Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest hoopt dat Van der Poel doorgaat met schaatsen

Roest hoopt dat Van der Poel doorgaat met schaatsen

BEIJING (ANP) - Patrick Roest zou het erg vinden als zijn concurrent Nils van der Poel zou stoppen met schaatsen. De Zweed die hem op de Olympische Spelen twee keer versloeg, kondigde na zijn goud op de 10 kilometer aan dat hij overweegt te stoppen. "Dat zou jammer zijn, want je wil hem het liefst op de baan verslaan", reageerde Roest, die na de 5000 meter ook op de 10 kilometer genoegen moest nemen met zilver.

"Als hij volgend jaar hier niet meer rondrijdt en ik dan een 5 kilometer zou winnen, weet ik al dat ik vragen krijg of ik wel had gewonnen als Van der Poel aan de start had gestaan", zei de 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk. "Dat zou zonde zijn, dus ik heb het liefst dat hij doorgaat en ik hem een keer echt kan verslaan."

Van der Poel zei dat hij eraan dacht te stoppen met internationale wedstrijden. "Ik ben heel trots op wat ik heb gepresteerd als schaatser en het heeft mijn leven meer verrijkt dan ik had gedacht. Maar ik denk dat het opnieuw doen, niet hetzelfde effect heeft. Als ik mezelf wil verbeteren moet ik dus zoeken naar andere uitdagingen."

Uitzonderlijke tegenstander

Helemaal zeker is het overigens niet dat de Zweedse tweevoudig olympisch kampioen stopt. "Ik heb inderdaad twee keer eerder geprobeerd te stoppen met schaatsen en dat is niet gelukt", gaf hij toe. "Ik ga het een derde keer proberen en ik weet niet of het nu wel lukt." De boodschap dat Roest juist hoopt dat hij doorgaat, bezorgde Van der Poel een grote glimlach. "Dat is heel leuk om te horen."

Roest zei eerder dat hij de race van zijn leven nodig had om te kunnen winnen. Dat lukte niet, mede ook omdat hij een uitzonderlijke tegenstander had in Van der Poel. "Het is heel bijzonder wat hij doet, hier 2 seconden onder het wereldrecord rijden. Ik heb voor mezelf een goede race gereden, al was het ook geen bijzondere. Maar er zat nu niet meer in."

Uitdaging

Het is volgens Roest een uitdaging voor de toekomst om Van der Poel te kunnen verslaan. "Dat houdt me zeker scherp, maar het gat is nu wel erg groot. Ik moet nog heel veel beter om het Nils überhaupt moeilijk te maken."

Het relletje vooraf aan deze 10 kilometer, waarbij Van der Poel TeamNL ervan beschuldigde de ijsmeester te beïnvloeden, was volgens Roest onnodig. "Wat hij allemaal over de ijsmeester heeft gezegd, is niet nodig en het is jammer dat hij er zo iets groots van maakt. Dat is niet met respect omgaan met je concurrenten. Maar het heeft niets veranderd aan mijn voorbereiding op deze 10 kilometer. Ik denk niet dat als Nils deze dingen niet had geroepen ik veel harder had gereden."

Meer uit Sport

Klaver moppert na EK-brons op 400 meter: de wind leidde me af

BIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.

5 uur geleden
Nillessen 'rook bloed' en 'sprintte' naar EK-goud op 1500 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.

7 uur geleden
Oosterwegel sliep twee nachten niet door gedachte aan medaille

BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.

7 uur geleden
Geen EK-medaille voor sprinters op 4x100 meter estafette

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.

7 uur geleden
Nillessen stunt met goud op 1500 meter bij EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.

8 uur geleden
Atleet Foppen stapt uit op 10.000 meter bij EK in Birmingham

BIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.

8 uur geleden
Weer EK-brons voor atlete Klaver op 400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.

9 uur geleden