Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest prolongeert nationale titel op 5000 meter, zilver Kramer

Roest prolongeert nationale titel op 5000 meter, zilver Kramer

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft voor het derde jaar op rij de Nederlandse titel veroverd op de 5000 meter. De drievoudige wereldkampioen allround was bij de NK afstanden in Thialf opnieuw een klasse apart. Hij finishte in de laatste race in een tijd van 6.10,16.

Zijn tegenstander en ploeggenoot Sven Kramer eindigde op ruim 5 seconden op de tweede plek: 6.15,26. Het brons was met een tijd van 6.15,46 voor Marcel Bosker, die evenals Roest en Kramer voor Team Jumbo-Visma rijdt.

De Friese stayer Jorrit Bergsma (34) moest genoegen nemen met de vierde tijd: 6.16,24. Het is de eerste keer sinds zijn debuut in het seizoen 2010-2011 dat hij bij de NK afstanden niet op het podium van de 5000 meter eindigt.

Oefenrace

Kramer reed vorige weekeinde op de 5000 meter een oefenrace in Heerenveen. Dat viel hem niet mee gezien zijn matige tijd: 6.25,31. Roest kwam in Thialf een week eerder beter voor de dag: 6.14,22. De 24-jarige boerenzoon uit Lekkerkerk bewees op de eerste NK-dag eens te meer dat hij al vroeg in een uitstekende vorm verkeert. Hij nam snel afstand van de gedoseerd rijdende Kramer en reed onbedreigd naar zijn derde Nederlandse titel op rij op deze afstand.

"Na mijn eerste race dit seizoen op de 5000 meter was ik niet tevreden, maar nu ben ik dat wel", concludeerde Roest voldaan bij de NOS. "Ik reed technisch beter, waardoor ik goed op snelheid kon blijven. Ik ging naar het einde toe ook niet helemaal kapot, maar een baanrecord zat er niet in. Ik durfde het ook niet, omdat ik het gevoel had dat ik het niet zou volhouden. Zoals ik nu heb gereden, was het maximaal haalbare."

Roest sprak de hoop uit dat hij dit seizoen nog wel de kans krijgt in Thialf om zijn eigen baanrecord (6.08,92, gevestigd bij de EK afstanden begin januari van dit jaar) te verbeteren. "Gezien de huidige coronasituatie moet je nu pakken wat je pakken kan. Niemand weet wat er nog wel en niet aan toernooien komt dit seizoen. Dus rijd ik nu maar elke rit alsof het mijn laatste is."

Meer uit Sport

Zverev tegenstander van Van de Zandschulp in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).

1 uur geleden
Van de Zandschulp na vijfsetter naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat voor de tweede keer in de kwartfinales van de US Open. De 30-jarige tennisser versloeg de 21-jarige Fransman Arthur Géa in de nacht van maandag op dinsdag in de vierde ronde na vijf sets 6-3 7-6 6-7 6-7 4-6. Van de Zandschulp speelt tegen de winnaar van de partij tussen Alexander Zverev en Luciano Darderi om een plaats bij de laatste vier.

3 uur geleden
Oud-F1-baas Ecclestone (95) met wapen aangehouden in Portugal

LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.

10 uur geleden
Świątek strandt in vierde ronde US Open tegen Chinese Zheng

NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.

11 uur geleden
Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).

16 uur geleden
Politie onderzoekt 'brute' mishandeling Duitse judoka

LEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.

17 uur geleden
Oud-winnaar Alcaraz doet in februari mee aan ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.

19 uur geleden