Roglic: gele trui is droom van iedere renner
LARUNS (ANP) - Graag had Primoz Roglic zondag ook de ritwinst gepakt in de negende etappe van de Tour de France. Dat lukte net niet, maar de gele trui die hij in ontvangst mocht nemen vergoedde veel, zo niet alles. "Je pakt niet elke dag de gele trui in de Tour", zei de Sloveense kopman van Jumbo-Visma. "Het is de eerste keer voor me. En het is iets waarvan elke jonge wielrenner droomt."
Roglic noemde de tweede Pyreneeënetappe een "speciale rit", waarin het vanaf de eerste kilometer vol gas ging. "We hadden eigenlijk niet echt een plan, maar mijn ploeggenoten waren meteen zo goed dat we besloten voor het geel te gaan. Ik had graag ook de rit gewonnen, zeker ook voor de jongens die weer zo hard gewerkt hebben. Ik denk niet dat de koers voor ons nu echt gaat veranderen. Onze missie was al met de gele trui in Parijs aan te komen. We moeten gewoon elke dag gefocust zijn. Maar eerst is er nu gelukkig een welverdiende rustdag."
Het was zijn landgenoot Tadej Pogacar die Roglic in Laruns van zijn tweede ritzege in deze Tour had afgehouden. "Ik moet hem feliciteren. Het is mooi voor hem. De vorige keer (in Orcières-Merlette) was het precies andersom."
Goed gevoel
Ploegleider Frans Maassen had zijn renners op weg naar Laruns het koersplan zien wijzigen. "Eigenlijk wilden we na zaterdag wat defensiever rijden", zei de Limburger, die in de eerste Pyreneeënrit had gezien hoe Tom Dumoulin met een doldrieste actie zichzelf en ploeggenoot George Bennett had 'opgeblazen' waardoor Roglic alleen kwam te zitten voorin. Het liep overigens goed af. "We hadden zaterdag als ploeg een zware inspanning geleverd, maar de mannen waren vanochtend weer zo scherp. Toen ook Primoz aangaf zich goed te voelen hebben we de mannen gestimuleerd de controle in handen te nemen en ervoor te gaan."
Roglic' ploeggenoot Robert Gesink had hetzelfde ervaren. "Primoz voelde zich zo goed dat hij vroeg of we er toch voor wilden gaan. Jammer dat hij de rit niet wint, dat wilde hij graag. Maar met Primoz in het geel gaan we zeker met een goed gevoel de rustdag in."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
13 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
14 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
16 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
18 uur geleden