Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic: geweldige teamprestatie Jumbo-Visma

Roglic: geweldige teamprestatie Jumbo-Visma

LÉLEX MONTS-JURA (ANP) - Primoz Roglic maakte het karwei af, maar aan de etappezege van de Sloveense wielrenner in de Tour de l'Ain ging sterk ploegwerk van Jumbo-Visma vooraf. Tom Dumoulin en George Bennett hielden het tempo hoog op de beklimming van de Col de Menthières en op de slotklim naar de finish had Roglic hulp van Bennett en Steven Kruijswijk. "Dit is een geweldige teamprestatie", zei de Sloveense kampioen, die in de sprint om de dagzege Tourwinnaar Egan Bernal versloeg.

Jumbo-Visma was aanzienlijk beter vertegenwoordigd in het elitegroepje vooraan dan Team Ineos. Beide ploegen doen met al hun troeven voor de Tour de France mee aan de Franse voorbereidingskoers. Terwijl Roglic nog Kruijswijk en Bennett bij zich had, moest Bernal het aan het slot van de tweede etappe echter alleen doen, zonder Geraint Thomas en Chris Froome.

"Ik was eigenlijk verbaasd dat we in de kopgroep met drie jongens van onze ploeg zaten", zei Roglic. "Het toont maar aan hoe goed iedereen uit de afgelopen trainingsperiode is gekomen. Alle jongens lieten zien hoe sterk ze waren. George deed veel werk, Steven viel aan. Zelf wilde ik wachten op de sprint. Het was fijn dat ik het vandaag beter af kon maken dan gisteren. Ik ben onwijs blij dat ik eindelijk weer kan rijden en mijn werk kan doen. Ik geniet ervan."

Kruijswijk kwam als vijfde over de streep, de moegestreden Dumoulin werd 23e op bijna 5 minuten van Roglic. De Limburger was een dag eerder bij zijn officiële debuut voor Jumbo-Visma vierde geworden. Dumoulin trok toen de sprint aan voor Roglic, maar de Sloveen werd geklopt door de Italiaan Andrea Bagioli.

Meer uit Sport

Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

37 minuten geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

1 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

1 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

2 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

3 uur geleden
Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

4 uur geleden
Roeiers grijpen acht finaleplekken in wereldbeker Luzern

LUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.

5 uur geleden