Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona

Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona

VAUJANY (ANP) - Primoz Roglic heeft in het Critérium du Dauphiné de leiderstrui overgenomen van ploeggenoot Wout van Aert. De Sloveen eindigde in de lastige etappe van Saint-Chaffrey naar Vaujany na 134,8 kilometer als tweede achter ritwinnaar Carlos Verona uit Spanje, die won na een solo. Voor de 29-jarige Spanjaard van Movistar is het de eerste profzege.

Jonas Vingegaard, de Deense ploeggenoot van Roglic bij Jumbo-Visma, eindigde als derde.

In het algemeen klassement heeft de Sloveen 44 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.24 minuut op de Australiër Ben O'Connor. Het Critérium du Dauphiné eindigt zondag met een lastige bergetappe.

Roglic 'heel blij'

De etappe met beklimmingen van de Col du Galibier en de Col de la Croix de Fer beloofde heel lastig te gaan worden, al was de slotklim naar Vaujany niet zo zwaar. Een groep van achttien renners was weggereden op de Galibier met daarbij naast Verona sterke renners als Andrey Amador uit Costa Rica, de Fransman Kenny Elissonde, de Brit Mark Donovan en Pierre Roland, de Franse leider in het bergklassement.

Op de Croix de Fer moest Van Aert met nog 32 kilometer te gaan de groep met klassementsrenners laten gaan. De Italiaan Mattia Cattaneo, de nummer twee uit het klassement, en ook de Brit Ethan Hayter konden het tempo ook niet volhouden. Daardoor leek Roglic de beste papieren te hebben om de leiderstrui over te nemen. Met zijn demarrage op anderhalve kilometer van de streep vergrootte hij zijn voorsprong nog op de concurrenten. Alleen kon hij Verona, die als enige was overgebleven van alle vluchters, net niet meer bijhalen. Hij finishte 13 seconden na de Spanjaard.

Roglic was tevreden na het grijpen van de leiderstrui. "Ik heb deze etappekoers nodig om na een trainingskamp mijn benen terug te vinden. Ik voel me steeds beter en vandaag ben ik heel blij dat ik terug ben. Het was niet het belangrijkste doel om de etappe te winnen. We kwamen nog heel dicht bij, maar Carlos Verona verdiende het om te winnen. Morgen is de koninginnenrit, dan moeten we er staan en het afmaken."

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

4 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

4 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

5 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

6 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

6 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden