Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest moet bij Spelen hopen op off-day topfavoriet Van der Poel

Roest moet bij Spelen hopen op off-day topfavoriet Van der Poel

BEIJING (ANP) - Een off-day, een fout. Alleen dat lijkt de Zweedse schaatser Nils van der Poel bij de Olympische Spelen in Beijing af te kunnen houden van de titel op de 5 en 10 kilometer. Zijn uitgangspositie is in dat opzicht vergelijkbaar met die van Sven Kramer bij de Spelen van Vancouver in 2010, met als belangrijk verschil dat de Nederlander beide afstanden een langere periode domineerde dan Van der Poel nu doet. Kramer miste uiteindelijk goud op de 10 kilometer toen coach Gerard Kemkers hem bij een baanwissel de verkeerde bocht instuurde.

Patrick Roest geldt zondag bij de 5000 meter als belangrijkste uitdager van Van der Poel. "Ik heb één 5 kilometer gewonnen dit jaar, maar daar was de grootste favoriet niet bij", aldus de 26-jarige rijder van Jumbo-Visma, daarbij doelend op het Europees kampioenschap en de afwezigheid van Van der Poel. "Ik heb nu hoop dat het mogelijk is, maar ik ga er niet zo één, twee, drie vanuit. Ik had liever gezien dat ik hem een paar keer had verslagen dit seizoen. Het is niet anders. Hiermee moeten we het doen. Ik weet dat ik nu vooral goed op mijn eigen punten moet letten en een goede rit moet rijden. Als het dan niet lukt, dan kan ik er niets aan doen, maar heb ik er wel alles aan gedaan. Dat is voor mij nu het belangrijkste."

Aan het begin van het seizoen had Roest het moeilijk. De drievoudig wereldkampioen bleef ver verwijderd van zijn gebruikelijke niveau. "Toen riepen we allemaal wel dat ik dit seizoen richting de Spelen een andere opbouw nodig had, maar ik was er niet heel blij mee omdat het in de wereldbekerwedstrijden ook niet echt liep", kijkt Roest er nu op terug. Eind november eindigde de Lekkerkerker op de 10 kilometer bij de wereldbeker in Stavanger zelfs als negende, op ruim 36 seconden van Van der Poel.

Minder dom jagen

Trainer Jac Orie greep na overleg met Roest in qua trainingsschema's. "Minder dom jagen, minder op gevoel", omschrijft Roest dat nu in de National Speed Skating Oval. "Meer op je wattage letten en op je hartslag letten, wat er echt gebeurt."

De oefensessies voor Roest waren vanaf dat moment meer op hemzelf gericht en hij deed niet alles mee in groepsverband. "Ik heb sinds het olympisch kwalificatietoernooi wel het gevoel dat het steeds beter gaat lopen en de trainingen gaan ook echt lekker. Als het zo blijft gaan, heb ik het gevoel dat we de juiste weg hebben gekozen. Maar dat zal zondag pas blijken natuurlijk."

Meer uit Sport

Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

1 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

1 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

3 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

5 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

7 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

8 uur geleden