Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest zag hoop op goud vervliegen bij slotronden van Van der Poel

Roest zag hoop op goud vervliegen bij slotronden van Van der Poel

BEIJING (ANP) - Patrick Roest beleefde de laatste ritten op de 5000 meter tijdens de Olympische Spelen in Beijing met gevoelens van uitersten. De 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk moest genoegen nemen met zilver omdat zijn rivaal Nils van der Poel uit Zweden in de slotrit net onder zijn tijd wist te rijden. Roest dacht na zijn rit dat de tijd van 6.09,31 niet voldoende zou zijn voor goud, maar tijdens de rit van Van der Poel groeide zijn geloof in een overwinning toch weer. Totdat de Zweed met een snelle slotronde alsnog uitkwam op 6.08,84.

Roest ging weg op een snellere tijd van 6.06 of 6.07, maar kon na zware laatste rondjes maar net onder de tijd van de Noor Hallgeir Engebraten (6.09,88) komen. "Ik baalde na afloop van mijn eigen rit, want ik dacht al dat het niet genoeg zou zijn", keek hij erop terug. "Ik dacht wel dat ik hiermee het podium zou halen, maar uiteindelijk bleek ik toch voor goud te rijden. Daar zat ik ook heel lang op, maar ik wist al dat ik wat had laten liggen in de laatste ronden."

De schaatser kon echter niet anders. Hij moest in de vijfde rit een tijd neerzetten op een baan waar ook hij nog nooit eerder een wedstrijd had geschaatst en ging hard weg. Dat moest hij op het einde bekopen. Van der Poel zat gedurende de slotrit echter bijna 2 seconden boven de tijd van Roest. "Ik kreeg het gevoel dat er iets mogelijk was, omdat je zag dat hij het ook zwaar had", memoreert Roest over hoe hij de race van zijn concurrent volgde. "Maar toen hij zijn rondetijden weer naar beneden kon trekken, wist ik dat het 'm niet meer ging worden."

Verschil

Het verschil bleek uiteindelijk 0,47 seconde. Roest: "uiteindelijk is dat klote. Ik dacht ook, misschien had ik liever met 2 seconden verloren. Dan heb je een iets beter gevoel bij het zilver. Nu zat ik er zo dicht bij."

Hoewel Roest zei dat hij vooral met zijn eigen ontwikkeling bezig wil zijn, kon hij dit seizoen niet om Van der Poel heen. De Zweed, die hij al kende uit zijn tijd bij de junioren, pakte twee wereldtitels en verbeterde ook de wereldrecords op de 10 kilometer en daarna op de 5000 meter. "Ik was met hem bezig, omdat ik het gat moest dichten. Hij heeft het niveau ook echt naar een hoger plan gebracht. Ik zit dichter bij Nils dan ik het hele jaar heb gedaan, maar het was net niet genoeg.

Roest krijgt een 'herkansing' op de 10 kilometer, maar dat is de afstand die Van der Poel eigenlijk beter ligt. "Ik denk dat het niet onmogelijk is maar ik zal de race van mijn leven moeten schaatsen. En ik zal iets verstandiger moeten rijden. Vandaag begon ik te hard."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

1 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

5 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

14 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden