Roglic: geweldige teamprestatie Jumbo-Visma
LÉLEX MONTS-JURA (ANP) - Primoz Roglic maakte het karwei af, maar aan de etappezege van de Sloveense wielrenner in de Tour de l'Ain ging sterk ploegwerk van Jumbo-Visma vooraf. Tom Dumoulin en George Bennett hielden het tempo hoog op de beklimming van de Col de Menthières en op de slotklim naar de finish had Roglic hulp van Bennett en Steven Kruijswijk. "Dit is een geweldige teamprestatie", zei de Sloveense kampioen, die in de sprint om de dagzege Tourwinnaar Egan Bernal versloeg.
Jumbo-Visma was aanzienlijk beter vertegenwoordigd in het elitegroepje vooraan dan Team Ineos. Beide ploegen doen met al hun troeven voor de Tour de France mee aan de Franse voorbereidingskoers. Terwijl Roglic nog Kruijswijk en Bennett bij zich had, moest Bernal het aan het slot van de tweede etappe echter alleen doen, zonder Geraint Thomas en Chris Froome.
"Ik was eigenlijk verbaasd dat we in de kopgroep met drie jongens van onze ploeg zaten", zei Roglic. "Het toont maar aan hoe goed iedereen uit de afgelopen trainingsperiode is gekomen. Alle jongens lieten zien hoe sterk ze waren. George deed veel werk, Steven viel aan. Zelf wilde ik wachten op de sprint. Het was fijn dat ik het vandaag beter af kon maken dan gisteren. Ik ben onwijs blij dat ik eindelijk weer kan rijden en mijn werk kan doen. Ik geniet ervan."
Kruijswijk kwam als vijfde over de streep, de moegestreden Dumoulin werd 23e op bijna 5 minuten van Roglic. De Limburger was een dag eerder bij zijn officiële debuut voor Jumbo-Visma vierde geworden. Dumoulin trok toen de sprint aan voor Roglic, maar de Sloveen werd geklopt door de Italiaan Andrea Bagioli.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
21 minuten geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
2 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
5 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
7 uur geleden