Roest pakt zilver op 5000 meter, goud voor Zweed Van der Poel
EIJING (ANP) - Patrick Roest heeft bij de Winterspelen van Beijing zilver veroverd op de 5000 meter. De 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk kwam in de vijfde rit in de National Speed Skating Oval in de Chinese hoofdstad tot 6.09,31 en moest met die tijd alleen de Zweed Nils van der Poel voor zich dulden. De 25-jarige wereldrecordhouder reed in de slotrit 6.08,84 en greep het goud. Het brons ging naar de Noor Hallgeir Engebraten (6.09,88).
Drievoudig olympisch kampioen Sven Kramer eindigde in de laatste 5000 meter uit zijn carrière als negende. De 35-jarige Fries moest al in de eerste rit rijden en kwam tot 6.17,04. Jorrit Bergsma kon in het zesde paar niet aan de tijd van Roest tippen en was al kansloos voor de medailles. Hij werd vijfde met 6.13,18.
Van der Poel is de eerste Zweedse schaatser sinds Thomas Gustafson bij de Spelen van Calgary in 1988 die goud pakt. Gustafson won de 5000 meter twee keer, in 1984 en in 1988.
1998
Sinds 1998 is het pas de tweede keer dat de Nederlandse schaatsers bij de Olympische Spelen de 5000 meter niet winnen. Alleen Chad Hedrick in 2006 doorbrak de Nederlandse hegemonie op deze afstand. Daarna was Kramer drie keer overtuigend de beste.
Roest wist in zijn rit tegen de Italiaan Andrea Giovannini na twee ronden in de 29 seconden te versnellen en hield met een vlak schema zicht op een tijd onder de tot dan toe snelste tijd van Engebraten. In de laatste twee ronden kreeg Roest het echter zwaar en kon hij het tempo niet meer vasthouden. Met een van pijn vertrokken gezicht kwam hij over de finish in 6.09,31, net onder de tijd van de Noor en onder het olympisch record van Kramer uit 2018.
Van der Poel leek lang tijdens zijn rit niet onder de tijd van Roest te kunnen komen en het ging ook niet zo gemakkelijk als in zijn eerdere ritten dit seizoen. Hij wist echter dat de rondetijden van de Nederlander in de laatste ronden waren opgelopen. Pas in de slotronde was de Zweed virtueel net iets sneller dan de Nederlander en greep hij alsnog het goud.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
5 minuten geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
9 minuten geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
57 minuten geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
1 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
3 uur geleden