Roetveegpiet op meeste basisscholen dit jaar
AMSTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van 88 procent van alle basisscholen verwelkomt deze week geen zwarte pieten, maar roetveegpieten. Ongeveer 54 procent van de scholen doet dat nu voor het eerst, meldt de Volkskrant na een eigen steekproef onder meer dan driehonderd scholen. Ondertussen meldt onderzoeksinstituut I&O Research woensdag dat meer Nederlanders voor een andere verschijningsvorm van Zwarte Piet zijn.
Aanleiding voor de meeste scholen om over te stappen op roetveegpieten is het maatschappelijke debat over racisme en Zwarte Piet, meldt de Volkskrant. Op geen enkele school die deelnam aan de steekproef zorgde de keuze dit jaar voor ophef onder ouders of personeel. Wel wilden sommige sinterklazen niet langskomen zonder een zwarte piet en moest daarom vervanging worden gevonden.
Een volgens de krant opvallend aantal schooldirecteuren geeft aan dat de overstap geen eigen beslissing was. Het bestuur van de scholengroep zou de keuze hebben gemaakt, en die besturen wilden het voorbeeld volgen van het Sinterklaasjournaal, waarin alleen roetveegpieten zitten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook autobussen kunnen vanaf 2029 onder de uitstootvrije zones vallen, waarmee ze bepaalde binnensteden niet meer in mogen als ze te vervuilend zijn. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) gaat de regels aanpassen om verduurzaming aan te moedigen maar wil ondernemers ook niet "aan het onmogelijke" houden, schrijft ze in een brief aan de Kamer.
15 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Er is nog steeds sprake van "mogelijk gevaar" in de omgeving van Overasselt, waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond. De politie vraagt inwoners zoveel mogelijk binnen te blijven en roept mensen op niet naar het gebied te komen als dat niet nodig is.
42 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Politiekorpschef Janny Knol spreekt van "ongekend geweld" in Overasselt in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens Knol helpen politieagenten uit het hele land mee bij het aanhouden van "een groot aantal verdachten" en zetten ze daarbij "alles op alles", laat ze op X weten.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft ook in hoger beroep een levenslange celstraf geëist tegen verdachte Richard K. (53) voor de dubbele moord in het Drentse Weiteveen. Daarbij kwamen Ineke (44) en Sam (38) om het leven.
1 uur geledenNEDERASSELT (ANP) - Politie is aan de Hollestraat in Nederasselt een woning binnengevallen, ziet een ANP-verslaggever. De politieactie vond plaats niet ver van Overasselt, waar eerder op dinsdag een dodelijke schietpartij plaatsvond. De politie is naar aanleiding daarvan al de hele dag bezig met het verrichten van aanhoudingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de neerslag van de afgelopen twee weken zijn er regionaal nog duidelijke effecten van de droogte. De droogtemonitor van Rijkswaterstaat (RWS) zegt dat veel droogtemaatregelen nog steeds van kracht zijn. Die worden waar mogelijk afgebouwd, maar op sommige plekken paraat gehouden om indien nodig opnieuw in te zetten.
1 uur geleden