Roest hoopt dat Van der Poel doorgaat met schaatsen
BEIJING (ANP) - Patrick Roest zou het erg vinden als zijn concurrent Nils van der Poel zou stoppen met schaatsen. De Zweed die hem op de Olympische Spelen twee keer versloeg, kondigde na zijn goud op de 10 kilometer aan dat hij overweegt te stoppen. "Dat zou jammer zijn, want je wil hem het liefst op de baan verslaan", reageerde Roest, die na de 5000 meter ook op de 10 kilometer genoegen moest nemen met zilver.
"Als hij volgend jaar hier niet meer rondrijdt en ik dan een 5 kilometer zou winnen, weet ik al dat ik vragen krijg of ik wel had gewonnen als Van der Poel aan de start had gestaan", zei de 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk. "Dat zou zonde zijn, dus ik heb het liefst dat hij doorgaat en ik hem een keer echt kan verslaan."
Van der Poel zei dat hij eraan dacht te stoppen met internationale wedstrijden. "Ik ben heel trots op wat ik heb gepresteerd als schaatser en het heeft mijn leven meer verrijkt dan ik had gedacht. Maar ik denk dat het opnieuw doen, niet hetzelfde effect heeft. Als ik mezelf wil verbeteren moet ik dus zoeken naar andere uitdagingen."
Uitzonderlijke tegenstander
Helemaal zeker is het overigens niet dat de Zweedse tweevoudig olympisch kampioen stopt. "Ik heb inderdaad twee keer eerder geprobeerd te stoppen met schaatsen en dat is niet gelukt", gaf hij toe. "Ik ga het een derde keer proberen en ik weet niet of het nu wel lukt." De boodschap dat Roest juist hoopt dat hij doorgaat, bezorgde Van der Poel een grote glimlach. "Dat is heel leuk om te horen."
Roest zei eerder dat hij de race van zijn leven nodig had om te kunnen winnen. Dat lukte niet, mede ook omdat hij een uitzonderlijke tegenstander had in Van der Poel. "Het is heel bijzonder wat hij doet, hier 2 seconden onder het wereldrecord rijden. Ik heb voor mezelf een goede race gereden, al was het ook geen bijzondere. Maar er zat nu niet meer in."
Uitdaging
Het is volgens Roest een uitdaging voor de toekomst om Van der Poel te kunnen verslaan. "Dat houdt me zeker scherp, maar het gat is nu wel erg groot. Ik moet nog heel veel beter om het Nils überhaupt moeilijk te maken."
Het relletje vooraf aan deze 10 kilometer, waarbij Van der Poel TeamNL ervan beschuldigde de ijsmeester te beïnvloeden, was volgens Roest onnodig. "Wat hij allemaal over de ijsmeester heeft gezegd, is niet nodig en het is jammer dat hij er zo iets groots van maakt. Dat is niet met respect omgaan met je concurrenten. Maar het heeft niets veranderd aan mijn voorbereiding op deze 10 kilometer. Ik denk niet dat als Nils deze dingen niet had geroepen ik veel harder had gereden."
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
7 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
8 uur geleden