Roglic ritwinnaar in wielerkoers Tirreno-Adriatico
TORTORETO (ANP) - De Sloveen Primoz Roglic heeft de vierde etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. Het was een rit met aankomst in Tortoreto na een klim van ruim 3 kilometer. De renner van Jumbo-Visma, bezig aan zijn eerste koers van het jaar, versloeg in de sprint van een uitgedunde groep de Fransman Julian Alaphilippe en de Brit Adam Yates. Wilco Kelderman finishte als vierde.
In het klassement nam de Duitser Lennard Kämna de leiderstrui over van de Italiaan Filippo Ganna. Roglic volgt op 6 seconden. De Portugees João Almeida staat derde, Kelderman vijfde. Vrijdag volgt een serieuze bergrit met aankomst in Sarnano-Sassotetto op 1450 meter hoogte.
Vier keer ging het in de laatste 50 kilometer bergopwaarts richting Tortoreto. Bij de tweede doorkomst trok Alaphilippe als eerste van de favorieten in de aanval. Yates en de Belg Wout van Aert reageerden. Mathieu van de Poel was een van de renners die niet meteen konden volgen maar later wel weer aansloot.
Van Aert en Van der Poel
Op weg naar de laatste klim leidde Van der Poel nog even, maar zijn rol was snel uitgespeeld. Van Aert schakelde zichzelf uit door een val te veroorzaken waarin hij de Brit Tom Pidcock meenam. De schade viel mee, maar hun rol was uitgespeeld. "We gingen voor een resultaat vandaag, maar ik was niet de aangewezen man", zei Roglic, die in de Tirreno eerder dan verwacht zijn rentree maakt na een schouderoperatie. "Dat was Wout, maar hij had pech."
Kämna (Bora-hansgrohe) was mee in de eerste groep en kon zo de leiderstrui veroveren ten koste van Ganna voor wie de klim te machtig was. "Onderweg had ik nog het idee dat de klim te steil was om mee te doen voor de rit. Ik dacht er vooral aan om zo min mogelijk tijd te verliezen", vertelde Kämna.
Van der Poel meldde zich bij Eurosport. "De benen waren niet goed genoeg. Maar ik ben hier om op te bouwen", zei de Nederlander, die mikt op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
4 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
7 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
10 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
11 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
12 uur geleden