Roest verdedigt titel 5000 meter op WK afstanden in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Patrick Roest verdedigt op de eerste van vier dagen van de WK afstanden die worden gehouden in het Canadese Calgary zijn wereldtitel op de 5000 meter. Roest was vorig jaar bij de WK in Heerenveen de enige Nederlandse schaatser die een wereldtitel veroverde op een individuele afstand.
De WK in Calgary beginnen om 20.30 uur met de 3000 meter bij de vrouwen. Op die afstand gaan olympisch kampioene Irene Schouten, Europees kampioene Marijke Groenewoud en Elisa Dul strijden om de medailles. Daarna volgt de 5000 meter met naast Roest Marcel Bosker en Chris Huizinga. De eerste dag wordt afgesloten met de teamsprint bij de vrouwen en mannen.
In de dagen erna verdedigen Femke Kok (500 meter), Jutta Leerdam (1000 meter), Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter), Schouten (5000 meter) en Groenewoud (massastart) hun wereldtitels. De ogen zijn verder gericht op de Amerikaanse schaatssensatie Jordan Stolz die in Heerenveen het goud won op de 500, 1000 en 1500 meter. Hij krijgt concurrentie van onder anderen Kjeld Nuis en Jenning de Boo.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
7 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter.
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
3 uur geleden