Roglic en Kuss juichen na succesvolle achtste etappe in Vuelta
XORRET DE CATÍ (ANP) - Wielrenners Primoz Roglic en Sepp Kuss konden juichen na de voor Jumbo-Visma succesvol verlopen achtste etappe van de Vuelta. Roglic won de rit in de sprint van een kleine groep en Kuss nam de rode leiderstrui over van de Fransman Lenny Martinez. "Nu ben ik echt ontspannen", zei Roglic na zijn ritzege. "Hier ga ik van genieten."
De Sloveen zei vooral blij te zijn dat hij goed was hersteld van de val eerder in de Ronde van Spanje. "We bekijken het nu per dag. De mannen deden heel goed werk. Het was een beetje gokken of ik de benen had voor de sprint. Ik deed deze beklimming voor het eerst en kende de finish niet. Ik ben blij dat ik het kon afmaken."
Kuss viel op de slotklim aan, maar werd teruggehaald door de Belg Remco Evenepoel. "Ik voelde me goed en dacht: ik probeer het. Ik wist ook dat deze rit een goede kans voor Primoz zou zijn. Geweldig om hem de ritzege te zien pakken. Toen ik over de finish kwam, besefte ik dat ik de rode trui had."
Voorsprong
Kuss heeft in het algemeen klassement ruim 2 minuten voorsprong op favorieten als Evenepoel en zijn ploeggenoten Roglic en Jonas Vingegaard. Hoe ver hij in het klassement kan komen, daar liet de Amerikaan zich nog niet over uit. "We zullen zien. Ik vind het een eer om morgen in de rode trui te rijden. Ik ga ervan proberen te genieten, want zo vaak ga ik dit niet meemaken."
Evenepoel besefte na de finish dat hij een grote kans op een ritzege had gemist en baalde zichtbaar. "Ik wist niet dat we voor de overwinning sprintten. Ik dacht dat de vlucht nog weg was", zei hij. "Daarom dat ik mij zo lullig in het wiel van Roglic gezet heb. Had ik het geweten, dan had ik wat meer ingehouden en vol gesprint op het einde. Nu heb ik niet eens aangezet om te sprinten. Jammer dat we zo naast een tweede ritzege grijpen, best een bittere pil om te slikken."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
20 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
21 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
1 dag geleden