Roest prolongeert nationale titel op 5000 meter, zilver Kramer
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft voor het derde jaar op rij de Nederlandse titel veroverd op de 5000 meter. De drievoudige wereldkampioen allround was bij de NK afstanden in Thialf opnieuw een klasse apart. Hij finishte in de laatste race in een tijd van 6.10,16.
Zijn tegenstander en ploeggenoot Sven Kramer eindigde op ruim 5 seconden op de tweede plek: 6.15,26. Het brons was met een tijd van 6.15,46 voor Marcel Bosker, die evenals Roest en Kramer voor Team Jumbo-Visma rijdt.
De Friese stayer Jorrit Bergsma (34) moest genoegen nemen met de vierde tijd: 6.16,24. Het is de eerste keer sinds zijn debuut in het seizoen 2010-2011 dat hij bij de NK afstanden niet op het podium van de 5000 meter eindigt.
Oefenrace
Kramer reed vorige weekeinde op de 5000 meter een oefenrace in Heerenveen. Dat viel hem niet mee gezien zijn matige tijd: 6.25,31. Roest kwam in Thialf een week eerder beter voor de dag: 6.14,22. De 24-jarige boerenzoon uit Lekkerkerk bewees op de eerste NK-dag eens te meer dat hij al vroeg in een uitstekende vorm verkeert. Hij nam snel afstand van de gedoseerd rijdende Kramer en reed onbedreigd naar zijn derde Nederlandse titel op rij op deze afstand.
"Na mijn eerste race dit seizoen op de 5000 meter was ik niet tevreden, maar nu ben ik dat wel", concludeerde Roest voldaan bij de NOS. "Ik reed technisch beter, waardoor ik goed op snelheid kon blijven. Ik ging naar het einde toe ook niet helemaal kapot, maar een baanrecord zat er niet in. Ik durfde het ook niet, omdat ik het gevoel had dat ik het niet zou volhouden. Zoals ik nu heb gereden, was het maximaal haalbare."
Roest sprak de hoop uit dat hij dit seizoen nog wel de kans krijgt in Thialf om zijn eigen baanrecord (6.08,92, gevestigd bij de EK afstanden begin januari van dit jaar) te verbeteren. "Gezien de huidige coronasituatie moet je nu pakken wat je pakken kan. Niemand weet wat er nog wel en niet aan toernooien komt dit seizoen. Dus rijd ik nu maar elke rit alsof het mijn laatste is."
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.
7 uur geleden