
Roest is op 5000 meter in Beijing ongrijpbaar voor concurrentie
BEIJING (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Beijing ook de tweede 5000 meter gewonnen. De 27-jarige wereldkampioen op deze afstand zette met 6.11,40 een tijd neer waar Davide Ghiotto en en Sander Eitrem in de slotrit niet aan konden tippen. De Italiaan werd voor de Noor tweede.
Roest moest als eerste van de favorieten voor de zege een tijd neerzetten. De snelste tijd tot dan toe was van de Noor Hallgeir Engebraten die 6.18,94 had gereden. Met nog tegenstanders als Ghiotto en Eitrem na hem wist Roest dat het sneller moest. Tegen de Noor Sverre Lunde Pedersen begon hij met ongeveer dezelfde tussentijden als een week eerder in Obihiro, toen hij na een lange achtervolging Ghiotto klopte met 6.10,99.
Roest kwam op dezelfde tijd door na 3000 meter als in Japan en versnelde daarna licht. Hij had niet de eindsprint in huis van een week eerder, maar toen had hij met de Italiaan ook een richtpunt voor zich. Met 6.11,40 zette Roest een tijd neer die de concurrenten een week eerder niet in de benen hadden.
Toegeven
In de laatste rit konden Eitrem en Ghiotto elkaar in het begin helpen aan snelle ronden. Daarmee waren ze in de tussentijden ook net iets sneller dan Roest, totdat Ghiotto ervandoor ging. In de slotronden moest hij echter te veel toegeven op de Nederlander en genoegen nemen met de tweede plaats.
Chris Huizinga had eerder 6.22,02 gereden. Met die tijd, bijna 3 seconden sneller dan een week eerder, werd hij negende. Jesse Speijers kwam in zijn tweede wedstrijd in de wereldbeker tot 6.24,80 en eindigde als twaalfde.
'Anders aan de stad'
Roest gaf toe dat hij met spanning had gekeken naar de slotrit. "Ze reden lang onder mijn tijd en hadden een mooie race tegen elkaar. Dan weet je nooit hoe de laatste rondjes gaan aflopen", zei de Lekkerkerker bij de NOS. "Misschien had ik mijn rit iets verstandiger ingedeeld, een beetje hetzelfde als vorige week."
Waar Ghiotto een aanval had aangekondigd op het baanrecord waarmee de Zweed Nils van der Poel bij de Spelen van 2022 het goud had gepakt, was Roest voorzichtiger. "Ik ben niet op die tijd weggegaan. Het hangt ook af van de vorm en wat voor ijs er ligt. We zijn ook minder dan met de Spelen. Dat was een piekmoment, dan sta je anders aan de start."
Eerder op de dag was Gert Wierda de snelste in de B-groep. Hij kwam in een wedstrijd met vier schaatsers in de baan tot een tijd van 6.20,81. Marwin Talsma werd derde in 6.21,42. De schaatsers hadden de eerste wedstrijd in Japan overgeslagen.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
11 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden