Roglic start niet in Waalse Pijl en Luik, Van Aert wel in Luik
AMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic doet niet mee aan de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. De deelname van de Sloveen van Jumbo-Visma, die in 2020 de door het coronavirus uitgestelde editie van Luik-Bastenaken-Luik won, was al onzeker vanwege knieklachten. De ploeg bevestigt dat Roglic de twee koersen komende week niet gaat rijden. Wout van Aert gaat zondag 24 april wel van start in 'Luik'.
Roglic liet vorige week na de Ronde van Baskenland al aan verschillende media weten dat hij last had van een spier in een knie. In de Spaanse rittenkoers raakte de kopman van Jumbo-Visma na de voorlaatste etappe de leiderstrui kwijt. Hij finishte als achtste.
Jumbo-Visma maakte bekend dat Van Aert zijn deelname aan Luik-Bastenaken-Luik wel heeft bevestigd. De Belgische kampioen moest als gevolg van een coronabesmetting de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race overslaan. Van Aert maakte zondag zijn rentree in Parijs-Roubaix, waarin hij achter Dylan van Baarle als tweede eindigde.
"We zouden afwachten en zien hoe het vandaag zou gaan", meldde Van Aert via zijn ploeg. "Als het goed zou gaan, zou ik volgende zondag starten. Als je als tweede eindigt, moet je je geen zorgen meer maken."
Meer uit Sport
HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
3 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
20 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
23 uur geleden