Roest hoopt dat Van der Poel doorgaat met schaatsen
BEIJING (ANP) - Patrick Roest zou het erg vinden als zijn concurrent Nils van der Poel zou stoppen met schaatsen. De Zweed die hem op de Olympische Spelen twee keer versloeg, kondigde na zijn goud op de 10 kilometer aan dat hij overweegt te stoppen. "Dat zou jammer zijn, want je wil hem het liefst op de baan verslaan", reageerde Roest, die na de 5000 meter ook op de 10 kilometer genoegen moest nemen met zilver.
"Als hij volgend jaar hier niet meer rondrijdt en ik dan een 5 kilometer zou winnen, weet ik al dat ik vragen krijg of ik wel had gewonnen als Van der Poel aan de start had gestaan", zei de 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk. "Dat zou zonde zijn, dus ik heb het liefst dat hij doorgaat en ik hem een keer echt kan verslaan."
Van der Poel zei dat hij eraan dacht te stoppen met internationale wedstrijden. "Ik ben heel trots op wat ik heb gepresteerd als schaatser en het heeft mijn leven meer verrijkt dan ik had gedacht. Maar ik denk dat het opnieuw doen, niet hetzelfde effect heeft. Als ik mezelf wil verbeteren moet ik dus zoeken naar andere uitdagingen."
Uitzonderlijke tegenstander
Helemaal zeker is het overigens niet dat de Zweedse tweevoudig olympisch kampioen stopt. "Ik heb inderdaad twee keer eerder geprobeerd te stoppen met schaatsen en dat is niet gelukt", gaf hij toe. "Ik ga het een derde keer proberen en ik weet niet of het nu wel lukt." De boodschap dat Roest juist hoopt dat hij doorgaat, bezorgde Van der Poel een grote glimlach. "Dat is heel leuk om te horen."
Roest zei eerder dat hij de race van zijn leven nodig had om te kunnen winnen. Dat lukte niet, mede ook omdat hij een uitzonderlijke tegenstander had in Van der Poel. "Het is heel bijzonder wat hij doet, hier 2 seconden onder het wereldrecord rijden. Ik heb voor mezelf een goede race gereden, al was het ook geen bijzondere. Maar er zat nu niet meer in."
Uitdaging
Het is volgens Roest een uitdaging voor de toekomst om Van der Poel te kunnen verslaan. "Dat houdt me zeker scherp, maar het gat is nu wel erg groot. Ik moet nog heel veel beter om het Nils überhaupt moeilijk te maken."
Het relletje vooraf aan deze 10 kilometer, waarbij Van der Poel TeamNL ervan beschuldigde de ijsmeester te beïnvloeden, was volgens Roest onnodig. "Wat hij allemaal over de ijsmeester heeft gezegd, is niet nodig en het is jammer dat hij er zo iets groots van maakt. Dat is niet met respect omgaan met je concurrenten. Maar het heeft niets veranderd aan mijn voorbereiding op deze 10 kilometer. Ik denk niet dat als Nils deze dingen niet had geroepen ik veel harder had gereden."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden