Roglic verliest koppositie door gestuntel met zijn regenjack
ARAMÓN-FORMIGAL (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic kwam tijdens de zesde etappe in de Ronde van Spanje in de problemen door zijn regenjack. De kopman van Jumbo-Visma kreeg zijn kleding niet snel genoeg aan en moest mede daardoor de rode leiderstrui afstaan aan de Ecuadoraan Richard Carapaz.
"Ik had op de voorlaatste beklimming moeite om mijn regenjas aan te trekken en dicht te krijgen", vertelde Roglic, die daardoor een gaatje moest laten op het peloton. "In de afdaling brak het peloton in tweeën en raakte ik op achterstand. Ik moest vol gas geven om terug te komen. Dat was zo'n grote inspanning die ik moest bekopen met tijdverlies in de finale." De Sloveen verloor 43 seconden op Carapaz en zakte af naar de vierde plaats in het algemeen klassement op een halve minuut van de kopman van Ineos-Grenadiers.
"Het is wat het is", vervolgde Roglic. "Soms win je en soms verlies je. Na de rustdag morgen gaan we weer alles geven. We komen terug."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden