Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest prolongeert nationale titel op 5000 meter, zilver Kramer

Roest prolongeert nationale titel op 5000 meter, zilver Kramer

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft voor het derde jaar op rij de Nederlandse titel veroverd op de 5000 meter. De drievoudige wereldkampioen allround was bij de NK afstanden in Thialf opnieuw een klasse apart. Hij finishte in de laatste race in een tijd van 6.10,16.

Zijn tegenstander en ploeggenoot Sven Kramer eindigde op ruim 5 seconden op de tweede plek: 6.15,26. Het brons was met een tijd van 6.15,46 voor Marcel Bosker, die evenals Roest en Kramer voor Team Jumbo-Visma rijdt.

De Friese stayer Jorrit Bergsma (34) moest genoegen nemen met de vierde tijd: 6.16,24. Het is de eerste keer sinds zijn debuut in het seizoen 2010-2011 dat hij bij de NK afstanden niet op het podium van de 5000 meter eindigt.

Oefenrace

Kramer reed vorige weekeinde op de 5000 meter een oefenrace in Heerenveen. Dat viel hem niet mee gezien zijn matige tijd: 6.25,31. Roest kwam in Thialf een week eerder beter voor de dag: 6.14,22. De 24-jarige boerenzoon uit Lekkerkerk bewees op de eerste NK-dag eens te meer dat hij al vroeg in een uitstekende vorm verkeert. Hij nam snel afstand van de gedoseerd rijdende Kramer en reed onbedreigd naar zijn derde Nederlandse titel op rij op deze afstand.

"Na mijn eerste race dit seizoen op de 5000 meter was ik niet tevreden, maar nu ben ik dat wel", concludeerde Roest voldaan bij de NOS. "Ik reed technisch beter, waardoor ik goed op snelheid kon blijven. Ik ging naar het einde toe ook niet helemaal kapot, maar een baanrecord zat er niet in. Ik durfde het ook niet, omdat ik het gevoel had dat ik het niet zou volhouden. Zoals ik nu heb gereden, was het maximaal haalbare."

Roest sprak de hoop uit dat hij dit seizoen nog wel de kans krijgt in Thialf om zijn eigen baanrecord (6.08,92, gevestigd bij de EK afstanden begin januari van dit jaar) te verbeteren. "Gezien de huidige coronasituatie moet je nu pakken wat je pakken kan. Niemand weet wat er nog wel en niet aan toernooien komt dit seizoen. Dus rijd ik nu maar elke rit alsof het mijn laatste is."

Meer uit Sport

Voormalig winnaar Medvedev bij laatste zestien op US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.

7 uur geleden
Oud-finaliste Pegula klopt Canadese Fernandez moeizaam op US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula staat op de US Open in de achtste finales. De als derde geplaatste Amerikaanse tennisster had het moeilijk tegen de Canadese Leylah Fernandez en pakte in de openingsset slechts een game. Pegula trok de partij na ruim twee uur spelen alsnog naar zich toe: 1-6 6-4 6-3.

9 uur geleden
Wielrenner Van Aert wint dertiende etappe in Vuelta

LOJA (ANP) - Wout van Aert heeft de dertiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike ontsnapte ruim 3 kilometer voor de finish samen met Valentin Paret-Peintre uit een kopgroep van negen renners en liet de Fransman kansloos in een sprint.

9 uur geleden
Kogelstootster Schilder derde bij finale Diamond League

BRUSSEL (ANP) - Jessica Schilder (27) heeft haar titel in de Diamond League niet kunnen prolongeren. Ze werd derde in de finale in Brussel. Na het winnen van haar derde opeenvolgende Europese titel vorige maand in Birmingham, moest ze de eindzege in de prestigieuze mondiale wedstrijdserie aan de Amerikaanse Chase Jackson laten. Sarah Mitton uit Canada werd tweede.

9 uur geleden
Titelverdedigster Sabalenka bereikt vierde ronde op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is op de US Open doorgedrongen tot de vierde ronde. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-3 6-4 van de Oezbeekse Kamilla Rachimova, de nummer 92 van de wereld.

10 uur geleden
Russell snelste in tweede vrije training, Verstappen negende

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.

11 uur geleden
Turnster Thorsdottir mist door blessures WK in eigen land

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.

15 uur geleden