Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint Ronde van Catalonië na tweestrijd met Evenepoel

Roglic wint Ronde van Catalonië na tweestrijd met Evenepoel

BARCELONA (ANP) - Primoz Roglic heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Sloveense wielrenner van Jumbo-Visma kwam ook in de zevende en laatste etappe voorop met zijn Belgische rivaal Remco Evenepoel. De wereldkampioen van Soudal - Quick-Step mocht na een rit met zes doorkomsten op de olympische berg Montjuïc van Barcelona de sprint winnen om de dagzege.

De zevendaagse werd een tweestrijd tussen Roglic en Evenepoel, die allebei twee ritten wonnen. Het verschil tusen beiden bedroeg na zeven ritten 6 seconden. Beide renners komen elkaar in mei tegen in de Giro d'Italia. De Portugees João Almeida werd op gepaste afstand (2.11 minuten) derde in het eindklassement.

Roglic (33) had ook op de slotdag aanvallen verwacht van zijn tien jaar jongere rivaal. "Zeker, na zes zware dagen wist ik dat het ook vandaag lastig zou worden. Maar de ploeg heeft de controle lang gehouden en ik had de goede benen", vertelde de winnaar, die zijn zege in Catalonië, in de oudste rittenkoers van Spanje, hoog inschatte. "Ik ben vereerd hier op de erelijst te staan."

Versnelling Evenepoel tevergeefs

Een groep van negen renners begon met een voorsprong van 1 minuut aan de lokale omlopen, maar het peloton kwam onder aanvoering van Soudal - Quick-Step snel dichterbij. De Spanjaard David de la Cruz was de laatste vluchter die werd ingelopen. Met nog drie ronden van 8 kilometer te gaan plaatste Evenepoel zijn eerste aanval op leider Roglic. Alleen de Spanjaard Marc Soler sloot aan bij het tweetal dat nog drie keer de beklimming van de Montjuïc voor de boeg had.

Evenepoel versnelde bij de voorlaatste doorkomst tot twee keer toe, maar raakte Roglic niet kwijt. Soler verloor wel de aansluiting. De Spanjaard werd nog wel derde in de rit.

Irritaties over Roglic

"Ik wist dat het moeilijk zou worden hem te lossen", vertelde Evenepoel, die zijn ploeg roemde. "We hebben opnieuw onze verantwoordelijkheid genomen. Daarom verdienen we de zege in deze mooie etappe ook."

Evenepoel leek zich soms te ergeren aan het defensieve rijden van Roglic, maar was na de slotrit vol lof. "Primoz is een van de sterkste renners van de wereld. Als hij in topvorm is, misschien wel de allerbeste."

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

7 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

7 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

13 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

22 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

23 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

23 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden