Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona

Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona

VAUJANY (ANP) - Primoz Roglic heeft in het Critérium du Dauphiné de leiderstrui overgenomen van ploeggenoot Wout van Aert. De Sloveen eindigde in de lastige etappe van Saint-Chaffrey naar Vaujany na 134,8 kilometer als tweede achter ritwinnaar Carlos Verona uit Spanje, die won na een solo. Voor de 29-jarige Spanjaard van Movistar is het de eerste profzege.

Jonas Vingegaard, de Deense ploeggenoot van Roglic bij Jumbo-Visma, eindigde als derde.

In het algemeen klassement heeft de Sloveen 44 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.24 minuut op de Australiër Ben O'Connor. Het Critérium du Dauphiné eindigt zondag met een lastige bergetappe.

Roglic 'heel blij'

De etappe met beklimmingen van de Col du Galibier en de Col de la Croix de Fer beloofde heel lastig te gaan worden, al was de slotklim naar Vaujany niet zo zwaar. Een groep van achttien renners was weggereden op de Galibier met daarbij naast Verona sterke renners als Andrey Amador uit Costa Rica, de Fransman Kenny Elissonde, de Brit Mark Donovan en Pierre Roland, de Franse leider in het bergklassement.

Op de Croix de Fer moest Van Aert met nog 32 kilometer te gaan de groep met klassementsrenners laten gaan. De Italiaan Mattia Cattaneo, de nummer twee uit het klassement, en ook de Brit Ethan Hayter konden het tempo ook niet volhouden. Daardoor leek Roglic de beste papieren te hebben om de leiderstrui over te nemen. Met zijn demarrage op anderhalve kilometer van de streep vergrootte hij zijn voorsprong nog op de concurrenten. Alleen kon hij Verona, die als enige was overgebleven van alle vluchters, net niet meer bijhalen. Hij finishte 13 seconden na de Spanjaard.

Roglic was tevreden na het grijpen van de leiderstrui. "Ik heb deze etappekoers nodig om na een trainingskamp mijn benen terug te vinden. Ik voel me steeds beter en vandaag ben ik heel blij dat ik terug ben. Het was niet het belangrijkste doel om de etappe te winnen. We kwamen nog heel dicht bij, maar Carlos Verona verdiende het om te winnen. Morgen is de koninginnenrit, dan moeten we er staan en het afmaken."

Meer uit Sport

Djokovic bereikt finale in Beijing na diskwalificatie Medvedev

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.

7 uur geleden
Visma-Lease a Bike stelt Van Hooydonck aan als sportief directeur

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.

10 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz bereikt finale in Tokio

TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.

11 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

14 uur geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

1 dag geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

1 dag geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

1 dag geleden