Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest zag hoop op goud vervliegen bij slotronden van Van der Poel

Roest zag hoop op goud vervliegen bij slotronden van Van der Poel

BEIJING (ANP) - Patrick Roest beleefde de laatste ritten op de 5000 meter tijdens de Olympische Spelen in Beijing met gevoelens van uitersten. De 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk moest genoegen nemen met zilver omdat zijn rivaal Nils van der Poel uit Zweden in de slotrit net onder zijn tijd wist te rijden. Roest dacht na zijn rit dat de tijd van 6.09,31 niet voldoende zou zijn voor goud, maar tijdens de rit van Van der Poel groeide zijn geloof in een overwinning toch weer. Totdat de Zweed met een snelle slotronde alsnog uitkwam op 6.08,84.

Roest ging weg op een snellere tijd van 6.06 of 6.07, maar kon na zware laatste rondjes maar net onder de tijd van de Noor Hallgeir Engebraten (6.09,88) komen. "Ik baalde na afloop van mijn eigen rit, want ik dacht al dat het niet genoeg zou zijn", keek hij erop terug. "Ik dacht wel dat ik hiermee het podium zou halen, maar uiteindelijk bleek ik toch voor goud te rijden. Daar zat ik ook heel lang op, maar ik wist al dat ik wat had laten liggen in de laatste ronden."

De schaatser kon echter niet anders. Hij moest in de vijfde rit een tijd neerzetten op een baan waar ook hij nog nooit eerder een wedstrijd had geschaatst en ging hard weg. Dat moest hij op het einde bekopen. Van der Poel zat gedurende de slotrit echter bijna 2 seconden boven de tijd van Roest. "Ik kreeg het gevoel dat er iets mogelijk was, omdat je zag dat hij het ook zwaar had", memoreert Roest over hoe hij de race van zijn concurrent volgde. "Maar toen hij zijn rondetijden weer naar beneden kon trekken, wist ik dat het 'm niet meer ging worden."

Verschil

Het verschil bleek uiteindelijk 0,47 seconde. Roest: "uiteindelijk is dat klote. Ik dacht ook, misschien had ik liever met 2 seconden verloren. Dan heb je een iets beter gevoel bij het zilver. Nu zat ik er zo dicht bij."

Hoewel Roest zei dat hij vooral met zijn eigen ontwikkeling bezig wil zijn, kon hij dit seizoen niet om Van der Poel heen. De Zweed, die hij al kende uit zijn tijd bij de junioren, pakte twee wereldtitels en verbeterde ook de wereldrecords op de 10 kilometer en daarna op de 5000 meter. "Ik was met hem bezig, omdat ik het gat moest dichten. Hij heeft het niveau ook echt naar een hoger plan gebracht. Ik zit dichter bij Nils dan ik het hele jaar heb gedaan, maar het was net niet genoeg.

Roest krijgt een 'herkansing' op de 10 kilometer, maar dat is de afstand die Van der Poel eigenlijk beter ligt. "Ik denk dat het niet onmogelijk is maar ik zal de race van mijn leven moeten schaatsen. En ik zal iets verstandiger moeten rijden. Vandaag begon ik te hard."

Meer uit Sport

Voormalig toprenner Kittel sprintcoach bij wielerploeg Tietema

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.

3 uur geleden
Excuses Red Bull aan Tsunoda voor 'pijnlijke fout in afstelling'

LAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.

6 uur geleden
Slechtste kwalificatie ooit van Hamilton in Formule 1

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.

6 uur geleden
Verstappen hekelt gladde baan Las Vegas: rijden op ijs niet leuk

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.

7 uur geleden
Verstappen tweede in natte kwalificatie Las Vegas, Norris op pole

LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.

8 uur geleden
Schaatser Huizinga in Calgary vijfde op 5000 meter, zege Dawson

CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.

11 uur geleden
Beune in Calgary ook de beste op tweede 3000 meter in wereldbeker

CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.

11 uur geleden