Roest kijkt uit naar 5000 meter, ploegachtervolging moet beter
ORANJEWOUD (ANP) - Patrick Roest is er deze week op gebrand zijn eerste individuele wereldtitel op de WK afstanden binnen te halen. Dat moet voor de schaatser van Reggeborgh dan het liefste meteen al gebeuren op zijn favoriete 5000 meter donderdag in Heerenveen.
Een aantal keer ging het op de mondiale afstandskampioenschappen mis voor Roest. Zo heeft de 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk, die al drie keer wereldkampioen allround werd, alleen een wereldtitel op de ploegachtervolging uit 2021 in zijn bezit. In 2019 pakte hij twee keer zilver, een jaar later was de topvorm ver weg in Salt Lake City. In 2021 was er ineens de Zweed Nils van der Poel die hem te snel af was.
Roest begint donderdag ook in de wetenschap dat hij in zijn laatste race op de 5000 meter verslagen werd. De Italiaan Davide Ghiotto klopte hem in Tomaszów Mazowiecki, maar daar tilt hij niet te zwaar aan. "Ik moet me er niet te druk om maken", zei hij. "Tijdens de EK in januari verloor ik ook de 5 kilometer, maar op de NK daarna stond ik er weer." Roest zag in het drukke schema ook een verklaring voor zijn mindere race. Zondags reed hij nog een 10 kilometer en nog geen week later was er de 5000 meter tegen Ghiotto.
Commitment
Te veel terugdenken aan die mislukte WK's doet Roest niet, maar hij zou het wel fijn vinden als hij dit verhaal achter zich kan laten. "Ik heb genoeg mooie dingen laten zien. De WK afstanden was een wedstrijd waar het altijd niet lukte. Ik zou dat graag een keer om willen draaien. Ik heb dit seizoen laten zien dat ik goed was op de momenten dat het moest. Ik ga ervan uit dat dat nu weer is. "
Een dag later volgt voor de schaatser uit Lekkerkerk de ploegachtervolging. Onder bondscoach Rintje Ritsma zou het onderdeel dit seizoen gaan om meer toewijding; ‘commitment’. Maar Roest heeft nog niet veel verandering gezien. "Ik denk dat het nog steeds niet top gaat. Ik had gehoopt dat er meer duidelijkheid was geweest in de gezamenlijke trainingen."
Een goed plan
Dat is volgens hem nodig om partij te bieden aan de Amerikanen en Noren die altijd samen trainen, wat met de verschillende teams in Nederland lastig is. Roest geeft toe dat voor hem de individuele afstanden ook zwaarder tellen. "Ik wil me ervoor inzetten, maar dan moet er een goed plan liggen."
Zo is het volgens Roest zaak om er volgend seizoen op tijd en goed mee te beginnen. Of die ene training afgelopen week en dan nog vrijdagochtend genoeg zijn om de achterstand voor dit WK goed te maken, weet hij niet. "Wij zijn zeker niet de grote favoriet, maar ik denk dat we een sterk team hebben en het op een goede dag de Amerikanen moeilijk kunnen maken."
Meer uit Sport
BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.
44 minuten geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".
3 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.
4 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
1 dag geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
1 dag geleden