Roglic heeft derde Vuelta-zege na laatste bergrit bijna binnen
ALTO CASTRO DE HERVILLE (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft zijn derde eindzege op rij in de Ronde van Spanje bijna binnen. De kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma eindigde in de laatste bergrit als tweede, achter de Fransman Clément Champoussin. De 23-jarige renner van AG2R-Citroën was op 1,5 kilometer van de finish op de Alto Castro de Herville weggesprongen uit de voorste groep.
Roglic kwam 6 seconden later als tweede over de finish en breidde zijn royale voorsprong in het algemeen klassement uit. De Vuelta eindigt zondag met een tijdrit over 33,8 kilometer naar Santiago de Compostella. Roglic (31) is de olympisch kampioen tijdrijden van Tokio. Hij schreef de Vuelta de afgelopen twee jaar op zijn naam en kan zondag zijn 'hattrick' voltooien.
De Sloveen heeft 2 minuten en 38 seconden voorsprong op de Spanjaard Enric Mas (Movistar), de Australiër Jack Haig (Bahrain-Victorious) schoof op naar de derde plaats in het klassement op 4.48 van Roglic.
Vijf beklimmingen
De twintigste etappe ging over 202,2 kilometer, van Sanxenxo naar de Alto Castro de Herville, en telde vijf beklimmingen. Al vroeg in de rit ontstond een kopgroep van zestien renners. Zij reden een voorsprong van ruim 11 minuten bij elkaar, maar onder aanvoering van de Ineos-ploeg van Egan Bernal en Adam Yates (respectievelijk vijfde en zesde in het klassement) kwam het peloton in het tweede deel van de rit met daarin alle beklimmingen snel dichterbij.
Op zo'n 60 kilometer van de finish plaatse Yates de eerste aanval vanuit de groep met de klassementsrenners. Roglic kon echter eenvoudig volgen en kwam geen moment in de problemen. Dat gold wel voor Miguel Ángel López, donderdag winnaar van een zware bergetappe en de nummer 3 van het algemeen klassement. De Colombiaanse klimmer van Movistar verloor de aansluiting met zijn rivalen en zag een podiumplaats daardoor uit zicht verdwijnen. López was daar zo teleurgesteld over, dat hij in de slotfase van de etappe zijn fiets aan de kant zette en weigerde om verder te gaan.
Vooraan hield de Zuid-Afrikaan Ryan Gibbons (Team Emirates) het uit de oorspronkelijke kopgroep het langste vol. Gibbons werd pas in de laatste kilometer teruggepakt door het groepje van Roglic. Champoussin verraste de klassementsmannen met een aanval in de laatste 2 kilometer. De Fransman sprong weg en niemand reageerde. Het leverde hem de grootste zege in zijn carrière op.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
23 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
23 uur geleden