Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint Parijs-Nice na aanval van Yates in slotetappe

Roglic wint Parijs-Nice na aanval van Yates in slotetappe

NICE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. Dankzij goed werk van Jumbo-Visma-ploeggenoot Wout van Aert wist de 32-jarige Sloveen een aanval van concurrent Simon Yates in de slotetappe af te slaan. De Brit van Team BikeExchange - Jayco won wel de rit, die na ruim 115 kilometer eindigde in Nice, vlak voor de twee renners van de Nederlandse ploeg.

Yates, die een achterstand van 47 seconden moest goedmaken op Roglic, ging er op een kleine 20 kilometer van de finish vandoor op de laatste klim. Al snel had de nummer 2 van het klassement 20 seconden voorsprong op Roglic en Van Aert, die met zijn tweeën in de achtervolging gingen. Roglic leek soms het tempo van de Belg niet bij te kunnen houden. De marge werd bergaf teruggebracht tot ongeveer 10 seconden, waardoor de eindoverwinning van Roglic niet lang echt in gevaar is geweest.

Roglic veroverde de leiderstrui donderdag en verstevigde de eerste positie zaterdag door de voorlaatste etappe te winnen. Behalve Yates leek ook Colombiaan Daniel Martínez nog een concurrent op de laatste dag, met een achterstand van 1 minuut vooraf. De renner van Ineos Grenadiers eindigde als derde in het klassement op ruim 2 minuten van de winnaar.

Vorig jaar ging Roglic na drie ritzeges ook als klassementsleider de slotrit in. Het ging toen echter mis voor de Sloveen door twee valpartijen. De Duitser Maximilian Schachmann won daardoor net als in 2020 de rittenkoers.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

23 minuten geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

2 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

4 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

6 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

16 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

23 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden