Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona
VAUJANY (ANP) - Primoz Roglic heeft in het Critérium du Dauphiné de leiderstrui overgenomen van ploeggenoot Wout van Aert. De Sloveen eindigde in de lastige etappe van Saint-Chaffrey naar Vaujany na 134,8 kilometer als tweede achter ritwinnaar Carlos Verona uit Spanje, die won na een solo. Voor de 29-jarige Spanjaard van Movistar is het de eerste profzege.
Jonas Vingegaard, de Deense ploeggenoot van Roglic bij Jumbo-Visma, eindigde als derde.
In het algemeen klassement heeft de Sloveen 44 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.24 minuut op de Australiër Ben O'Connor. Het Critérium du Dauphiné eindigt zondag met een lastige bergetappe.
Roglic 'heel blij'
De etappe met beklimmingen van de Col du Galibier en de Col de la Croix de Fer beloofde heel lastig te gaan worden, al was de slotklim naar Vaujany niet zo zwaar. Een groep van achttien renners was weggereden op de Galibier met daarbij naast Verona sterke renners als Andrey Amador uit Costa Rica, de Fransman Kenny Elissonde, de Brit Mark Donovan en Pierre Roland, de Franse leider in het bergklassement.
Op de Croix de Fer moest Van Aert met nog 32 kilometer te gaan de groep met klassementsrenners laten gaan. De Italiaan Mattia Cattaneo, de nummer twee uit het klassement, en ook de Brit Ethan Hayter konden het tempo ook niet volhouden. Daardoor leek Roglic de beste papieren te hebben om de leiderstrui over te nemen. Met zijn demarrage op anderhalve kilometer van de streep vergrootte hij zijn voorsprong nog op de concurrenten. Alleen kon hij Verona, die als enige was overgebleven van alle vluchters, net niet meer bijhalen. Hij finishte 13 seconden na de Spanjaard.
Roglic was tevreden na het grijpen van de leiderstrui. "Ik heb deze etappekoers nodig om na een trainingskamp mijn benen terug te vinden. Ik voel me steeds beter en vandaag ben ik heel blij dat ik terug ben. Het was niet het belangrijkste doel om de etappe te winnen. We kwamen nog heel dicht bij, maar Carlos Verona verdiende het om te winnen. Morgen is de koninginnenrit, dan moeten we er staan en het afmaken."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
18 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
20 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
22 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geleden