Roglic, Kruijswijk en Gesink in virtuele versie Giro d'Italia
MILAAN (ANP) - Primoz Roglic, Steven Kruijswijk en Robert Gesink, allen wielrenners van Jumbo-Visma, behoren tot de deelnemers aan de virtuele versie van de Ronde van Italië. Zij wisselen elkaar vanaf zaterdag af in de zeven te verrijden etappes. Daarvan worden er per week twee afgewerkt. De Giro steunt met de opbrengst het Italiaanse Rode Kruis bij zijn werkzaamheden in de coronacrisis.
Vijf sponsors hebben zich aan de virtuele koers verbonden waaraan zes wielerploegen, waaronder ook Astana met de Deen Jakob Fuglsang, deelnemen plus een nationale Italiaanse selectie met onder anderen Elia Viviani en Matteo Trentin. Ook een aantal renners uit de Italiaanse beloftenploeg en een aantal oud-renners onder wie Ivan Basso, Stefano Garzelli en Claudio Chiappucci komen thuis op de fietstrainer in actie.
Voor de vrouwen is er een Giro Rosa waaraan de teams Trek-Segafredo, Movistar en Astana en de Italiaanse selectie deelnemen. Ook toerfietsers kunnen meedoen mits zij over een Garmin-account beschikken. Zij strijden voor een aparte prijs.
Meer uit Sport
MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
18 minuten geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
19 minuten geledenWEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
4 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
6 uur geleden