Roglic wint prestigieuze wielerprijs Vélo d'Or
PARIJS (ANP) - De Sloveense renner Primoz Roglic van Jumbo-Visma heeft de Vélo d'Or gewonnen. De prestigieuze wielerprijs, bedoeld voor de beste renner van het jaar, is een initiatief van het Franse Vélo Magazine.
"Ik heb de lijst met eerdere winnaars even doorgenomen en zag geweldige namen. Dit is een enorme eer. Ik wil van de gelegenheid gebruikmaken om iedereen die op mij gestemd heeft te bedanken. Ik heb begrepen dat het om een jury van journalisten ging van over de hele wereld. Daarom raakt het me ook echt", aldus Roglic.
De nummer 1 van de wereld won afgelopen seizoen Luik-Bastenaken-Luik en de Vuelta, maar moest in de Tour de France de zege aan zijn landgenoot Tadej Pogacar laten.
Roglic is de opvolger van de Fransman Julian Alaphilippe, die dit jaar in Imola wereldkampioen werd. Hij won wel de nationale prijs van het magazine voor beste Fransman. In totaal waren er vijftien genomineerden voor de Vélo d'Or, onder wie Mathieu van der Poel en Anna van der Breggen.
De Vélo d'Or bestaat sinds 1992 en nog nooit won een Nederlandse renner.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).
26 minuten geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
3 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
5 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
11 uur geleden