Roglic wil Vuelta winnen, maar is niet bezig met derde titel
BURGOS (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic gaat een poging doen de Ronde van Spanje voor de derde keer in successie te winnen. De Sloveen van Jumbo-Visma staat met vertrouwen aan de start nadat hij zich fysiek zo goed mogelijk heeft voorbereid, zei hij tijdens de persconferentie van de Vuelta.
Dat het de derde zege op rij zou worden, een prestatie die alleen is geleverd door de Zwitser Tony Rominger en de Spanjaard Roberto Heras, daar is hij niet zozeer mee bezig. "Dat helpt me niet om me daarmee bezig te houden. Ik richt me op de uitdagingen die voor me liggen", zei de tweevoudig winnaar.
Nadat Roglic in het tweede weekend van de Tour de France had besloten de wedstrijd te verlaten vanwege de verwondingen bij een eerder opgelopen valpartij, was het nog onzeker wat zijn verdere programma zou worden. Zo besloot hij pas op het laatste moment om af te reizen naar Tokio, waar hij goud pakte op de olympische tijdrit. "Daarna heb ik mijn titel gevierd en in de laatste weken heb ik mij voorbereid om hier goed aan de start te staan."
De Sloveen houdt zich op de vlakte of hij goed genoeg is voor opnieuw een eindzege. "We zijn hier met een sterk team en we gaan eraan beginnen en proberen plezier te hebben." Het parcours van de editie van 2021 zegt hij nog niet zo goed te kennen. "Op het eerste oog is het heel zwaar. Ik ken de beklimmingen niet, maar als je goede benen hebt, is het geen probleem. Daar moeten we mee zien om te gaan."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
12 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
16 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
17 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
19 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
1 dag geleden