlijn al aan kop rijden en leek onbedreigd naar de zege te fietsen, maar de hard aankomende Evenepoel kwam nog bijna langszij.
"Je hoopt altijd op het beste en dan moet je het maar gewoon doen", zei Roglic, die eerder deze maand al de Tirreno-Adriatico op zijn naam schreef. "Ik had op het einde nog precies genoeg in de benen", aldus de kopman van Jumbo-Visma.
Licht ontgoocheld
Evenepoel was na afloop licht ontgoocheld. "Primoz en ik hadden zo'n beetje dezelfde snelheid, maar ik moest van te ver komen", analyseerde de Belg van Soudal - Quick-Step. "Misschien had ik kunnen winnen als ik in het wiel van Primoz had gezeten, maar na de rit is het altijd gemakkelijk excuses vinden. Het is jammer om tweede te worden."
De Nederlander Jetse Bol zat in de vluchtgroep die kort voor de finish werd ingerekend door het peloton. Hij veroverde de bolletjestrui door onderweg de meeste bergpunten te verdienen. Robert Gesink maakte zijn rentree in het peloton. De renner van Jumbo-Visma is hersteld van de bekkenbreuk die hij in januari in de Tour Down Under opliep door een zware val.
De Ronde van Catalonië duurt tot en met zondag. Dinsdag is er een bergetappe naar Vallter.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
5 uur geleden