
Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona
VAUJANY (ANP) - Primoz Roglic heeft in het Critérium du Dauphiné de leiderstrui overgenomen van ploeggenoot Wout van Aert. De Sloveen eindigde in de lastige etappe van Saint-Chaffrey naar Vaujany na 134,8 kilometer als tweede achter ritwinnaar Carlos Verona uit Spanje, die won na een solo. Voor de 29-jarige Spanjaard van Movistar is het de eerste profzege.
Jonas Vingegaard, de Deense ploeggenoot van Roglic bij Jumbo-Visma, eindigde als derde.
In het algemeen klassement heeft de Sloveen 44 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.24 minuut op de Australiër Ben O'Connor. Het Critérium du Dauphiné eindigt zondag met een lastige bergetappe.
Roglic 'heel blij'
De etappe met beklimmingen van de Col du Galibier en de Col de la Croix de Fer beloofde heel lastig te gaan worden, al was de slotklim naar Vaujany niet zo zwaar. Een groep van achttien renners was weggereden op de Galibier met daarbij naast Verona sterke renners als Andrey Amador uit Costa Rica, de Fransman Kenny Elissonde, de Brit Mark Donovan en Pierre Roland, de Franse leider in het bergklassement.
Op de Croix de Fer moest Van Aert met nog 32 kilometer te gaan de groep met klassementsrenners laten gaan. De Italiaan Mattia Cattaneo, de nummer twee uit het klassement, en ook de Brit Ethan Hayter konden het tempo ook niet volhouden. Daardoor leek Roglic de beste papieren te hebben om de leiderstrui over te nemen. Met zijn demarrage op anderhalve kilometer van de streep vergrootte hij zijn voorsprong nog op de concurrenten. Alleen kon hij Verona, die als enige was overgebleven van alle vluchters, net niet meer bijhalen. Hij finishte 13 seconden na de Spanjaard.
Roglic was tevreden na het grijpen van de leiderstrui. "Ik heb deze etappekoers nodig om na een trainingskamp mijn benen terug te vinden. Ik voel me steeds beter en vandaag ben ik heel blij dat ik terug ben. Het was niet het belangrijkste doel om de etappe te winnen. We kwamen nog heel dicht bij, maar Carlos Verona verdiende het om te winnen. Morgen is de koninginnenrit, dan moeten we er staan en het afmaken."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
10 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden