Roglic ritwinnaar in wielerkoers Tirreno-Adriatico
TORTORETO (ANP) - De Sloveen Primoz Roglic heeft de vierde etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. Het was een rit met aankomst in Tortoreto na een klim van ruim 3 kilometer. De renner van Jumbo-Visma, bezig aan zijn eerste koers van het jaar, versloeg in de sprint van een uitgedunde groep de Fransman Julian Alaphilippe en de Brit Adam Yates. Wilco Kelderman finishte als vierde.
In het klassement nam de Duitser Lennard Kämna de leiderstrui over van de Italiaan Filippo Ganna. Roglic volgt op 6 seconden. De Portugees João Almeida staat derde, Kelderman vijfde. Vrijdag volgt een serieuze bergrit met aankomst in Sarnano-Sassotetto op 1450 meter hoogte.
Vier keer ging het in de laatste 50 kilometer bergopwaarts richting Tortoreto. Bij de tweede doorkomst trok Alaphilippe als eerste van de favorieten in de aanval. Yates en de Belg Wout van Aert reageerden. Mathieu van de Poel was een van de renners die niet meteen konden volgen maar later wel weer aansloot.
Van Aert en Van der Poel
Op weg naar de laatste klim leidde Van der Poel nog even, maar zijn rol was snel uitgespeeld. Van Aert schakelde zichzelf uit door een val te veroorzaken waarin hij de Brit Tom Pidcock meenam. De schade viel mee, maar hun rol was uitgespeeld. "We gingen voor een resultaat vandaag, maar ik was niet de aangewezen man", zei Roglic, die in de Tirreno eerder dan verwacht zijn rentree maakt na een schouderoperatie. "Dat was Wout, maar hij had pech."
Kämna (Bora-hansgrohe) was mee in de eerste groep en kon zo de leiderstrui veroveren ten koste van Ganna voor wie de klim te machtig was. "Onderweg had ik nog het idee dat de klim te steil was om mee te doen voor de rit. Ik dacht er vooral aan om zo min mogelijk tijd te verliezen", vertelde Kämna.
Van der Poel meldde zich bij Eurosport. "De benen waren niet goed genoeg. Maar ik ben hier om op te bouwen", zei de Nederlander, die mikt op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
13 uur geleden