Roglic slaat eerste slag in Ronde van Baskenland
BILBAO (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft in de eerste etappe van de Ronde van Baskenland meteen toegeslagen. De kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma won in Bilbao de individuele tijdrit over 13,9 kilometer. Hij was aan de meet 1 seconde sneller dan de Amerikaan Brandon McNulty van Team Emirates.
Belangrijker was de tijdwinst op zijn grootste rivalen voor het algemeen klassement. Tourwinnaar Tadej Pogacar (Team Emirates) zette de vijfde tijd neer, maar gaf wel 28 seconden toe op zijn landgenoot Roglic. Dat deed ook de Brit Adam Yates (Ineos Grenadiers), die als zesde eindigde.
Opvallend was de achtste plaats voor de Nederlander Ide Schelling. De renner van Bora-hansgrohe was 29 seconden langzamer dan Roglic. Zijn kopman Wilco Kelderman reed een behoorlijke tijdrit. Kelderman klokte de elfde tijd; hij gaf 36 tellen toe.
Duel
De zesdaagse Ronde van Baskenland zou wel eens kunnen uitdraaien op een duel tussen de Slovenen Roglic en Pogacar. Laatstgenoemde won dit jaar al de Tirreno-Adriatico en de Ronde van de Verenigde Emiraten. Roglic schreef drie etappes in Parijs-Nice op zijn naam, maar kon door een val de eindzege vergeten.
De tweede etappe van Zalla naar Sestao is heuvelachtig en 154,8 kilometer lang. Voornaamste hindernis is de Asturiana, een klim van 7,4 kilometer met stijgingspercentages tot 14 procent.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
48 minuten geledenROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
16 uur geleden