Roest kijkt uit naar 5000 meter, ploegachtervolging moet beter
ORANJEWOUD (ANP) - Patrick Roest is er deze week op gebrand zijn eerste individuele wereldtitel op de WK afstanden binnen te halen. Dat moet voor de schaatser van Reggeborgh dan het liefste meteen al gebeuren op zijn favoriete 5000 meter donderdag in Heerenveen.
Een aantal keer ging het op de mondiale afstandskampioenschappen mis voor Roest. Zo heeft de 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk, die al drie keer wereldkampioen allround werd, alleen een wereldtitel op de ploegachtervolging uit 2021 in zijn bezit. In 2019 pakte hij twee keer zilver, een jaar later was de topvorm ver weg in Salt Lake City. In 2021 was er ineens de Zweed Nils van der Poel die hem te snel af was.
Roest begint donderdag ook in de wetenschap dat hij in zijn laatste race op de 5000 meter verslagen werd. De Italiaan Davide Ghiotto klopte hem in Tomaszów Mazowiecki, maar daar tilt hij niet te zwaar aan. "Ik moet me er niet te druk om maken", zei hij. "Tijdens de EK in januari verloor ik ook de 5 kilometer, maar op de NK daarna stond ik er weer." Roest zag in het drukke schema ook een verklaring voor zijn mindere race. Zondags reed hij nog een 10 kilometer en nog geen week later was er de 5000 meter tegen Ghiotto.
Commitment
Te veel terugdenken aan die mislukte WK's doet Roest niet, maar hij zou het wel fijn vinden als hij dit verhaal achter zich kan laten. "Ik heb genoeg mooie dingen laten zien. De WK afstanden was een wedstrijd waar het altijd niet lukte. Ik zou dat graag een keer om willen draaien. Ik heb dit seizoen laten zien dat ik goed was op de momenten dat het moest. Ik ga ervan uit dat dat nu weer is. "
Een dag later volgt voor de schaatser uit Lekkerkerk de ploegachtervolging. Onder bondscoach Rintje Ritsma zou het onderdeel dit seizoen gaan om meer toewijding; ‘commitment’. Maar Roest heeft nog niet veel verandering gezien. "Ik denk dat het nog steeds niet top gaat. Ik had gehoopt dat er meer duidelijkheid was geweest in de gezamenlijke trainingen."
Een goed plan
Dat is volgens hem nodig om partij te bieden aan de Amerikanen en Noren die altijd samen trainen, wat met de verschillende teams in Nederland lastig is. Roest geeft toe dat voor hem de individuele afstanden ook zwaarder tellen. "Ik wil me ervoor inzetten, maar dan moet er een goed plan liggen."
Zo is het volgens Roest zaak om er volgend seizoen op tijd en goed mee te beginnen. Of die ene training afgelopen week en dan nog vrijdagochtend genoeg zijn om de achterstand voor dit WK goed te maken, weet hij niet. "Wij zijn zeker niet de grote favoriet, maar ik denk dat we een sterk team hebben en het op een goede dag de Amerikanen moeilijk kunnen maken."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
8 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
10 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden