Roest rijdt met ploegachtervolging chagrijn naar achtergrond
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft met de zege op de ploegachtervolging op de EK afstanden het chagrijn van afgelopen week over de werkwijze van schaatsbond KNSB van zich af geschaatst. Met een baanrecord en een toptijd van 3.37,97 pakte hij met Sven Kramer en Marcel Bosker de derde Europese titel op het teamonderdeel.
Roest gaf toe dat hij de eerste twee dagen na het aanwijzen van Bosker voor de 1500 meter op de Spelen in plaats van hemzelf en het gebrek aan communicatie daarover, erover had gedacht om zich af te melden voor deze ploegachtervolging. "Daarna heb ik het een plekje kunnen geven en omdat er geen reserve was zou ik dan Sven en Marcel ermee opzadelen als ik niet zou starten", zei hij. "We wilden elkaar ook niet afvallen. Mijn kritiek was gericht op de bond en de bondscoach."
Voor Roest is de zaak ook afgedaan. "Iedereen weet goed hoe ik erover denk, maar ik wil er ook niet in blijven hangen. Ik richt me nu op de 5 en 10 kilometer op de Spelen, en op de ploegachtervolging." Een gang naar de geschillencommissie is volgens de 26-jarige schaatser ter sprake gekomen, maar dat gaat hij niet doen. "Maar ik ben niet degene die het meeste recht heeft op die plek, dat is Tijmen Snel. Ik wil hier ook niet mee bezig blijven."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
2 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
22 uur geleden