Roest opnieuw de beste op 10 kilometer, Bergsma pakt WK-ticket
HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest heeft voor de tweede keer de Nederlandse titel op de 10 kilometer veroverd. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh was bij de NK afstanden in Heerenveen met 12.47,21 verreweg de beste. Het zilver ging naar Jorrit Bergsma, die zich daarmee naast Roest ook kwalificeert voor de WK afstanden in februari.
Bergsma was met 12.54,87 net iets sneller dan Marwin Talsma, de Nederlands kampioen van 2021 die de beste tijd had neergezet met 12.55,34. De 37-jarige Fries van Jumbo-Visma greep donderdag naast een WK-ticket op de 5000 meter, nadat hij in de aanloop naar de NK ziek was geweest. Bergsma werd drie keer eerder wereldkampioen op de 10 kilometer en veroverde olympisch goud bij de Spelen van Sotsji in 2014.
Roest was in februari van dit jaar bij de NK ook al de beste op de 10 kilometer. Een maand later bij de WK greep de Lekkerkerker na te zijn ingestort met een vierde plaats naast de medailles. Bergsma werd toen tweede.
Tevredenheid bij Roest
Met gouden medailles op de 5000 meter en 10 kilometer en zilver op de 1500 meter is Roest tevreden over zijn NK. "Het doel van het weekend was om te zien dat de basis goed zit. De 5 en 10 kilometer kon ik mooi afbouwen en de 1500 meter kon ik vlak houden", zei de schaatser van Reggeborgh, die aangaf dat hij wel degelijk moet bijkomen. "Jammer genoeg doet het meer pijn dat het lijkt. Het is een zwaar weekend. Ik heb dat ook gemerkt na het kwalificatietoernooi van oktober, toen ik me na de races best goed voelde, maar 's maandags bekaf was."
Bergsma was heel blij dat hij zich alsnog had geplaatst voor de WK. "Er werd hard gereden in de rit voor ons. Met mijn huidige vorm wist ik dat het lastig ging worden", zei de stayer. "Tegen het einde kon ik mee op de bagagedrager van Patrick. Dat hielp me er net doorheen. Het was een heel lastige rit, maar ik ben blij dat het gelukt is."
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden