Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic wil Vuelta winnen, maar is niet bezig met derde titel

Roglic wil Vuelta winnen, maar is niet bezig met derde titel

BURGOS (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic gaat een poging doen de Ronde van Spanje voor de derde keer in successie te winnen. De Sloveen van Jumbo-Visma staat met vertrouwen aan de start nadat hij zich fysiek zo goed mogelijk heeft voorbereid, zei hij tijdens de persconferentie van de Vuelta.

Dat het de derde zege op rij zou worden, een prestatie die alleen is geleverd door de Zwitser Tony Rominger en de Spanjaard Roberto Heras, daar is hij niet zozeer mee bezig. "Dat helpt me niet om me daarmee bezig te houden. Ik richt me op de uitdagingen die voor me liggen", zei de tweevoudig winnaar.

Nadat Roglic in het tweede weekend van de Tour de France had besloten de wedstrijd te verlaten vanwege de verwondingen bij een eerder opgelopen valpartij, was het nog onzeker wat zijn verdere programma zou worden. Zo besloot hij pas op het laatste moment om af te reizen naar Tokio, waar hij goud pakte op de olympische tijdrit. "Daarna heb ik mijn titel gevierd en in de laatste weken heb ik mij voorbereid om hier goed aan de start te staan."

De Sloveen houdt zich op de vlakte of hij goed genoeg is voor opnieuw een eindzege. "We zijn hier met een sterk team en we gaan eraan beginnen en proberen plezier te hebben." Het parcours van de editie van 2021 zegt hij nog niet zo goed te kennen. "Op het eerste oog is het heel zwaar. Ik ken de beklimmingen niet, maar als je goede benen hebt, is het geen probleem. Daar moeten we mee zien om te gaan."

Meer uit Sport

Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

3 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

3 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

11 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

15 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

16 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

17 uur geleden
Topfavoriete Bol belooft beste race van het jaar op WK in Tokio

ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.

18 uur geleden