Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest kijkt uit naar 5000 meter, ploegachtervolging moet beter

Roest kijkt uit naar 5000 meter, ploegachtervolging moet beter

ORANJEWOUD (ANP) - Patrick Roest is er deze week op gebrand zijn eerste individuele wereldtitel op de WK afstanden binnen te halen. Dat moet voor de schaatser van Reggeborgh dan het liefste meteen al gebeuren op zijn favoriete 5000 meter donderdag in Heerenveen.

Een aantal keer ging het op de mondiale afstandskampioenschappen mis voor Roest. Zo heeft de 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk, die al drie keer wereldkampioen allround werd, alleen een wereldtitel op de ploegachtervolging uit 2021 in zijn bezit. In 2019 pakte hij twee keer zilver, een jaar later was de topvorm ver weg in Salt Lake City. In 2021 was er ineens de Zweed Nils van der Poel die hem te snel af was.

Roest begint donderdag ook in de wetenschap dat hij in zijn laatste race op de 5000 meter verslagen werd. De Italiaan Davide Ghiotto klopte hem in Tomaszów Mazowiecki, maar daar tilt hij niet te zwaar aan. "Ik moet me er niet te druk om maken", zei hij. "Tijdens de EK in januari verloor ik ook de 5 kilometer, maar op de NK daarna stond ik er weer." Roest zag in het drukke schema ook een verklaring voor zijn mindere race. Zondags reed hij nog een 10 kilometer en nog geen week later was er de 5000 meter tegen Ghiotto.

Commitment

Te veel terugdenken aan die mislukte WK's doet Roest niet, maar hij zou het wel fijn vinden als hij dit verhaal achter zich kan laten. "Ik heb genoeg mooie dingen laten zien. De WK afstanden was een wedstrijd waar het altijd niet lukte. Ik zou dat graag een keer om willen draaien. Ik heb dit seizoen laten zien dat ik goed was op de momenten dat het moest. Ik ga ervan uit dat dat nu weer is. "

Een dag later volgt voor de schaatser uit Lekkerkerk de ploegachtervolging. Onder bondscoach Rintje Ritsma zou het onderdeel dit seizoen gaan om meer toewijding; ‘commitment’. Maar Roest heeft nog niet veel verandering gezien. "Ik denk dat het nog steeds niet top gaat. Ik had gehoopt dat er meer duidelijkheid was geweest in de gezamenlijke trainingen."

Een goed plan

Dat is volgens hem nodig om partij te bieden aan de Amerikanen en Noren die altijd samen trainen, wat met de verschillende teams in Nederland lastig is. Roest geeft toe dat voor hem de individuele afstanden ook zwaarder tellen. "Ik wil me ervoor inzetten, maar dan moet er een goed plan liggen."

Zo is het volgens Roest zaak om er volgend seizoen op tijd en goed mee te beginnen. Of die ene training afgelopen week en dan nog vrijdagochtend genoeg zijn om de achterstand voor dit WK goed te maken, weet hij niet. "Wij zijn zeker niet de grote favoriet, maar ik denk dat we een sterk team hebben en het op een goede dag de Amerikanen moeilijk kunnen maken."

Meer uit Sport

Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

3 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

18 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

18 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

19 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

20 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

20 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

1 dag geleden