Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest pakt zilver op 5000 meter, goud voor Zweed Van der Poel

Roest pakt zilver op 5000 meter, goud voor Zweed Van der Poel

EIJING (ANP) - Patrick Roest heeft bij de Winterspelen van Beijing zilver veroverd op de 5000 meter. De 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk kwam in de vijfde rit in de National Speed Skating Oval in de Chinese hoofdstad tot 6.09,31 en moest met die tijd alleen de Zweed Nils van der Poel voor zich dulden. De 25-jarige wereldrecordhouder reed in de slotrit 6.08,84 en greep het goud. Het brons ging naar de Noor Hallgeir Engebraten (6.09,88).

Drievoudig olympisch kampioen Sven Kramer eindigde in de laatste 5000 meter uit zijn carrière als negende. De 35-jarige Fries moest al in de eerste rit rijden en kwam tot 6.17,04. Jorrit Bergsma kon in het zesde paar niet aan de tijd van Roest tippen en was al kansloos voor de medailles. Hij werd vijfde met 6.13,18.

Van der Poel is de eerste Zweedse schaatser sinds Thomas Gustafson bij de Spelen van Calgary in 1988 die goud pakt. Gustafson won de 5000 meter twee keer, in 1984 en in 1988.

1998

Sinds 1998 is het pas de tweede keer dat de Nederlandse schaatsers bij de Olympische Spelen de 5000 meter niet winnen. Alleen Chad Hedrick in 2006 doorbrak de Nederlandse hegemonie op deze afstand. Daarna was Kramer drie keer overtuigend de beste.

Roest wist in zijn rit tegen de Italiaan Andrea Giovannini na twee ronden in de 29 seconden te versnellen en hield met een vlak schema zicht op een tijd onder de tot dan toe snelste tijd van Engebraten. In de laatste twee ronden kreeg Roest het echter zwaar en kon hij het tempo niet meer vasthouden. Met een van pijn vertrokken gezicht kwam hij over de finish in 6.09,31, net onder de tijd van de Noor en onder het olympisch record van Kramer uit 2018.

Van der Poel leek lang tijdens zijn rit niet onder de tijd van Roest te kunnen komen en het ging ook niet zo gemakkelijk als in zijn eerdere ritten dit seizoen. Hij wist echter dat de rondetijden van de Nederlander in de laatste ronden waren opgelopen. Pas in de slotronde was de Zweed virtueel net iets sneller dan de Nederlander en greep hij alsnog het goud.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

8 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

8 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

10 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

11 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

11 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

17 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden