Roest herpakt zich voor tweede titel op 'mooi EK voor publiek'
HAMAR (ANP) - Patrick Roest veroverde met een sterke 10 kilometer zijn tweede Europese allroundtitel. Hij bleef in het Vikingskipet in Noorwegen zijn Noorse concurrente Sander Eitrem in een rechtstreeks duel voor en passeerde hem in het klassement. "Ik denk dat ik het voor het publiek heel mooi heb gemaakt", zei de schaatser uit Lekkerkerk.
Roest verspeelde de leiding in het klassement met een mindere 1500 meter en was na afloop van die rit vooral boos op zichzelf. "Ik baalde dat ik tien dagen geleden 1.44,05 in Thialf reed en nu zo'n rit (1.45,83). Ik wist dat ik het mezelf onnodig moeilijk had gemaakt. Het was heel lastig, maar mijn coach en teamgenoten zeiden dat eerst de 10 kilometer kwam waarin ik alles nog recht kon zetten. En dat is gelukkig gelukt."
Na die strijd voelde de titel voor Roest ook heel mooi. "Ik kan zelf terugkijken op dingen die ik beter moest doen, maar ik ben blij met deze titel en dat we het allrounden weer een beetje op de kaart hebben gezet met zo'n mooie strijd. Ik ben bij dat ik tegen Eitrem kon rijden en we er een beetje Nederland - Noorwegen van hebben gemaakt. Ik hoop dat de volgende keer dat we hier rijden er ook weer een beetje meer Noren in het stadion zitten."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
1 uur geledenROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
16 uur geleden