Roglic klaar voor zware bergetappe zondag in Vuelta
LA MANGA DEL MAR MENOR (ANP) - Klassementsleider Primoz Roglic (Jumbo-Visma) kon in de vlakke etappe van zaterdag in de Ronde van Spanje de benen sparen voor de zware rit van zondag. De Sloveen kende een eerder rustige dag, want het waren vooral de teams met sprinters die het werk voor hun rekening namen. De Nederlander Fabio Jakobsen won zijn tweede etappe in de massasprint.
"Het is me gelukt om uit de problemen te blijven. Wij kregen onderweg heel wat aanmoedigingen van het publiek langs de kant. Dat neem je toch mooi mee als renner. Zeker op wedstrijddagen als vandaag die op een vlak parcours verlopen, vind ik het leuk om te zien hoeveel aanmoedigingen we krijgen van mensen uit de omgeving en van mensen die op vakantie zijn in Spanje", meldde leider Primoz Roglic..
Hij verwacht zondag minder tijd te hebben om te genieten, want dan wacht weer een fikse en zware bergetappe. "Het wordt niet simpel maar mijn team Jumbo-Visma heeft al meermalen laten zien dat het sterk is. En mijn benen voelen bovendien nog steeds heel goed. Ik ben er helemaal klaar voor", aldus Roglic.
Zondag staat er een zware bergetappe op het programma tussen Puerto Lumbreras en de Alto de Velefidua over 188 kilometer en met daarin onder andere de beklimmingen van de Alto de Cuatro Vientos, de Alto Collado Venta Luisa, de Alto de Castro de Filabres en aankomst bovenop de Alto de Velefidua, een klim van de buitencategorie.
De Sloveen telt in het algemeen klassement 8 seconden voorsprong op de Oostenrijker Felix Großschartner en 25 seconden op de Spanjaard Eric Mas.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden