Roest hoopt dat Van der Poel doorgaat met schaatsen
BEIJING (ANP) - Patrick Roest zou het erg vinden als zijn concurrent Nils van der Poel zou stoppen met schaatsen. De Zweed die hem op de Olympische Spelen twee keer versloeg, kondigde na zijn goud op de 10 kilometer aan dat hij overweegt te stoppen. "Dat zou jammer zijn, want je wil hem het liefst op de baan verslaan", reageerde Roest, die na de 5000 meter ook op de 10 kilometer genoegen moest nemen met zilver.
"Als hij volgend jaar hier niet meer rondrijdt en ik dan een 5 kilometer zou winnen, weet ik al dat ik vragen krijg of ik wel had gewonnen als Van der Poel aan de start had gestaan", zei de 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk. "Dat zou zonde zijn, dus ik heb het liefst dat hij doorgaat en ik hem een keer echt kan verslaan."
Van der Poel zei dat hij eraan dacht te stoppen met internationale wedstrijden. "Ik ben heel trots op wat ik heb gepresteerd als schaatser en het heeft mijn leven meer verrijkt dan ik had gedacht. Maar ik denk dat het opnieuw doen, niet hetzelfde effect heeft. Als ik mezelf wil verbeteren moet ik dus zoeken naar andere uitdagingen."
Uitzonderlijke tegenstander
Helemaal zeker is het overigens niet dat de Zweedse tweevoudig olympisch kampioen stopt. "Ik heb inderdaad twee keer eerder geprobeerd te stoppen met schaatsen en dat is niet gelukt", gaf hij toe. "Ik ga het een derde keer proberen en ik weet niet of het nu wel lukt." De boodschap dat Roest juist hoopt dat hij doorgaat, bezorgde Van der Poel een grote glimlach. "Dat is heel leuk om te horen."
Roest zei eerder dat hij de race van zijn leven nodig had om te kunnen winnen. Dat lukte niet, mede ook omdat hij een uitzonderlijke tegenstander had in Van der Poel. "Het is heel bijzonder wat hij doet, hier 2 seconden onder het wereldrecord rijden. Ik heb voor mezelf een goede race gereden, al was het ook geen bijzondere. Maar er zat nu niet meer in."
Uitdaging
Het is volgens Roest een uitdaging voor de toekomst om Van der Poel te kunnen verslaan. "Dat houdt me zeker scherp, maar het gat is nu wel erg groot. Ik moet nog heel veel beter om het Nils überhaupt moeilijk te maken."
Het relletje vooraf aan deze 10 kilometer, waarbij Van der Poel TeamNL ervan beschuldigde de ijsmeester te beïnvloeden, was volgens Roest onnodig. "Wat hij allemaal over de ijsmeester heeft gezegd, is niet nodig en het is jammer dat hij er zo iets groots van maakt. Dat is niet met respect omgaan met je concurrenten. Maar het heeft niets veranderd aan mijn voorbereiding op deze 10 kilometer. Ik denk niet dat als Nils deze dingen niet had geroepen ik veel harder had gereden."
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
23 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden