Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wint Giro d'Italia, slotrit voor Cavendish

Roglic wint Giro d'Italia, slotrit voor Cavendish

ROME (ANP) - Primoz Roglic heeft de Giro d'Italia gewonnen. Dat was zaterdag na de klimtijdrit waarin de Sloveen van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma de Brit Geraint Thomas de roze leiderstrui ontfutselde al vrijwel zeker, maar Roglic moest nog wel heelhuids in Rome finishen. De slotetappe, volledig vlak, werd gewonnen door de Britse sprintlegende Mark Cavendish van de ploeg Astana.

Voor Roglic is het zijn vierde eindzege in een grote ronde. In 2019, 2020 en 2021 was hij de beste in de Vuelta. De eindzege in de Tour de France glipte hem in 2020 door de vingers in een klimtijdrit waarin hij verslagen werd door zijn landgenoot Tadej Pogacar.

Thomas, van de ploeg Ineos Grenadiers, volgt in het eindklassement op 14 seconden. De Portugees João Almeida werd derde. Thymen Arensman was op de zesde plaats de best gerangschikte Nederlander.

Evenepoel

Een korte inzinking in de slotfase van de zestiende etappe en een afgelopen ketting in de klimtijdrit op de voorlaatste dag hielden Roglic niet van de winst af. Van het vooraf verwachte duel tussen de Sloveen en de Belg Remco Evenepoel kwam het niet. De wereldkampioen van Soudal - Quick-Step verdween na de eerste week uit de ronde vanwege een coronabesmetting.

Het werd daarna niet de meest enerverende Giro waarin drie renners er bovenuit staken: Roglic, Thomas en Almeida. Die bestookten elkaar amper. In de bergen ontstond, meestal minuten achter een groep vroege vluchters, een status-quo waarbij Thomas veel steun had aan Laurens De Plus en Arensman, zijn ploeggenoten bij Ineos Grenadiers, terwijl Roglic met Jumbo-Visma vaak een numerieke meerderheid had. In de slotkilometers bleef daarvan meestal alleen de Amerikaan Sepp Kuss over.

Overmacht

Die hielp Roglic in etappe zestien, de eerste bergrit na de tweede rustdag, de schade beperken toen Thomas en Almeida de aanval openden. De schade bleef beperkt tot 25 seconden. Twee dagen later pakte hij weer wat tijd terug op Almeida, vrijdag was er nog een tijdwinst van drie tellen op rozetruidrager Thomas, die daarmee met een marge van 26 seconden aan de klimtijdrit begon.

Op de Monte Lussari, op de grens van Italië en Slovenië, kon zelfs materiaalpech Roglic er niet van weerhouden Thomas op 40 seconden te rijden, tot vreugde van de duizenden Sloveense fans. Thomas was nog wel 'best of the rest', terwijl Almeida met de derde plaats nog maar eens de overmacht van het drietal bevestigde.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp ten koste van Tsitsipas naar kwartfinale Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.

1 uur geleden
Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

3 uur geleden
Voorlopige hechtenis tophonkballer Schoop zestig dagen verlengd

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.

3 uur geleden
Snowboarder De Blois strandt op Spelen in achtste finales

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.

3 uur geleden
Oekraïense skeletonner mag op Spelen blijven na diskwalificatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.

3 uur geleden
Zelensky vindt moed van skeletonner belangrijker dan medaille

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."

4 uur geleden
Italiaanse Brignone wint super-G op Stelvio voor eigen publiek

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.

4 uur geleden