Roglic slaat eerste slag in Ronde van Baskenland
BILBAO (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft in de eerste etappe van de Ronde van Baskenland meteen toegeslagen. De kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma won in Bilbao de individuele tijdrit over 13,9 kilometer. Hij was aan de meet 1 seconde sneller dan de Amerikaan Brandon McNulty van Team Emirates.
Belangrijker was de tijdwinst op zijn grootste rivalen voor het algemeen klassement. Tourwinnaar Tadej Pogacar (Team Emirates) zette de vijfde tijd neer, maar gaf wel 28 seconden toe op zijn landgenoot Roglic. Dat deed ook de Brit Adam Yates (Ineos Grenadiers), die als zesde eindigde.
Opvallend was de achtste plaats voor de Nederlander Ide Schelling. De renner van Bora-hansgrohe was 29 seconden langzamer dan Roglic. Zijn kopman Wilco Kelderman reed een behoorlijke tijdrit. Kelderman klokte de elfde tijd; hij gaf 36 tellen toe.
Duel
De zesdaagse Ronde van Baskenland zou wel eens kunnen uitdraaien op een duel tussen de Slovenen Roglic en Pogacar. Laatstgenoemde won dit jaar al de Tirreno-Adriatico en de Ronde van de Verenigde Emiraten. Roglic schreef drie etappes in Parijs-Nice op zijn naam, maar kon door een val de eindzege vergeten.
De tweede etappe van Zalla naar Sestao is heuvelachtig en 154,8 kilometer lang. Voornaamste hindernis is de Asturiana, een klim van 7,4 kilometer met stijgingspercentages tot 14 procent.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden