Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic: geweldige teamprestatie Jumbo-Visma

Roglic: geweldige teamprestatie Jumbo-Visma

LÉLEX MONTS-JURA (ANP) - Primoz Roglic maakte het karwei af, maar aan de etappezege van de Sloveense wielrenner in de Tour de l'Ain ging sterk ploegwerk van Jumbo-Visma vooraf. Tom Dumoulin en George Bennett hielden het tempo hoog op de beklimming van de Col de Menthières en op de slotklim naar de finish had Roglic hulp van Bennett en Steven Kruijswijk. "Dit is een geweldige teamprestatie", zei de Sloveense kampioen, die in de sprint om de dagzege Tourwinnaar Egan Bernal versloeg.

Jumbo-Visma was aanzienlijk beter vertegenwoordigd in het elitegroepje vooraan dan Team Ineos. Beide ploegen doen met al hun troeven voor de Tour de France mee aan de Franse voorbereidingskoers. Terwijl Roglic nog Kruijswijk en Bennett bij zich had, moest Bernal het aan het slot van de tweede etappe echter alleen doen, zonder Geraint Thomas en Chris Froome.

"Ik was eigenlijk verbaasd dat we in de kopgroep met drie jongens van onze ploeg zaten", zei Roglic. "Het toont maar aan hoe goed iedereen uit de afgelopen trainingsperiode is gekomen. Alle jongens lieten zien hoe sterk ze waren. George deed veel werk, Steven viel aan. Zelf wilde ik wachten op de sprint. Het was fijn dat ik het vandaag beter af kon maken dan gisteren. Ik ben onwijs blij dat ik eindelijk weer kan rijden en mijn werk kan doen. Ik geniet ervan."

Kruijswijk kwam als vijfde over de streep, de moegestreden Dumoulin werd 23e op bijna 5 minuten van Roglic. De Limburger was een dag eerder bij zijn officiële debuut voor Jumbo-Visma vierde geworden. Dumoulin trok toen de sprint aan voor Roglic, maar de Sloveen werd geklopt door de Italiaan Andrea Bagioli.

Meer uit Sport

Davis Cup-team heeft ruzie bijgelegd voor duel met Colombia

DEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.

58 seconden geleden
Van de Zandschulp begint in Davis Cup tegen Colombiaan Rodriguez

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.

2 uur geleden
Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

17 uur geleden
Formule 1 breidt uit naar tien sprintraces in 2027

LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.

1 dag geleden
US Open-winnaar Zverev in Duits Davis Cup-team tegen Kroatië

DÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.

1 dag geleden
Australiër Agius maakt in 2027 debuut in MotoGP

DEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.

1 dag geleden
Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

1 dag geleden