Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic: gele trui is droom van iedere renner

Roglic: gele trui is droom van iedere renner

LARUNS (ANP) - Graag had Primoz Roglic zondag ook de ritwinst gepakt in de negende etappe van de Tour de France. Dat lukte net niet, maar de gele trui die hij in ontvangst mocht nemen vergoedde veel, zo niet alles. "Je pakt niet elke dag de gele trui in de Tour", zei de Sloveense kopman van Jumbo-Visma. "Het is de eerste keer voor me. En het is iets waarvan elke jonge wielrenner droomt."

Roglic noemde de tweede Pyreneeënetappe een "speciale rit", waarin het vanaf de eerste kilometer vol gas ging. "We hadden eigenlijk niet echt een plan, maar mijn ploeggenoten waren meteen zo goed dat we besloten voor het geel te gaan. Ik had graag ook de rit gewonnen, zeker ook voor de jongens die weer zo hard gewerkt hebben. Ik denk niet dat de koers voor ons nu echt gaat veranderen. Onze missie was al met de gele trui in Parijs aan te komen. We moeten gewoon elke dag gefocust zijn. Maar eerst is er nu gelukkig een welverdiende rustdag."

Het was zijn landgenoot Tadej Pogacar die Roglic in Laruns van zijn tweede ritzege in deze Tour had afgehouden. "Ik moet hem feliciteren. Het is mooi voor hem. De vorige keer (in Orcières-Merlette) was het precies andersom."

Goed gevoel

Ploegleider Frans Maassen had zijn renners op weg naar Laruns het koersplan zien wijzigen. "Eigenlijk wilden we na zaterdag wat defensiever rijden", zei de Limburger, die in de eerste Pyreneeënrit had gezien hoe Tom Dumoulin met een doldrieste actie zichzelf en ploeggenoot George Bennett had 'opgeblazen' waardoor Roglic alleen kwam te zitten voorin. Het liep overigens goed af. "We hadden zaterdag als ploeg een zware inspanning geleverd, maar de mannen waren vanochtend weer zo scherp. Toen ook Primoz aangaf zich goed te voelen hebben we de mannen gestimuleerd de controle in handen te nemen en ervoor te gaan."

Roglic' ploeggenoot Robert Gesink had hetzelfde ervaren. "Primoz voelde zich zo goed dat hij vroeg of we er toch voor wilden gaan. Jammer dat hij de rit niet wint, dat wilde hij graag. Maar met Primoz in het geel gaan we zeker met een goed gevoel de rustdag in."

Meer uit Sport

Vollering kopvrouw Nederlandse selectie WK wielrennen Canada

MONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.

6 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp positief na uitschakeling US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.

10 uur geleden
Van de Zandschulp slaagt er niet in halve finale US Open te halen

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.

15 uur geleden
Rus Chatsjanov naar halve finale US Open na opgave Blockx

NEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.

18 uur geleden
Tennisster Gauff in halve finale tegen Rybakina op US Open

NEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.

20 uur geleden
Rybakina naar halve finale US Open, wordt nummer 1 van de wereld

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.

23 uur geleden
Brennan sprint in Sevilla naar vijfde ritzege in Vuelta

SEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.

1 dag geleden