Roglic niet in Tour, maar kopman Jumbo-Visma in Giro d'Italia
AMSTERDAM (ANP) - Primoz Roglic gaat als kopman van wielerploeg Jumbo-Visma van start in de Giro d'Italia. Dat maakte de ploeg donderdag bekend tijdens de teampresentatie in Amsterdam. De Sloveen startte de afgelopen jaren als kopman in de Tour de France en greep in 2020 net naast de eindzege.
Roglic krijgt in de Italiaanse rittenkoers de steun van Wilco Kelderman, de Nederlander die na zes jaar terugkeerde bij de ploeg na een verblijf bij Sunweb en Bora-hansgrohe.
In de Tour gaat de ploeg van start met Jonas Vingegaard als absolute kopman. De Deen won de Tour afgelopen zomer. "Hij start met nummer 1 en we willen zijn titel verdedigen", lichtte sportief directeur Merijn Zeeman de keuze toe.
Weinig wijzigingen
Buiten Roglic zal de Tourploeg komende zomer niet veel verschillen van het team dat met Vingegaard en een uitblinkende Wout van Aert het geel en groen naar Parijs bracht. Nieuwkomer Dylan van Baarle, met name gehaald voor de klassiekers, mag rekenen op deelname. Net als Steven Kruijswijk en de Amerikaan Sepp Kuss. "Het zou stom zijn om Dylan niet mee te nemen, maar niemand heeft garanties", vertelde Zeeman, die de afgelopen drie maanden vele gesprekken voerde met coaches en renners. "Het gaat soms om moeilijke keuzes, maar altijd beargumenteerd."
Roglic (33) bijvoorbeeld deed jaren vergeefse pogingen om de Tour de France te winnen. In 2020 strandde de Sloveen, vanwege privé-omstandigheden niet aanwezig, in een tijdrit op de voorlaatste dag waarin landgenoot Tadej Pogacar hem uit het geel reed. De afgelopen twee jaar moest hij opgeven als gevolg van valpartijen. "Maar de keuze om met Primoz voor de Giro te gaan werd ook door hem ondersteund. De Giro eindigt in de buurt van Slovenië. Het is een ronde die hij ook nog niet gewonnen heeft en we zien er kansen."
Schouderblessure
Roglic is nog herstellende van een schouderblessure, maar de Giro komt volgens Zeeman niet te vroeg. "Hij ligt zelfs iets voor op schema. In februari zal hij op hoogtestage gaan en daarna in de Ronde van Catalonië zijn eerste koers rijden. Wij denken dat er genoeg tijd is om in de Giro voor de winst te gaan."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
1 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
23 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
1 dag geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
1 dag geleden