Roglic: gele trui is droom van iedere renner
LARUNS (ANP) - Graag had Primoz Roglic zondag ook de ritwinst gepakt in de negende etappe van de Tour de France. Dat lukte net niet, maar de gele trui die hij in ontvangst mocht nemen vergoedde veel, zo niet alles. "Je pakt niet elke dag de gele trui in de Tour", zei de Sloveense kopman van Jumbo-Visma. "Het is de eerste keer voor me. En het is iets waarvan elke jonge wielrenner droomt."
Roglic noemde de tweede Pyreneeënetappe een "speciale rit", waarin het vanaf de eerste kilometer vol gas ging. "We hadden eigenlijk niet echt een plan, maar mijn ploeggenoten waren meteen zo goed dat we besloten voor het geel te gaan. Ik had graag ook de rit gewonnen, zeker ook voor de jongens die weer zo hard gewerkt hebben. Ik denk niet dat de koers voor ons nu echt gaat veranderen. Onze missie was al met de gele trui in Parijs aan te komen. We moeten gewoon elke dag gefocust zijn. Maar eerst is er nu gelukkig een welverdiende rustdag."
Het was zijn landgenoot Tadej Pogacar die Roglic in Laruns van zijn tweede ritzege in deze Tour had afgehouden. "Ik moet hem feliciteren. Het is mooi voor hem. De vorige keer (in Orcières-Merlette) was het precies andersom."
Goed gevoel
Ploegleider Frans Maassen had zijn renners op weg naar Laruns het koersplan zien wijzigen. "Eigenlijk wilden we na zaterdag wat defensiever rijden", zei de Limburger, die in de eerste Pyreneeënrit had gezien hoe Tom Dumoulin met een doldrieste actie zichzelf en ploeggenoot George Bennett had 'opgeblazen' waardoor Roglic alleen kwam te zitten voorin. Het liep overigens goed af. "We hadden zaterdag als ploeg een zware inspanning geleverd, maar de mannen waren vanochtend weer zo scherp. Toen ook Primoz aangaf zich goed te voelen hebben we de mannen gestimuleerd de controle in handen te nemen en ervoor te gaan."
Roglic' ploeggenoot Robert Gesink had hetzelfde ervaren. "Primoz voelde zich zo goed dat hij vroeg of we er toch voor wilden gaan. Jammer dat hij de rit niet wint, dat wilde hij graag. Maar met Primoz in het geel gaan we zeker met een goed gevoel de rustdag in."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
1 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
19 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
1 dag geleden