Roest rijdt met ploegachtervolging chagrijn naar achtergrond
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft met de zege op de ploegachtervolging op de EK afstanden het chagrijn van afgelopen week over de werkwijze van schaatsbond KNSB van zich af geschaatst. Met een baanrecord en een toptijd van 3.37,97 pakte hij met Sven Kramer en Marcel Bosker de derde Europese titel op het teamonderdeel.
Roest gaf toe dat hij de eerste twee dagen na het aanwijzen van Bosker voor de 1500 meter op de Spelen in plaats van hemzelf en het gebrek aan communicatie daarover, erover had gedacht om zich af te melden voor deze ploegachtervolging. "Daarna heb ik het een plekje kunnen geven en omdat er geen reserve was zou ik dan Sven en Marcel ermee opzadelen als ik niet zou starten", zei hij. "We wilden elkaar ook niet afvallen. Mijn kritiek was gericht op de bond en de bondscoach."
Voor Roest is de zaak ook afgedaan. "Iedereen weet goed hoe ik erover denk, maar ik wil er ook niet in blijven hangen. Ik richt me nu op de 5 en 10 kilometer op de Spelen, en op de ploegachtervolging." Een gang naar de geschillencommissie is volgens de 26-jarige schaatser ter sprake gekomen, maar dat gaat hij niet doen. "Maar ik ben niet degene die het meeste recht heeft op die plek, dat is Tijmen Snel. Ik wil hier ook niet mee bezig blijven."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
2 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
6 uur geleden