Roglic klaar voor zware bergetappe zondag in Vuelta
LA MANGA DEL MAR MENOR (ANP) - Klassementsleider Primoz Roglic (Jumbo-Visma) kon in de vlakke etappe van zaterdag in de Ronde van Spanje de benen sparen voor de zware rit van zondag. De Sloveen kende een eerder rustige dag, want het waren vooral de teams met sprinters die het werk voor hun rekening namen. De Nederlander Fabio Jakobsen won zijn tweede etappe in de massasprint.
"Het is me gelukt om uit de problemen te blijven. Wij kregen onderweg heel wat aanmoedigingen van het publiek langs de kant. Dat neem je toch mooi mee als renner. Zeker op wedstrijddagen als vandaag die op een vlak parcours verlopen, vind ik het leuk om te zien hoeveel aanmoedigingen we krijgen van mensen uit de omgeving en van mensen die op vakantie zijn in Spanje", meldde leider Primoz Roglic..
Hij verwacht zondag minder tijd te hebben om te genieten, want dan wacht weer een fikse en zware bergetappe. "Het wordt niet simpel maar mijn team Jumbo-Visma heeft al meermalen laten zien dat het sterk is. En mijn benen voelen bovendien nog steeds heel goed. Ik ben er helemaal klaar voor", aldus Roglic.
Zondag staat er een zware bergetappe op het programma tussen Puerto Lumbreras en de Alto de Velefidua over 188 kilometer en met daarin onder andere de beklimmingen van de Alto de Cuatro Vientos, de Alto Collado Venta Luisa, de Alto de Castro de Filabres en aankomst bovenop de Alto de Velefidua, een klim van de buitencategorie.
De Sloveen telt in het algemeen klassement 8 seconden voorsprong op de Oostenrijker Felix Großschartner en 25 seconden op de Spanjaard Eric Mas.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
25 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
30 minuten geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
3 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden