Roest verdedigt titel 5000 meter op WK afstanden in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Patrick Roest verdedigt op de eerste van vier dagen van de WK afstanden die worden gehouden in het Canadese Calgary zijn wereldtitel op de 5000 meter. Roest was vorig jaar bij de WK in Heerenveen de enige Nederlandse schaatser die een wereldtitel veroverde op een individuele afstand.
De WK in Calgary beginnen om 20.30 uur met de 3000 meter bij de vrouwen. Op die afstand gaan olympisch kampioene Irene Schouten, Europees kampioene Marijke Groenewoud en Elisa Dul strijden om de medailles. Daarna volgt de 5000 meter met naast Roest Marcel Bosker en Chris Huizinga. De eerste dag wordt afgesloten met de teamsprint bij de vrouwen en mannen.
In de dagen erna verdedigen Femke Kok (500 meter), Jutta Leerdam (1000 meter), Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter), Schouten (5000 meter) en Groenewoud (massastart) hun wereldtitels. De ogen zijn verder gericht op de Amerikaanse schaatssensatie Jordan Stolz die in Heerenveen het goud won op de 500, 1000 en 1500 meter. Hij krijgt concurrentie van onder anderen Kjeld Nuis en Jenning de Boo.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
7 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden