Roglic wil Vuelta winnen, maar is niet bezig met derde titel
BURGOS (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic gaat een poging doen de Ronde van Spanje voor de derde keer in successie te winnen. De Sloveen van Jumbo-Visma staat met vertrouwen aan de start nadat hij zich fysiek zo goed mogelijk heeft voorbereid, zei hij tijdens de persconferentie van de Vuelta.
Dat het de derde zege op rij zou worden, een prestatie die alleen is geleverd door de Zwitser Tony Rominger en de Spanjaard Roberto Heras, daar is hij niet zozeer mee bezig. "Dat helpt me niet om me daarmee bezig te houden. Ik richt me op de uitdagingen die voor me liggen", zei de tweevoudig winnaar.
Nadat Roglic in het tweede weekend van de Tour de France had besloten de wedstrijd te verlaten vanwege de verwondingen bij een eerder opgelopen valpartij, was het nog onzeker wat zijn verdere programma zou worden. Zo besloot hij pas op het laatste moment om af te reizen naar Tokio, waar hij goud pakte op de olympische tijdrit. "Daarna heb ik mijn titel gevierd en in de laatste weken heb ik mij voorbereid om hier goed aan de start te staan."
De Sloveen houdt zich op de vlakte of hij goed genoeg is voor opnieuw een eindzege. "We zijn hier met een sterk team en we gaan eraan beginnen en proberen plezier te hebben." Het parcours van de editie van 2021 zegt hij nog niet zo goed te kennen. "Op het eerste oog is het heel zwaar. Ik ken de beklimmingen niet, maar als je goede benen hebt, is het geen probleem. Daar moeten we mee zien om te gaan."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
16 uur geleden