Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic boekt in het geel derde ritzege in Parijs-Nice

Roglic boekt in het geel derde ritzege in Parijs-Nice

VALDEBLORE LA COLMIANE (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft zijn derde ritzege geboekt in Parijs-Nice. De kopman van Jumbo-Visma, de leider in het algemeen klassement, achterhaalde vlak voor de finish de Zwitserse vluchter Gino Mäder. Roglic sprong op het laatste stuk van de slotklim naar skiresort Valdeblore la Colmiane weg uit de groep met favorieten en sprintte in zijn gele trui ook de moegestreden Mäder voorbij.

De bergrit ging over bijna 120 kilometer. Roglic won eerder al de vierde en zesde etappe. De Sloveen gaat met een geruststellende voorsprong van 52 seconden op de Duitser Maximilian Schachmann, de winnaar van Parijs-Nice van vorig jaar, de slotrit van zondag in. Zijn ploeggenoot Steven Kruijswijk klom naar de achtste plek in het klassement, met een achterstand van 2 minuten en 7 seconden.

"De ploeg heeft heel, heel hard gewerkt", zei Roglic, die Kruijswijk op enkele kilometers van de top flink zag aanzetten aan kop van de groep met klassementsrenners. "Op het einde dacht ik: waarom niet? Ik had de kans om voor de ritzege te gaan, dus dat deed ik. Het was heel 'close'. Gelukkig lukte het om Mäder vlak voor de finish te passeren. Nee, ik denk nog niet aan de eindzege. Het wordt zondag weer een zware en uitdagende etappe. Ik moet er voor rijden."

Levens

De Franse etappekoers eindigt niet zoals gebruikelijk op de Promenades des Anglais langs de kust van de Middellandse Zee, maar in Levens. Op verzoek van de burgemeester van Nice heeft organisator ASO het parcours aangepast en wordt Nice gemeden. Nice stelt de stad dit weekeinde wat meer open voor de inwoners, na enkele weken waarin die in het weekeinde slechts 1 uur per dag naar buiten mochten vanwege de coronarestricties.

De slotetappe van Parijs-Nice gaat over slechts 93 kilometer, van Le Plan-du-Var naar Levens.

Meer uit Sport

Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

21 minuten geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

6 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

7 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

7 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

7 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

7 uur geleden
Prins en Verkerk vallen af voor Spelen, Nuis rijdt 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.

8 uur geleden