Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest: uithuilen en opnieuw beginnen na WK-fiasco

Roest: uithuilen en opnieuw beginnen na WK-fiasco

SALT LAKE CITY (ANP) - Uithuilen en opnieuw beginnen. Voor Patrick Roest zit er niets anders op na zijn fiasco op de eerste dag van de WK afstanden in Salt Lake City. De 24-jarige schaatser ging op de 5000 meter als favoriet van start, maar stortte in de slotfase volledig in. Tot overmaat van ramp werd zijn vierde tijd ook nog uit de uitslag geschrapt, omdat hij reed zonder zijn verplichte armbandje. "Ja, dit was een sof", beaamde hij bij de NOS volmondig.

Veel tijd om bij te komen van zijn dramatische WK-start heeft Roest niet. Vrijdagavond (Nederlandse tijd) wordt hij alweer op het ijs verwacht voor de 10.000 meter, een afstand waarop hij ook tot de favorieten behoort. De vraag is echter of hij zich tijdig kan herstellen van de fysieke en mentale dreun die hij donderdag op de Utah Olympic Oval te verwerken kreeg.

De doorgaans nogal ingetogen en bescheiden Roest liet met een paar flinke krachttermen zijn frustraties de vrije loop. "Ik ben het hele seizoen ongeslagen en dan verlies je uitgerekend in de race om de wereldtitel voor de eerste keer. Dat is onwijs balen. De benen wilden gewoon niet wat ik wilde. Na vijf ronden werd het heel zwaar en reed ik stroperig verder. Op het einde kon ik echt niet meer op mijn benen staan."

Diskwalificatie

Achteraf gezien is het misschien maar goed dat Roest geen winnende tijd reed en daarmee zijn eerste titel op de WK afstanden had veroverd. Zijn diskwalificatie zou dan nog veel harder zijn aangekomen. "Ik was vooraf best wel zenuwachtig en eigenlijk alleen maar bezig met mijn race. Daardoor vergat ik dat armbandje om te doen. Natuurlijk, dat is mijn verantwoordelijkheid, maar meestal word je in zo'n geval even op je schouder getikt en krijg je het bandje aangereikt. Dat gebeurde nu niet. Ik heb het niet gezien en ik heb er ook niet meer aan gedacht. Dit is wel even een leermomentje."

Roest, die na afloop geruime tijd duizelig was van de enorme krachtsinspanning, wil op de 10.000 meter dolgraag revanche nemen. "Ik ga me zo goed mogelijk voorbereiden en dan maar hopen dat de benen het iets beter doen dan vandaag. Je weet het nooit, ik ga het gewoon weer proberen."

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

6 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

11 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

13 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

14 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

15 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

18 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

19 uur geleden