Roglic ritwinnaar in wielerkoers Tirreno-Adriatico
TORTORETO (ANP) - De Sloveen Primoz Roglic heeft de vierde etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. Het was een rit met aankomst in Tortoreto na een klim van ruim 3 kilometer. De renner van Jumbo-Visma, bezig aan zijn eerste koers van het jaar, versloeg in de sprint van een uitgedunde groep de Fransman Julian Alaphilippe en de Brit Adam Yates. Wilco Kelderman finishte als vierde.
In het klassement nam de Duitser Lennard Kämna de leiderstrui over van de Italiaan Filippo Ganna. Roglic volgt op 6 seconden. De Portugees João Almeida staat derde, Kelderman vijfde. Vrijdag volgt een serieuze bergrit met aankomst in Sarnano-Sassotetto op 1450 meter hoogte.
Vier keer ging het in de laatste 50 kilometer bergopwaarts richting Tortoreto. Bij de tweede doorkomst trok Alaphilippe als eerste van de favorieten in de aanval. Yates en de Belg Wout van Aert reageerden. Mathieu van de Poel was een van de renners die niet meteen konden volgen maar later wel weer aansloot.
Van Aert en Van der Poel
Op weg naar de laatste klim leidde Van der Poel nog even, maar zijn rol was snel uitgespeeld. Van Aert schakelde zichzelf uit door een val te veroorzaken waarin hij de Brit Tom Pidcock meenam. De schade viel mee, maar hun rol was uitgespeeld. "We gingen voor een resultaat vandaag, maar ik was niet de aangewezen man", zei Roglic, die in de Tirreno eerder dan verwacht zijn rentree maakt na een schouderoperatie. "Dat was Wout, maar hij had pech."
Kämna (Bora-hansgrohe) was mee in de eerste groep en kon zo de leiderstrui veroveren ten koste van Ganna voor wie de klim te machtig was. "Onderweg had ik nog het idee dat de klim te steil was om mee te doen voor de rit. Ik dacht er vooral aan om zo min mogelijk tijd te verliezen", vertelde Kämna.
Van der Poel meldde zich bij Eurosport. "De benen waren niet goed genoeg. Maar ik ben hier om op te bouwen", zei de Nederlander, die mikt op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.
Meer uit Sport
TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
35 minuten geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
13 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
21 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
21 uur geleden