Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint Parijs-Nice na aanval van Yates in slotetappe

Roglic wint Parijs-Nice na aanval van Yates in slotetappe

NICE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. Dankzij goed werk van Jumbo-Visma-ploeggenoot Wout van Aert wist de 32-jarige Sloveen een aanval van concurrent Simon Yates in de slotetappe af te slaan. De Brit van Team BikeExchange - Jayco won wel de rit, die na ruim 115 kilometer eindigde in Nice, vlak voor de twee renners van de Nederlandse ploeg.

Yates, die een achterstand van 47 seconden moest goedmaken op Roglic, ging er op een kleine 20 kilometer van de finish vandoor op de laatste klim. Al snel had de nummer 2 van het klassement 20 seconden voorsprong op Roglic en Van Aert, die met zijn tweeën in de achtervolging gingen. Roglic leek soms het tempo van de Belg niet bij te kunnen houden. De marge werd bergaf teruggebracht tot ongeveer 10 seconden, waardoor de eindoverwinning van Roglic niet lang echt in gevaar is geweest.

Roglic veroverde de leiderstrui donderdag en verstevigde de eerste positie zaterdag door de voorlaatste etappe te winnen. Behalve Yates leek ook Colombiaan Daniel Martínez nog een concurrent op de laatste dag, met een achterstand van 1 minuut vooraf. De renner van Ineos Grenadiers eindigde als derde in het klassement op ruim 2 minuten van de winnaar.

Vorig jaar ging Roglic na drie ritzeges ook als klassementsleider de slotrit in. Het ging toen echter mis voor de Sloveen door twee valpartijen. De Duitser Maximilian Schachmann won daardoor net als in 2020 de rittenkoers.

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

10 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

13 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

15 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

18 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

18 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

18 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

19 uur geleden