Roest verbreekt Nederlands record van Kramer op 5000 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Patrick Roest heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City in een nieuw Nederlands record de 5000 meter op zijn naam geschreven. Met 6.02,98 dook de 28-jarige Lekkerkerker onder de tijd van 6.03,32, die Sven Kramer in 2007 had neergezet.
Met een snelle slotronde versloeg Roest de Italiaan Davide Ghiotto die tweede werd in 6.04.23. Ted-Jan Bloemen uit Canada werd derde in 6.06,88.
De 6.02,98 is nog ruim boven het wereldrecord van de Zweed Nils van der Poel. De olympisch kampioen reed zijn toptijd van 6.01,56 in 2021 op het snelle ijs in Salt Lake City.
Rivaal
Net zoals in eerdere races waarin Roest het op de 5000 meter opnam tegen zijn rivaal Ghiotto, was het de Italiaan die in de beginfase een voorsprong pakte. Roest versnelt vaak na 3000 meter, maar dat leek niet te gaan lukken en het wereldrecord van Van der Poel raakte ook uit beeld.
Pas met twee snelle slotronden wist Roest, die een persoonlijk record had van 6.03,70, de Italiaan toch nog te achterhalen. Hij slaagde er ook in het ruim zestien jaar oude record van Kramer, de drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, uit de boeken te schaatsen.
Bloemen
Ted-Jan Bloemen deed in de rit ervoor een aanval op het wereldrecord van Van der Poel met razendsnelle eerste ronden. Die kon hij echter niet volhouden en hij moest in de slotronden veel tijd toegeven. Met 6.06,88 finishte hij ruim vijf seconden boven de toptijd van de Zweed.
Roest liet weten bij de NOS dat hij heel blij was met zijn Nederlands record. "Het grootste doel was mijn persoonlijk record te verbeteren en dan zit je snel op het Nederlands record. Het ijs was niet zo goed als we hadden gehoopt. Je droomt altijd van een wereldrecord, maar ik moet hiermee tevreden zijn."
Een wereldrecord zat er volgens Roest niet in. "Ik hoop dat we hier nog een keer terugkomen als het ijs sneller is en dat ik dan nog beter ben. Voor nu ben ik hiermee blij en kan ik me nu voorbereiden op de WK."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
7 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden