Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest moet bij Spelen hopen op off-day topfavoriet Van der Poel

Roest moet bij Spelen hopen op off-day topfavoriet Van der Poel

BEIJING (ANP) - Een off-day, een fout. Alleen dat lijkt de Zweedse schaatser Nils van der Poel bij de Olympische Spelen in Beijing af te kunnen houden van de titel op de 5 en 10 kilometer. Zijn uitgangspositie is in dat opzicht vergelijkbaar met die van Sven Kramer bij de Spelen van Vancouver in 2010, met als belangrijk verschil dat de Nederlander beide afstanden een langere periode domineerde dan Van der Poel nu doet. Kramer miste uiteindelijk goud op de 10 kilometer toen coach Gerard Kemkers hem bij een baanwissel de verkeerde bocht instuurde.

Patrick Roest geldt zondag bij de 5000 meter als belangrijkste uitdager van Van der Poel. "Ik heb één 5 kilometer gewonnen dit jaar, maar daar was de grootste favoriet niet bij", aldus de 26-jarige rijder van Jumbo-Visma, daarbij doelend op het Europees kampioenschap en de afwezigheid van Van der Poel. "Ik heb nu hoop dat het mogelijk is, maar ik ga er niet zo één, twee, drie vanuit. Ik had liever gezien dat ik hem een paar keer had verslagen dit seizoen. Het is niet anders. Hiermee moeten we het doen. Ik weet dat ik nu vooral goed op mijn eigen punten moet letten en een goede rit moet rijden. Als het dan niet lukt, dan kan ik er niets aan doen, maar heb ik er wel alles aan gedaan. Dat is voor mij nu het belangrijkste."

Aan het begin van het seizoen had Roest het moeilijk. De drievoudig wereldkampioen bleef ver verwijderd van zijn gebruikelijke niveau. "Toen riepen we allemaal wel dat ik dit seizoen richting de Spelen een andere opbouw nodig had, maar ik was er niet heel blij mee omdat het in de wereldbekerwedstrijden ook niet echt liep", kijkt Roest er nu op terug. Eind november eindigde de Lekkerkerker op de 10 kilometer bij de wereldbeker in Stavanger zelfs als negende, op ruim 36 seconden van Van der Poel.

Minder dom jagen

Trainer Jac Orie greep na overleg met Roest in qua trainingsschema's. "Minder dom jagen, minder op gevoel", omschrijft Roest dat nu in de National Speed Skating Oval. "Meer op je wattage letten en op je hartslag letten, wat er echt gebeurt."

De oefensessies voor Roest waren vanaf dat moment meer op hemzelf gericht en hij deed niet alles mee in groepsverband. "Ik heb sinds het olympisch kwalificatietoernooi wel het gevoel dat het steeds beter gaat lopen en de trainingen gaan ook echt lekker. Als het zo blijft gaan, heb ik het gevoel dat we de juiste weg hebben gekozen. Maar dat zal zondag pas blijken natuurlijk."

Meer uit Sport

Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

2 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

2 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

4 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

4 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

10 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

20 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

21 uur geleden