Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic verliest op voorlaatste dag Tourzege aan Pogacar

Roglic verliest op voorlaatste dag Tourzege aan Pogacar

LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - De strijd om de gele trui in de Tour de France heeft op de voorlaatste dag een dramatische wending gekregen. Niet de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma maar zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar gaat de Ronde van Frankrijk winnen. De kopman van UAE Team Emirates maakte in de individuele tijdrit zijn achterstand van 57 seconden in het algemeen klassement ruimschoots goed.

Pogacar won de 20e etappe over 36 kilometer, waarvan de laatste 6 kilometer bergop richting La Planche des Belles Filles, in een tijd van 55.55. Roglic gaf bijna 2 minuten toe en sloot de tijdrit af als vijfde. De tweede plaats was voor Roglic' ploeggenoot Tom Dumoulin, die 1.21 minder snel was dan Pogacar. De Australiër Richie Porte werd derde en wipte over de Colombiaan Miguel Ángel López heen naar de derde plek in het klassement. Dumoulin gaat de Tour beëindigen als zevende.

Voor Pogacar was het zijn derde ritzege in deze Tour. Ook veroverde hij de bergtrui en wordt hij met zijn 21 jaar - maandag is hij jarig - uiteraard ook de winnaar van het jongerenklassement. In het algemeen klassement heeft hij 59 seconden voorsprong op Roglic. Zondag volgt nog de laatste etappe naar de Champs-Élysées van Parijs. Daarin wordt normaal gesproken niet meer gestreden om het geel, maar gaat het slechts om de dagzege.

Totaal onverwacht

De afloop was totaal onverwacht. Roglic (30) leek onbedreigd op de eindzege in de Tour af te stevenen nadat hij vorig jaar al de Ronde van Spanje op zijn naam had geschreven. In de Tour was de vierde plaats in 2018 zijn beste prestatie tot aan deze vanwege het coronavirus twee maanden uitgestelde 107e editie. In de Giro d'Italia was hij vorig jaar derde; de Tour stond toen niet op zijn programma.

Roglic veroverde in de tweede Pyreneeënrit, een kleine twee weken geleden, de leiderstrui en leek die niet meer af te staan. Zijn ploeg Jumbo-Visma heerste in de bergritten en Pogacar slaagde er in de Alpen niet in zijn achterstand te verkleinen. Eerder was een andere concurrent, de Colombiaan Egan Bernal, na tegenvallend presteren zelfs al uit de Tour verdwenen.

Maar op de dag dat het moest, op de dag dat Roglic het helemaal alleen moest doen, sloeg Pogacar genadeloos toe. Hij wordt de jongste Tourwinnaar op de Fransman Henri Cornet na. Die won in 1904, kort voor zijn 20e verjaardag.

Meer uit Sport

Zwemmer Jansen als snelste naar finale 400 wissel op EK kortebaan

OTOPENI (ANP) - Zwemmer Thomas Jansen heeft zich bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Roemeense Otopeni met de beste tijd gekwalificeerd voor de finale op de 400 meter wisselslag. Jansen kwam in de series tot een tijd van 4.08,21.

38 minuten geleden
Oekraïense sportminister twijfelt over nut deelname aan Spelen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne moet overwegen of deelname aan de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar in het belang van het land is, heeft sportminister Matviy Bidnyi gezegd twee dagen na het besluit van het IOC om atleten uit Rusland en Belarus onder voorwaarden toe te laten op de Olympische Spelen van Parijs 2024. Volgens Bidnyi is meedoen sowieso onmogelijk als het IOC zijn "niet-constructieve standpunt" niet wijzigt.

57 minuten geleden
Wereldbekergoud voor shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter

BEIJING (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de wereldbekerwedstrijden shorttrack van Beijing het goud gepakt op de tweede 500 meter. De regerend wereldkampioene op de 500 en 1000 meter hield haar landgenote Selma Poutsma van haar eerste wereldbekergoud af. Het brons ging naar thuisrijdster Fan Kexin.

2 uur geleden
Basketballers Lakers winnen eerste extra toernooi NBA

LAS VEGAS (ANP/DPA) - De basketballers van Los Angeles Lakers hebben het nieuwe bekertoernooi van de Amerikaanse profcompetitie NBA gewonnen. In de finale waren de Lakers in Las Vegas te sterk voor Indiana Pacers. Mede dankzij topschutter Anthony Davis werd het 123-109, waarmee iedere speler van het winnende team zich verzekerde van een half miljoen dollar.

3 uur geleden
Wielerploeg Bora-hansgrohe ontkent overgang Uijtdebroeks

RAUBLING (ANP) - Wielerploeg Bora-hansgrohe ontkent dat talent Cian Uijtdebroeks bij de ploeg vertrekt en gaat fietsen voor Team Visma - Lease a Bike, de opvolger van Jumbo-Visma. De Nederlandse ploeg meldde eerder zaterdag dat de 20-jarige Belg voor vier seizoenen heeft getekend bij de ploeg, maar volgens zijn Duitse werkgever heeft Uijtdebroeks nog een contract tot eind 2024.

15 uur geleden
Zwemmers Corbeau en De Groot naar EK-finale 50 meter schoolslag

OTOPENI (ANP) - De zwemmers Caspar Corbeau en Koen de Groot hebben zich bij de EK kortebaan in Roemenië gekwalificeerd voor de finale op de 50 meter schoolslag. Corbeau, ruim een uur eerder nog winnaar van de Europese titel op de 200 meter schoolslag, werd met 26,20 tweede in zijn halve finale achter de Italiaan Nicolo Martinenghi. De Groot zat daar met een persoonlijk record van 26,22 als nummer 3 vlak achter.

17 uur geleden
Toussaint wint bij EK kortebaan ook goud op 100 meter rugslag

OTOPENI (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan ook goud gewonnen op de 100 meter rugslag. De Nederlandse titelverdedigster zette in Otopeni in Roemenië een tijd neer van 55,88 seconden. De Britse Medi Harris werd tweede in 56,81, voor de Française Mary-Ambre Moluh (57,10).

19 uur geleden