Roglic wint Giro d'Italia, slotrit voor Cavendish
ROME (ANP) - Primoz Roglic heeft de Giro d'Italia gewonnen. Dat was zaterdag na de klimtijdrit waarin de Sloveen van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma de Brit Geraint Thomas de roze leiderstrui ontfutselde al vrijwel zeker, maar Roglic moest nog wel heelhuids in Rome finishen. De slotetappe, volledig vlak, werd gewonnen door de Britse sprintlegende Mark Cavendish van de ploeg Astana.
Voor Roglic is het zijn vierde eindzege in een grote ronde. In 2019, 2020 en 2021 was hij de beste in de Vuelta. De eindzege in de Tour de France glipte hem in 2020 door de vingers in een klimtijdrit waarin hij verslagen werd door zijn landgenoot Tadej Pogacar.
Thomas, van de ploeg Ineos Grenadiers, volgt in het eindklassement op 14 seconden. De Portugees João Almeida werd derde. Thymen Arensman was op de zesde plaats de best gerangschikte Nederlander.
Evenepoel
Een korte inzinking in de slotfase van de zestiende etappe en een afgelopen ketting in de klimtijdrit op de voorlaatste dag hielden Roglic niet van de winst af. Van het vooraf verwachte duel tussen de Sloveen en de Belg Remco Evenepoel kwam het niet. De wereldkampioen van Soudal - Quick-Step verdween na de eerste week uit de ronde vanwege een coronabesmetting.
Het werd daarna niet de meest enerverende Giro waarin drie renners er bovenuit staken: Roglic, Thomas en Almeida. Die bestookten elkaar amper. In de bergen ontstond, meestal minuten achter een groep vroege vluchters, een status-quo waarbij Thomas veel steun had aan Laurens De Plus en Arensman, zijn ploeggenoten bij Ineos Grenadiers, terwijl Roglic met Jumbo-Visma vaak een numerieke meerderheid had. In de slotkilometers bleef daarvan meestal alleen de Amerikaan Sepp Kuss over.
Overmacht
Die hielp Roglic in etappe zestien, de eerste bergrit na de tweede rustdag, de schade beperken toen Thomas en Almeida de aanval openden. De schade bleef beperkt tot 25 seconden. Twee dagen later pakte hij weer wat tijd terug op Almeida, vrijdag was er nog een tijdwinst van drie tellen op rozetruidrager Thomas, die daarmee met een marge van 26 seconden aan de klimtijdrit begon.
Op de Monte Lussari, op de grens van Italië en Slovenië, kon zelfs materiaalpech Roglic er niet van weerhouden Thomas op 40 seconden te rijden, tot vreugde van de duizenden Sloveense fans. Thomas was nog wel 'best of the rest', terwijl Almeida met de derde plaats nog maar eens de overmacht van het drietal bevestigde.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
6 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
7 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
10 uur geleden