Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona

Roglic neemt leiding in Dauphiné, ritzege voor Spanjaard Verona

VAUJANY (ANP) - Primoz Roglic heeft in het Critérium du Dauphiné de leiderstrui overgenomen van ploeggenoot Wout van Aert. De Sloveen eindigde in de lastige etappe van Saint-Chaffrey naar Vaujany na 134,8 kilometer als tweede achter ritwinnaar Carlos Verona uit Spanje, die won na een solo. Voor de 29-jarige Spanjaard van Movistar is het de eerste profzege.

Jonas Vingegaard, de Deense ploeggenoot van Roglic bij Jumbo-Visma, eindigde als derde.

In het algemeen klassement heeft de Sloveen 44 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.24 minuut op de Australiër Ben O'Connor. Het Critérium du Dauphiné eindigt zondag met een lastige bergetappe.

Roglic 'heel blij'

De etappe met beklimmingen van de Col du Galibier en de Col de la Croix de Fer beloofde heel lastig te gaan worden, al was de slotklim naar Vaujany niet zo zwaar. Een groep van achttien renners was weggereden op de Galibier met daarbij naast Verona sterke renners als Andrey Amador uit Costa Rica, de Fransman Kenny Elissonde, de Brit Mark Donovan en Pierre Roland, de Franse leider in het bergklassement.

Op de Croix de Fer moest Van Aert met nog 32 kilometer te gaan de groep met klassementsrenners laten gaan. De Italiaan Mattia Cattaneo, de nummer twee uit het klassement, en ook de Brit Ethan Hayter konden het tempo ook niet volhouden. Daardoor leek Roglic de beste papieren te hebben om de leiderstrui over te nemen. Met zijn demarrage op anderhalve kilometer van de streep vergrootte hij zijn voorsprong nog op de concurrenten. Alleen kon hij Verona, die als enige was overgebleven van alle vluchters, net niet meer bijhalen. Hij finishte 13 seconden na de Spanjaard.

Roglic was tevreden na het grijpen van de leiderstrui. "Ik heb deze etappekoers nodig om na een trainingskamp mijn benen terug te vinden. Ik voel me steeds beter en vandaag ben ik heel blij dat ik terug ben. Het was niet het belangrijkste doel om de etappe te winnen. We kwamen nog heel dicht bij, maar Carlos Verona verdiende het om te winnen. Morgen is de koninginnenrit, dan moeten we er staan en het afmaken."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

2 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

4 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

4 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

6 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

12 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

12 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden