Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic niet in Tour, maar kopman Jumbo-Visma in Giro d'Italia

Roglic niet in Tour, maar kopman Jumbo-Visma in Giro d'Italia

AMSTERDAM (ANP) - Primoz Roglic gaat als kopman van wielerploeg Jumbo-Visma van start in de Giro d'Italia. Dat maakte de ploeg donderdag bekend tijdens de teampresentatie in Amsterdam. De Sloveen startte de afgelopen jaren als kopman in de Tour de France en greep in 2020 net naast de eindzege.

Roglic krijgt in de Italiaanse rittenkoers de steun van Wilco Kelderman, de Nederlander die na zes jaar terugkeerde bij de ploeg na een verblijf bij Sunweb en Bora-hansgrohe.

In de Tour gaat de ploeg van start met Jonas Vingegaard als absolute kopman. De Deen won de Tour afgelopen zomer. "Hij start met nummer 1 en we willen zijn titel verdedigen", lichtte sportief directeur Merijn Zeeman de keuze toe.

Weinig wijzigingen

Buiten Roglic zal de Tourploeg komende zomer niet veel verschillen van het team dat met Vingegaard en een uitblinkende Wout van Aert het geel en groen naar Parijs bracht. Nieuwkomer Dylan van Baarle, met name gehaald voor de klassiekers, mag rekenen op deelname. Net als Steven Kruijswijk en de Amerikaan Sepp Kuss. "Het zou stom zijn om Dylan niet mee te nemen, maar niemand heeft garanties", vertelde Zeeman, die de afgelopen drie maanden vele gesprekken voerde met coaches en renners. "Het gaat soms om moeilijke keuzes, maar altijd beargumenteerd."

Roglic (33) bijvoorbeeld deed jaren vergeefse pogingen om de Tour de France te winnen. In 2020 strandde de Sloveen, vanwege privé-omstandigheden niet aanwezig, in een tijdrit op de voorlaatste dag waarin landgenoot Tadej Pogacar hem uit het geel reed. De afgelopen twee jaar moest hij opgeven als gevolg van valpartijen. "Maar de keuze om met Primoz voor de Giro te gaan werd ook door hem ondersteund. De Giro eindigt in de buurt van Slovenië. Het is een ronde die hij ook nog niet gewonnen heeft en we zien er kansen."

Schouderblessure

Roglic is nog herstellende van een schouderblessure, maar de Giro komt volgens Zeeman niet te vroeg. "Hij ligt zelfs iets voor op schema. In februari zal hij op hoogtestage gaan en daarna in de Ronde van Catalonië zijn eerste koers rijden. Wij denken dat er genoeg tijd is om in de Giro voor de winst te gaan."

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

10 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

11 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden