Roest verbreekt Nederlands record van Kramer op 5000 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Patrick Roest heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City in een nieuw Nederlands record de 5000 meter op zijn naam geschreven. Met 6.02,98 dook de 28-jarige Lekkerkerker onder de tijd van 6.03,32, die Sven Kramer in 2007 had neergezet.
Met een snelle slotronde versloeg Roest de Italiaan Davide Ghiotto die tweede werd in 6.04.23. Ted-Jan Bloemen uit Canada werd derde in 6.06,88.
De 6.02,98 is nog ruim boven het wereldrecord van de Zweed Nils van der Poel. De olympisch kampioen reed zijn toptijd van 6.01,56 in 2021 op het snelle ijs in Salt Lake City.
Rivaal
Net zoals in eerdere races waarin Roest het op de 5000 meter opnam tegen zijn rivaal Ghiotto, was het de Italiaan die in de beginfase een voorsprong pakte. Roest versnelt vaak na 3000 meter, maar dat leek niet te gaan lukken en het wereldrecord van Van der Poel raakte ook uit beeld.
Pas met twee snelle slotronden wist Roest, die een persoonlijk record had van 6.03,70, de Italiaan toch nog te achterhalen. Hij slaagde er ook in het ruim zestien jaar oude record van Kramer, de drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, uit de boeken te schaatsen.
Bloemen
Ted-Jan Bloemen deed in de rit ervoor een aanval op het wereldrecord van Van der Poel met razendsnelle eerste ronden. Die kon hij echter niet volhouden en hij moest in de slotronden veel tijd toegeven. Met 6.06,88 finishte hij ruim vijf seconden boven de toptijd van de Zweed.
Roest liet weten bij de NOS dat hij heel blij was met zijn Nederlands record. "Het grootste doel was mijn persoonlijk record te verbeteren en dan zit je snel op het Nederlands record. Het ijs was niet zo goed als we hadden gehoopt. Je droomt altijd van een wereldrecord, maar ik moet hiermee tevreden zijn."
Een wereldrecord zat er volgens Roest niet in. "Ik hoop dat we hier nog een keer terugkomen als het ijs sneller is en dat ik dan nog beter ben. Voor nu ben ik hiermee blij en kan ik me nu voorbereiden op de WK."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
6 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
7 uur geleden