Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic klaar voor zware bergetappe zondag in Vuelta

Roglic klaar voor zware bergetappe zondag in Vuelta

LA MANGA DEL MAR MENOR (ANP) - Klassementsleider Primoz Roglic (Jumbo-Visma) kon in de vlakke etappe van zaterdag in de Ronde van Spanje de benen sparen voor de zware rit van zondag. De Sloveen kende een eerder rustige dag, want het waren vooral de teams met sprinters die het werk voor hun rekening namen. De Nederlander Fabio Jakobsen won zijn tweede etappe in de massasprint.

"Het is me gelukt om uit de problemen te blijven. Wij kregen onderweg heel wat aanmoedigingen van het publiek langs de kant. Dat neem je toch mooi mee als renner. Zeker op wedstrijddagen als vandaag die op een vlak parcours verlopen, vind ik het leuk om te zien hoeveel aanmoedigingen we krijgen van mensen uit de omgeving en van mensen die op vakantie zijn in Spanje", meldde leider Primoz Roglic..

Hij verwacht zondag minder tijd te hebben om te genieten, want dan wacht weer een fikse en zware bergetappe. "Het wordt niet simpel maar mijn team Jumbo-Visma heeft al meermalen laten zien dat het sterk is. En mijn benen voelen bovendien nog steeds heel goed. Ik ben er helemaal klaar voor", aldus Roglic.

Zondag staat er een zware bergetappe op het programma tussen Puerto Lumbreras en de Alto de Velefidua over 188 kilometer en met daarin onder andere de beklimmingen van de Alto de Cuatro Vientos, de Alto Collado Venta Luisa, de Alto de Castro de Filabres en aankomst bovenop de Alto de Velefidua, een klim van de buitencategorie.

De Sloveen telt in het algemeen klassement 8 seconden voorsprong op de Oostenrijker Felix Großschartner en 25 seconden op de Spanjaard Eric Mas.

Meer uit Sport

Vollering is eindelijk absolute kopvrouw wielrensters op WK

BOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.

1 uur geleden
Geen twijfels bij Audi: door met Bortoleto en Hülkenberg in F1

BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.

14 uur geleden
Opgewekte Verstappen na trainingen in Bakoe: best een goede dag

BAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.

15 uur geleden
Britse boksers Fury en Joshua vechten op 11 december in Cardiff

CARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.

15 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in tweede vrije training Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.

16 uur geleden
Alcaraz wil af van nachtelijke tenniswedstrijden op grandslams

LONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.

17 uur geleden
Zwemmer Ohashi (17) verbreekt wereldrecord 200 meter schoolslag

TOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.

18 uur geleden