Roglic niet in Tour, maar kopman Jumbo-Visma in Giro d'Italia
AMSTERDAM (ANP) - Primoz Roglic gaat als kopman van wielerploeg Jumbo-Visma van start in de Giro d'Italia. Dat maakte de ploeg donderdag bekend tijdens de teampresentatie in Amsterdam. De Sloveen startte de afgelopen jaren als kopman in de Tour de France en greep in 2020 net naast de eindzege.
Roglic krijgt in de Italiaanse rittenkoers de steun van Wilco Kelderman, de Nederlander die na zes jaar terugkeerde bij de ploeg na een verblijf bij Sunweb en Bora-hansgrohe.
In de Tour gaat de ploeg van start met Jonas Vingegaard als absolute kopman. De Deen won de Tour afgelopen zomer. "Hij start met nummer 1 en we willen zijn titel verdedigen", lichtte sportief directeur Merijn Zeeman de keuze toe.
Weinig wijzigingen
Buiten Roglic zal de Tourploeg komende zomer niet veel verschillen van het team dat met Vingegaard en een uitblinkende Wout van Aert het geel en groen naar Parijs bracht. Nieuwkomer Dylan van Baarle, met name gehaald voor de klassiekers, mag rekenen op deelname. Net als Steven Kruijswijk en de Amerikaan Sepp Kuss. "Het zou stom zijn om Dylan niet mee te nemen, maar niemand heeft garanties", vertelde Zeeman, die de afgelopen drie maanden vele gesprekken voerde met coaches en renners. "Het gaat soms om moeilijke keuzes, maar altijd beargumenteerd."
Roglic (33) bijvoorbeeld deed jaren vergeefse pogingen om de Tour de France te winnen. In 2020 strandde de Sloveen, vanwege privé-omstandigheden niet aanwezig, in een tijdrit op de voorlaatste dag waarin landgenoot Tadej Pogacar hem uit het geel reed. De afgelopen twee jaar moest hij opgeven als gevolg van valpartijen. "Maar de keuze om met Primoz voor de Giro te gaan werd ook door hem ondersteund. De Giro eindigt in de buurt van Slovenië. Het is een ronde die hij ook nog niet gewonnen heeft en we zien er kansen."
Schouderblessure
Roglic is nog herstellende van een schouderblessure, maar de Giro komt volgens Zeeman niet te vroeg. "Hij ligt zelfs iets voor op schema. In februari zal hij op hoogtestage gaan en daarna in de Ronde van Catalonië zijn eerste koers rijden. Wij denken dat er genoeg tijd is om in de Giro voor de winst te gaan."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
11 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
12 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."
13 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.
13 uur geleden