Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic heeft derde Vuelta-zege na laatste bergrit bijna binnen

Roglic heeft derde Vuelta-zege na laatste bergrit bijna binnen

ALTO CASTRO DE HERVILLE (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft zijn derde eindzege op rij in de Ronde van Spanje bijna binnen. De kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma eindigde in de laatste bergrit als tweede, achter de Fransman Clément Champoussin. De 23-jarige renner van AG2R-Citroën was op 1,5 kilometer van de finish op de Alto Castro de Herville weggesprongen uit de voorste groep.

Roglic kwam 6 seconden later als tweede over de finish en breidde zijn royale voorsprong in het algemeen klassement uit. De Vuelta eindigt zondag met een tijdrit over 33,8 kilometer naar Santiago de Compostella. Roglic (31) is de olympisch kampioen tijdrijden van Tokio. Hij schreef de Vuelta de afgelopen twee jaar op zijn naam en kan zondag zijn 'hattrick' voltooien.

De Sloveen heeft 2 minuten en 38 seconden voorsprong op de Spanjaard Enric Mas (Movistar), de Australiër Jack Haig (Bahrain-Victorious) schoof op naar de derde plaats in het klassement op 4.48 van Roglic.

Vijf beklimmingen

De twintigste etappe ging over 202,2 kilometer, van Sanxenxo naar de Alto Castro de Herville, en telde vijf beklimmingen. Al vroeg in de rit ontstond een kopgroep van zestien renners. Zij reden een voorsprong van ruim 11 minuten bij elkaar, maar onder aanvoering van de Ineos-ploeg van Egan Bernal en Adam Yates (respectievelijk vijfde en zesde in het klassement) kwam het peloton in het tweede deel van de rit met daarin alle beklimmingen snel dichterbij.

Op zo'n 60 kilometer van de finish plaatse Yates de eerste aanval vanuit de groep met de klassementsrenners. Roglic kon echter eenvoudig volgen en kwam geen moment in de problemen. Dat gold wel voor Miguel Ángel López, donderdag winnaar van een zware bergetappe en de nummer 3 van het algemeen klassement. De Colombiaanse klimmer van Movistar verloor de aansluiting met zijn rivalen en zag een podiumplaats daardoor uit zicht verdwijnen. López was daar zo teleurgesteld over, dat hij in de slotfase van de etappe zijn fiets aan de kant zette en weigerde om verder te gaan.

Vooraan hield de Zuid-Afrikaan Ryan Gibbons (Team Emirates) het uit de oorspronkelijke kopgroep het langste vol. Gibbons werd pas in de laatste kilometer teruggepakt door het groepje van Roglic. Champoussin verraste de klassementsmannen met een aanval in de laatste 2 kilometer. De Fransman sprong weg en niemand reageerde. Het leverde hem de grootste zege in zijn carrière op.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

3 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

5 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

6 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

8 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

8 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

9 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

12 uur geleden