Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic heeft derde Vuelta-zege na laatste bergrit bijna binnen

Roglic heeft derde Vuelta-zege na laatste bergrit bijna binnen

ALTO CASTRO DE HERVILLE (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft zijn derde eindzege op rij in de Ronde van Spanje bijna binnen. De kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma eindigde in de laatste bergrit als tweede, achter de Fransman Clément Champoussin. De 23-jarige renner van AG2R-Citroën was op 1,5 kilometer van de finish op de Alto Castro de Herville weggesprongen uit de voorste groep.

Roglic kwam 6 seconden later als tweede over de finish en breidde zijn royale voorsprong in het algemeen klassement uit. De Vuelta eindigt zondag met een tijdrit over 33,8 kilometer naar Santiago de Compostella. Roglic (31) is de olympisch kampioen tijdrijden van Tokio. Hij schreef de Vuelta de afgelopen twee jaar op zijn naam en kan zondag zijn 'hattrick' voltooien.

De Sloveen heeft 2 minuten en 38 seconden voorsprong op de Spanjaard Enric Mas (Movistar), de Australiër Jack Haig (Bahrain-Victorious) schoof op naar de derde plaats in het klassement op 4.48 van Roglic.

Vijf beklimmingen

De twintigste etappe ging over 202,2 kilometer, van Sanxenxo naar de Alto Castro de Herville, en telde vijf beklimmingen. Al vroeg in de rit ontstond een kopgroep van zestien renners. Zij reden een voorsprong van ruim 11 minuten bij elkaar, maar onder aanvoering van de Ineos-ploeg van Egan Bernal en Adam Yates (respectievelijk vijfde en zesde in het klassement) kwam het peloton in het tweede deel van de rit met daarin alle beklimmingen snel dichterbij.

Op zo'n 60 kilometer van de finish plaatse Yates de eerste aanval vanuit de groep met de klassementsrenners. Roglic kon echter eenvoudig volgen en kwam geen moment in de problemen. Dat gold wel voor Miguel Ángel López, donderdag winnaar van een zware bergetappe en de nummer 3 van het algemeen klassement. De Colombiaanse klimmer van Movistar verloor de aansluiting met zijn rivalen en zag een podiumplaats daardoor uit zicht verdwijnen. López was daar zo teleurgesteld over, dat hij in de slotfase van de etappe zijn fiets aan de kant zette en weigerde om verder te gaan.

Vooraan hield de Zuid-Afrikaan Ryan Gibbons (Team Emirates) het uit de oorspronkelijke kopgroep het langste vol. Gibbons werd pas in de laatste kilometer teruggepakt door het groepje van Roglic. Champoussin verraste de klassementsmannen met een aanval in de laatste 2 kilometer. De Fransman sprong weg en niemand reageerde. Het leverde hem de grootste zege in zijn carrière op.

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

4 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

5 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

6 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

7 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

11 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

12 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 dag geleden