Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest verbreekt Nederlands record van Kramer op 5000 meter

Roest verbreekt Nederlands record van Kramer op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Patrick Roest heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City in een nieuw Nederlands record de 5000 meter op zijn naam geschreven. Met 6.02,98 dook de 28-jarige Lekkerkerker onder de tijd van 6.03,32, die Sven Kramer in 2007 had neergezet.

Met een snelle slotronde versloeg Roest de Italiaan Davide Ghiotto die tweede werd in 6.04.23. Ted-Jan Bloemen uit Canada werd derde in 6.06,88.

De 6.02,98 is nog ruim boven het wereldrecord van de Zweed Nils van der Poel. De olympisch kampioen reed zijn toptijd van 6.01,56 in 2021 op het snelle ijs in Salt Lake City.

Rivaal

Net zoals in eerdere races waarin Roest het op de 5000 meter opnam tegen zijn rivaal Ghiotto, was het de Italiaan die in de beginfase een voorsprong pakte. Roest versnelt vaak na 3000 meter, maar dat leek niet te gaan lukken en het wereldrecord van Van der Poel raakte ook uit beeld.

Pas met twee snelle slotronden wist Roest, die een persoonlijk record had van 6.03,70, de Italiaan toch nog te achterhalen. Hij slaagde er ook in het ruim zestien jaar oude record van Kramer, de drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, uit de boeken te schaatsen.

Bloemen

Ted-Jan Bloemen deed in de rit ervoor een aanval op het wereldrecord van Van der Poel met razendsnelle eerste ronden. Die kon hij echter niet volhouden en hij moest in de slotronden veel tijd toegeven. Met 6.06,88 finishte hij ruim vijf seconden boven de toptijd van de Zweed.

Roest liet weten bij de NOS dat hij heel blij was met zijn Nederlands record. "Het grootste doel was mijn persoonlijk record te verbeteren en dan zit je snel op het Nederlands record. Het ijs was niet zo goed als we hadden gehoopt. Je droomt altijd van een wereldrecord, maar ik moet hiermee tevreden zijn."

Een wereldrecord zat er volgens Roest niet in. "Ik hoop dat we hier nog een keer terugkomen als het ijs sneller is en dat ik dan nog beter ben. Voor nu ben ik hiermee blij en kan ik me nu voorbereiden op de WK."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Ostapenko en bereikt vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.

1 uur geleden
Sinner wint en vervolgt jacht op titelprolongatie Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.

3 uur geleden
Verstappen derde in kwalificatie sprintrace op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.

3 uur geleden
Djokovic langs Rinderknech naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).

3 uur geleden
Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.

5 uur geleden
Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

8 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

12 uur geleden