Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint Ronde van Catalonië na tweestrijd met Evenepoel

Roglic wint Ronde van Catalonië na tweestrijd met Evenepoel

BARCELONA (ANP) - Primoz Roglic heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Sloveense wielrenner van Jumbo-Visma kwam ook in de zevende en laatste etappe voorop met zijn Belgische rivaal Remco Evenepoel. De wereldkampioen van Soudal - Quick-Step mocht na een rit met zes doorkomsten op de olympische berg Montjuïc van Barcelona de sprint winnen om de dagzege.

De zevendaagse werd een tweestrijd tussen Roglic en Evenepoel, die allebei twee ritten wonnen. Het verschil tusen beiden bedroeg na zeven ritten 6 seconden. Beide renners komen elkaar in mei tegen in de Giro d'Italia. De Portugees João Almeida werd op gepaste afstand (2.11 minuten) derde in het eindklassement.

Roglic (33) had ook op de slotdag aanvallen verwacht van zijn tien jaar jongere rivaal. "Zeker, na zes zware dagen wist ik dat het ook vandaag lastig zou worden. Maar de ploeg heeft de controle lang gehouden en ik had de goede benen", vertelde de winnaar, die zijn zege in Catalonië, in de oudste rittenkoers van Spanje, hoog inschatte. "Ik ben vereerd hier op de erelijst te staan."

Versnelling Evenepoel tevergeefs

Een groep van negen renners begon met een voorsprong van 1 minuut aan de lokale omlopen, maar het peloton kwam onder aanvoering van Soudal - Quick-Step snel dichterbij. De Spanjaard David de la Cruz was de laatste vluchter die werd ingelopen. Met nog drie ronden van 8 kilometer te gaan plaatste Evenepoel zijn eerste aanval op leider Roglic. Alleen de Spanjaard Marc Soler sloot aan bij het tweetal dat nog drie keer de beklimming van de Montjuïc voor de boeg had.

Evenepoel versnelde bij de voorlaatste doorkomst tot twee keer toe, maar raakte Roglic niet kwijt. Soler verloor wel de aansluiting. De Spanjaard werd nog wel derde in de rit.

Irritaties over Roglic

"Ik wist dat het moeilijk zou worden hem te lossen", vertelde Evenepoel, die zijn ploeg roemde. "We hebben opnieuw onze verantwoordelijkheid genomen. Daarom verdienen we de zege in deze mooie etappe ook."

Evenepoel leek zich soms te ergeren aan het defensieve rijden van Roglic, maar was na de slotrit vol lof. "Primoz is een van de sterkste renners van de wereld. Als hij in topvorm is, misschien wel de allerbeste."

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

55 minuten geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

6 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

8 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

20 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

21 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden