Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic klaar voor zware bergetappe zondag in Vuelta

Roglic klaar voor zware bergetappe zondag in Vuelta

LA MANGA DEL MAR MENOR (ANP) - Klassementsleider Primoz Roglic (Jumbo-Visma) kon in de vlakke etappe van zaterdag in de Ronde van Spanje de benen sparen voor de zware rit van zondag. De Sloveen kende een eerder rustige dag, want het waren vooral de teams met sprinters die het werk voor hun rekening namen. De Nederlander Fabio Jakobsen won zijn tweede etappe in de massasprint.

"Het is me gelukt om uit de problemen te blijven. Wij kregen onderweg heel wat aanmoedigingen van het publiek langs de kant. Dat neem je toch mooi mee als renner. Zeker op wedstrijddagen als vandaag die op een vlak parcours verlopen, vind ik het leuk om te zien hoeveel aanmoedigingen we krijgen van mensen uit de omgeving en van mensen die op vakantie zijn in Spanje", meldde leider Primoz Roglic..

Hij verwacht zondag minder tijd te hebben om te genieten, want dan wacht weer een fikse en zware bergetappe. "Het wordt niet simpel maar mijn team Jumbo-Visma heeft al meermalen laten zien dat het sterk is. En mijn benen voelen bovendien nog steeds heel goed. Ik ben er helemaal klaar voor", aldus Roglic.

Zondag staat er een zware bergetappe op het programma tussen Puerto Lumbreras en de Alto de Velefidua over 188 kilometer en met daarin onder andere de beklimmingen van de Alto de Cuatro Vientos, de Alto Collado Venta Luisa, de Alto de Castro de Filabres en aankomst bovenop de Alto de Velefidua, een klim van de buitencategorie.

De Sloveen telt in het algemeen klassement 8 seconden voorsprong op de Oostenrijker Felix Großschartner en 25 seconden op de Spanjaard Eric Mas.

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

5 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

10 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

11 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

11 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

11 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

11 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

12 uur geleden