Roglic wint Parijs-Nice na aanval van Yates in slotetappe
NICE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. Dankzij goed werk van Jumbo-Visma-ploeggenoot Wout van Aert wist de 32-jarige Sloveen een aanval van concurrent Simon Yates in de slotetappe af te slaan. De Brit van Team BikeExchange - Jayco won wel de rit, die na ruim 115 kilometer eindigde in Nice, vlak voor de twee renners van de Nederlandse ploeg.
Yates, die een achterstand van 47 seconden moest goedmaken op Roglic, ging er op een kleine 20 kilometer van de finish vandoor op de laatste klim. Al snel had de nummer 2 van het klassement 20 seconden voorsprong op Roglic en Van Aert, die met zijn tweeën in de achtervolging gingen. Roglic leek soms het tempo van de Belg niet bij te kunnen houden. De marge werd bergaf teruggebracht tot ongeveer 10 seconden, waardoor de eindoverwinning van Roglic niet lang echt in gevaar is geweest.
Roglic veroverde de leiderstrui donderdag en verstevigde de eerste positie zaterdag door de voorlaatste etappe te winnen. Behalve Yates leek ook Colombiaan Daniel Martínez nog een concurrent op de laatste dag, met een achterstand van 1 minuut vooraf. De renner van Ineos Grenadiers eindigde als derde in het klassement op ruim 2 minuten van de winnaar.
Vorig jaar ging Roglic na drie ritzeges ook als klassementsleider de slotrit in. Het ging toen echter mis voor de Sloveen door twee valpartijen. De Duitser Maximilian Schachmann won daardoor net als in 2020 de rittenkoers.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
50 minuten geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
8 uur geleden