Roglic ritwinnaar in wielerkoers Tirreno-Adriatico
TORTORETO (ANP) - De Sloveen Primoz Roglic heeft de vierde etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. Het was een rit met aankomst in Tortoreto na een klim van ruim 3 kilometer. De renner van Jumbo-Visma, bezig aan zijn eerste koers van het jaar, versloeg in de sprint van een uitgedunde groep de Fransman Julian Alaphilippe en de Brit Adam Yates. Wilco Kelderman finishte als vierde.
In het klassement nam de Duitser Lennard Kämna de leiderstrui over van de Italiaan Filippo Ganna. Roglic volgt op 6 seconden. De Portugees João Almeida staat derde, Kelderman vijfde. Vrijdag volgt een serieuze bergrit met aankomst in Sarnano-Sassotetto op 1450 meter hoogte.
Vier keer ging het in de laatste 50 kilometer bergopwaarts richting Tortoreto. Bij de tweede doorkomst trok Alaphilippe als eerste van de favorieten in de aanval. Yates en de Belg Wout van Aert reageerden. Mathieu van de Poel was een van de renners die niet meteen konden volgen maar later wel weer aansloot.
Van Aert en Van der Poel
Op weg naar de laatste klim leidde Van der Poel nog even, maar zijn rol was snel uitgespeeld. Van Aert schakelde zichzelf uit door een val te veroorzaken waarin hij de Brit Tom Pidcock meenam. De schade viel mee, maar hun rol was uitgespeeld. "We gingen voor een resultaat vandaag, maar ik was niet de aangewezen man", zei Roglic, die in de Tirreno eerder dan verwacht zijn rentree maakt na een schouderoperatie. "Dat was Wout, maar hij had pech."
Kämna (Bora-hansgrohe) was mee in de eerste groep en kon zo de leiderstrui veroveren ten koste van Ganna voor wie de klim te machtig was. "Onderweg had ik nog het idee dat de klim te steil was om mee te doen voor de rit. Ik dacht er vooral aan om zo min mogelijk tijd te verliezen", vertelde Kämna.
Van der Poel meldde zich bij Eurosport. "De benen waren niet goed genoeg. Maar ik ben hier om op te bouwen", zei de Nederlander, die mikt op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
11 uur geleden