Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roest hoopt dat Van der Poel doorgaat met schaatsen

Roest hoopt dat Van der Poel doorgaat met schaatsen

BEIJING (ANP) - Patrick Roest zou het erg vinden als zijn concurrent Nils van der Poel zou stoppen met schaatsen. De Zweed die hem op de Olympische Spelen twee keer versloeg, kondigde na zijn goud op de 10 kilometer aan dat hij overweegt te stoppen. "Dat zou jammer zijn, want je wil hem het liefst op de baan verslaan", reageerde Roest, die na de 5000 meter ook op de 10 kilometer genoegen moest nemen met zilver.

"Als hij volgend jaar hier niet meer rondrijdt en ik dan een 5 kilometer zou winnen, weet ik al dat ik vragen krijg of ik wel had gewonnen als Van der Poel aan de start had gestaan", zei de 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk. "Dat zou zonde zijn, dus ik heb het liefst dat hij doorgaat en ik hem een keer echt kan verslaan."

Van der Poel zei dat hij eraan dacht te stoppen met internationale wedstrijden. "Ik ben heel trots op wat ik heb gepresteerd als schaatser en het heeft mijn leven meer verrijkt dan ik had gedacht. Maar ik denk dat het opnieuw doen, niet hetzelfde effect heeft. Als ik mezelf wil verbeteren moet ik dus zoeken naar andere uitdagingen."

Uitzonderlijke tegenstander

Helemaal zeker is het overigens niet dat de Zweedse tweevoudig olympisch kampioen stopt. "Ik heb inderdaad twee keer eerder geprobeerd te stoppen met schaatsen en dat is niet gelukt", gaf hij toe. "Ik ga het een derde keer proberen en ik weet niet of het nu wel lukt." De boodschap dat Roest juist hoopt dat hij doorgaat, bezorgde Van der Poel een grote glimlach. "Dat is heel leuk om te horen."

Roest zei eerder dat hij de race van zijn leven nodig had om te kunnen winnen. Dat lukte niet, mede ook omdat hij een uitzonderlijke tegenstander had in Van der Poel. "Het is heel bijzonder wat hij doet, hier 2 seconden onder het wereldrecord rijden. Ik heb voor mezelf een goede race gereden, al was het ook geen bijzondere. Maar er zat nu niet meer in."

Uitdaging

Het is volgens Roest een uitdaging voor de toekomst om Van der Poel te kunnen verslaan. "Dat houdt me zeker scherp, maar het gat is nu wel erg groot. Ik moet nog heel veel beter om het Nils überhaupt moeilijk te maken."

Het relletje vooraf aan deze 10 kilometer, waarbij Van der Poel TeamNL ervan beschuldigde de ijsmeester te beïnvloeden, was volgens Roest onnodig. "Wat hij allemaal over de ijsmeester heeft gezegd, is niet nodig en het is jammer dat hij er zo iets groots van maakt. Dat is niet met respect omgaan met je concurrenten. Maar het heeft niets veranderd aan mijn voorbereiding op deze 10 kilometer. Ik denk niet dat als Nils deze dingen niet had geroepen ik veel harder had gereden."

Meer uit Sport

Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

2 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

5 uur geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

8 uur geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

20 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

21 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

23 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

1 dag geleden