Roglic laat zich niet ontmoedigen door tijdverlies in Vuelta
SAN MIGUEL DE AGUAYO (ANP) - Primoz Roglic vertoonde donderdag in de zesde etappe van de Ronde van Spanje enige sporen van zwakte. De kopman van Jumbo-Visma had geen antwoord toen Remco Evenepoel op de slotklim versnelde. De Belg veroverde in de eerste rit met aankomst bergop de leiderstrui en boekte een tijdwinst van 1 minuut en 22 seconden op de Sloveen, die de afgelopen drie edities van de Vuelta won.
Roglic moest vorige maand opgeven in de Tour de France, ruim een week nadat hij in de vijfde etappe ten val was gekomen. Hij had wat tijd nodig om te herstellen, maar meldde zich vorige week monter aan de start in Utrecht. "Ik had in die fase niet de benen om met de besten mee te kunnen", keek hij terug op het moment dat Evenepoel en de Spanjaard Enric Mas afstand namen. Zij eindigden als tweede en derde achter ritwinnaar Jay Vine uit Australië.
"Ik heb de knop omgezet en besloot alles te geven tot aan de streep", vervolgde Roglic. "Ik heb een groot deel van het werk in de achtervolging voor mijn rekening genomen. Vandaag hebben we iets verloren, maar Madrid is nog heel ver. Hopelijk kunnen we de komende dagen weer tijd terugpakken. De concurrentie is sterk. Dat heeft deze rit aangetoond en we wisten het natuurlijk ook van tevoren. Ik voel me goed en ben strijdvaardig. Ik kijk uit naar de komende dagen."
"Toen Evenepoel en Mas wegreden was het zaak de schade te beperken", zei ploegleider Grischa Niermann op de website van het team. "Natuurlijk hadden we anders gehoopt, maar er is zeker nog geen man overboord. We moeten concluderen dat vandaag een mindere dag van onze kant was. Hopelijk zijn de rollen de komende dagen weer omgedraaid."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
54 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
16 uur geleden