Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic laat zich niet ontmoedigen door tijdverlies in Vuelta

Roglic laat zich niet ontmoedigen door tijdverlies in Vuelta

SAN MIGUEL DE AGUAYO (ANP) - Primoz Roglic vertoonde donderdag in de zesde etappe van de Ronde van Spanje enige sporen van zwakte. De kopman van Jumbo-Visma had geen antwoord toen Remco Evenepoel op de slotklim versnelde. De Belg veroverde in de eerste rit met aankomst bergop de leiderstrui en boekte een tijdwinst van 1 minuut en 22 seconden op de Sloveen, die de afgelopen drie edities van de Vuelta won.

Roglic moest vorige maand opgeven in de Tour de France, ruim een week nadat hij in de vijfde etappe ten val was gekomen. Hij had wat tijd nodig om te herstellen, maar meldde zich vorige week monter aan de start in Utrecht. "Ik had in die fase niet de benen om met de besten mee te kunnen", keek hij terug op het moment dat Evenepoel en de Spanjaard Enric Mas afstand namen. Zij eindigden als tweede en derde achter ritwinnaar Jay Vine uit Australië.

"Ik heb de knop omgezet en besloot alles te geven tot aan de streep", vervolgde Roglic. "Ik heb een groot deel van het werk in de achtervolging voor mijn rekening genomen. Vandaag hebben we iets verloren, maar Madrid is nog heel ver. Hopelijk kunnen we de komende dagen weer tijd terugpakken. De concurrentie is sterk. Dat heeft deze rit aangetoond en we wisten het natuurlijk ook van tevoren. Ik voel me goed en ben strijdvaardig. Ik kijk uit naar de komende dagen."

"Toen Evenepoel en Mas wegreden was het zaak de schade te beperken", zei ploegleider Grischa Niermann op de website van het team. "Natuurlijk hadden we anders gehoopt, maar er is zeker nog geen man overboord. We moeten concluderen dat vandaag een mindere dag van onze kant was. Hopelijk zijn de rollen de komende dagen weer omgedraaid."

Meer uit Sport

Cricketers verslaan Namibië op WK T20

DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.

32 minuten geleden
Shorttrackster Velzeboer op olympische 500 meter naar kwartfinale

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.

38 minuten geleden
Commotie om 'oorlogshelm' Oekraïense skeletonner op Winterspelen

CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.

2 uur geleden
Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

13 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

14 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

15 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

15 uur geleden