Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint Ronde van Catalonië na tweestrijd met Evenepoel

Roglic wint Ronde van Catalonië na tweestrijd met Evenepoel

BARCELONA (ANP) - Primoz Roglic heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Sloveense wielrenner van Jumbo-Visma kwam ook in de zevende en laatste etappe voorop met zijn Belgische rivaal Remco Evenepoel. De wereldkampioen van Soudal - Quick-Step mocht na een rit met zes doorkomsten op de olympische berg Montjuïc van Barcelona de sprint winnen om de dagzege.

De zevendaagse werd een tweestrijd tussen Roglic en Evenepoel, die allebei twee ritten wonnen. Het verschil tusen beiden bedroeg na zeven ritten 6 seconden. Beide renners komen elkaar in mei tegen in de Giro d'Italia. De Portugees João Almeida werd op gepaste afstand (2.11 minuten) derde in het eindklassement.

Roglic (33) had ook op de slotdag aanvallen verwacht van zijn tien jaar jongere rivaal. "Zeker, na zes zware dagen wist ik dat het ook vandaag lastig zou worden. Maar de ploeg heeft de controle lang gehouden en ik had de goede benen", vertelde de winnaar, die zijn zege in Catalonië, in de oudste rittenkoers van Spanje, hoog inschatte. "Ik ben vereerd hier op de erelijst te staan."

Versnelling Evenepoel tevergeefs

Een groep van negen renners begon met een voorsprong van 1 minuut aan de lokale omlopen, maar het peloton kwam onder aanvoering van Soudal - Quick-Step snel dichterbij. De Spanjaard David de la Cruz was de laatste vluchter die werd ingelopen. Met nog drie ronden van 8 kilometer te gaan plaatste Evenepoel zijn eerste aanval op leider Roglic. Alleen de Spanjaard Marc Soler sloot aan bij het tweetal dat nog drie keer de beklimming van de Montjuïc voor de boeg had.

Evenepoel versnelde bij de voorlaatste doorkomst tot twee keer toe, maar raakte Roglic niet kwijt. Soler verloor wel de aansluiting. De Spanjaard werd nog wel derde in de rit.

Irritaties over Roglic

"Ik wist dat het moeilijk zou worden hem te lossen", vertelde Evenepoel, die zijn ploeg roemde. "We hebben opnieuw onze verantwoordelijkheid genomen. Daarom verdienen we de zege in deze mooie etappe ook."

Evenepoel leek zich soms te ergeren aan het defensieve rijden van Roglic, maar was na de slotrit vol lof. "Primoz is een van de sterkste renners van de wereld. Als hij in topvorm is, misschien wel de allerbeste."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

41 minuten geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

1 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

3 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

3 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

8 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

8 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

9 uur geleden