
Roglic na verlies gele trui: alles gegeven
LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - Primoz Roglic had zijn emoties, nadat hij zaterdag op de voorlaatste dag van de Tour de France de gele trui verspeelde, zijn emoties nog redelijk onder controle. "Ik kon gewoon niet harder. Het was niet genoeg", zei de Sloveens kopman, die de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma de Tourzege zou gaan bezorgen.
"Ik heb alles gegeven, dan is dit het resultaat", zei Roglic, die bijna 2 minuten toegaf op Pogacar in de tijdrit bergop over 36 kilometer. Hij werd vijfde en zal de Tour zondag als nummer 2 besluiten. "Pas op de klim werd het me duidelijk dat het niet goed ging aflopen. Ik trapte niet de wattages die ik zou moeten halen. Nee, het lag niet aan mijn helm." Die was nieuw en leek de Sloveen in de slotfase te hinderen. "Het lag vandaag aan mijn benen. Over de tussentijden maakte ik me aanvankelijk ook niet zo druk. Al hoor je natuurlijk liever dat je een voorsprong hebt. Ik heb er alles aan gedaan."
Meer uit Sport
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers staan voor de zware opgave om tijdens het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in China een ticket voor Parijs te veroveren. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza begint zaterdag met een wedstrijd tegen Canada.
2 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest kiest het komende schaatsseizoen voor zijn individuele afstanden, de 5 en de 10 kilometer en in ieder geval niet voor de teampursuit. De schaatser van Reggeborgh bedankte vorige maand voor de achtervolgingsploeg, omdat hij het niet eens is met de huidige visie en trainingsopzet. "Dit is het beste voor mezelf en voor mijn 5 en 10 kilometer", zei de 27-jarige schaatser bij de teampresentatie in Rijssen.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Turner Bart Deurloo is blij dat hij bij de WK in Antwerpen weer terugkeert op het internationale podium. "Het voelt weer als vanouds", zei Deurloo woensdagavond na de podiumtraining in het Antwerpse Sportpaleis.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsers Patrick Roest en Marcel Bosker hebben hun contract bij team Reggeborgh met twee jaar verlengd tot en met 2026. De twee allrounders, die sinds vorig seizoen bij de ploeg schaatsen, meldden dat tijdens de teampresentatie in Rijssen.
13 uur geledenASTANA (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Astana gestrand. De 27-jarige Nederlander ging met 6-4 6-3 onderuit tegen de Rus Alexander Sjevtsjenko, die met een wildcard was toegelaten.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Het wereldkampioenschap in de MotoGP telt in 2024 een recordaantal van 22 grands prix. De Grote Prijs van Kazachstan op 16 juni is nieuw op de kalender van de grote motoren. Het gloednieuwe circuit in Sokol moet nog wel worden goedgekeurd. In 2024 viert de koningsklasse van de motorsport ook zijn 75-jarige bestaan.
18 uur geledenZAKOPANE (ANP) - Polen wil de Olympische Spelen van 2036 organiseren. Dat liet de Poolse president Andrzej Duda woensdag weten.
20 uur geleden